Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nálunk miért nem divat?...

Ez nálunk miért nem divat? Kevesebb lenne a rossz helyre került kölyök.

Figyelt kérdés

Nyugati tenyésztők honlapján szinte mindig van egy kérdőív, ilyesmi: [link]

Ebben részletekbe menő kérdéseket tesznek fel arról, hogy milyen körülmények közé kerül a kutya, mennyit tud a vásárló a fajtáról, milyen célra veszi, mennyit tud vele foglalkozni stb. Magyar oldalakon még soha nem láttam ilyesmit. Pedig szerintem nagyon hasznos, mert a beszélgetésekkor esetleg elfelejt valamit megkérdezni a tenyésztő, vagy sokan, akik félénkebb természetűek, mint például én is, kényelmetlenül éreznék magukat, ha ott a helyszínen kéne elkezdeni kifaggatni a delikvenst. Például egyik tenyésztő ismerősöm éppen most vette vissza az egyik kutyáját, mert nem törődtek vele. Annyira nem érdekelte a "gazdikat" a kutya, hogy még a vételár visszakérésével sem fáradtak. Kiderült, hogy az ismerősöm nem is beszélt a kölyök eladásánál a gazdával, csak a felnőtt lányával, aki az egyedül élő apjának szeretett volna egy társat. Mondjuk ez szerintem nem volt egy okos döntés a tenyésztő részéről. Szerintem, ha kijelenti, hogy minden kölyökvásárlás előtt ki kell tölteni egy ilyen kérdőívet, sok fáradtságot megspórolhatott volna. Külföldön amíg ki nem töltik, szóba sem állnak a leendő gazdival. Itthon miért nincs ez így?



2012. márc. 23. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már több magyar tenyésztőnél is láttam hasonló kérdőívet, én is jó ötletnek tartom. Viszont még ezzel sem lehetne kiküszöbölni az esetlegesen rossz gazdikat, hiszen hiába írja le, hogy nagy kertje van meg naponta 3 órát foglalkozna a kutyával, ha ez nem így lesz.
2012. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, itt is hazudhatnak, de legalább egyben van minden kérdés és talán a gazdijelöltet is gondolkodásra készteti.
2012. márc. 23. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Személyes beszélgetés során könnyebb kiszűrni a rossz gazdikat. Nyugaton amúgy is fejlettebb a kutyatartási kultúra, ott talán meg lehet bízni az írásban adott válaszokban is. A tenyésztő füle ráállt már azokra az apró elszólásokra, amiből tudja, hogy az illetőnek biztosan nem ad kutyát.
2012. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. Persze a kérdőív sem abból áll, hogy aki elér mondjuk 20-ból 15 pontot, akkor annak már automatikusan jár a kutya, a kérdőív csak az első lépés egy több lépcsős szűrési folyamatban.
2012. márc. 23. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát ez azért szerintem kicsit túlzás... Ha például még nem volt ilyen kutyám akkor nem kaphatok innen sem mert nem tudok tapasztaélatot és referenciát felmutatni? De akkor hogy szerezzek tapasztalatot. Az állatorvosom meg azt sem tudja ki vagyok mert évente csak egyszer lát az oltáskor, és ráadásul vagy 3 orvosé a rendelő... Olyan tenyésztőhöz nem mennék akinél ennyire 'bűnözőnek' érzem magam csak mert kutyát akarok tőle. Térdre ne ereszkedjek?
2012. márc. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt ennyire túldramatizálni. A múltkor beszélgettünk egy lánnyal, aki uszkárt szeretett volna. Ecsetelte, hogy mennyire vágyik rá, milyen jó dolga lenne vinné magával ide-oda, az anyukájánaál ahol lakik meg még kutyaháza is lenne... És itt volt az a pont amikor azt mondtuk, hogy megállj! Kutyaház? Az udvaron? Egy uszkárnak? Igen, mert anyuci nem engedi be a lakásba. Egy szobakutyát. Mondtuk is, hogy felejtse el, mert egyetlen tenyésztő sem fog neki uszkárt adni az udvarra. De ha reálisak az elképzeléseid a kutyatartást illetően, akkor nem kell térdre ereszkedni senki előtt, meg fogod kapni azt a kutyát. Csak sajnos a nálunk még mindig nagyon sok földtől elrugaszkodott gondolkodású ember él és a felelős tenyésztőnek nem mindegy, hogy hova kerül a kutyája. Ha pedig nem mered magadat egy beszélgetés során "megmérettetni", akkor talán eleve van valami takargatni valód.
2012. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És azért is fontos, hogy megismerjen a tenyésztő, mert ha még tényleg nem volt ilyen kutyád, akkor tud benne segíteni, hogy mire figyelj, hogyan ápold, hogyan neveld. De ehhez tudnia kell, hogy mennyire vagy felkészült. Én első alkalommal egyhuzamban 3 órát beszélgettem a tenyésztővel, akitől végülis egy év múlva a kutyát vettük.
2012. márc. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, van igazság abban amit írtok.
2012. márc. 24. 11:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha a tenyésztő ilyen szigorú és (szerintem) megkeseredett akkor mindenkire a saját módszereit fogja erőltetni, és lehet olyannak sem adja oda a kutyát akinél tökéletes helye lenne, csak nem pontosan úgy ahogy a tenyésztő csinálja... Sokan pedig nem bírják ha valaki ilyen szinten irányítani akarja a kutyás életük.
2012. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztosan van ilyen, de ez azért ritka. Én totál ellentétesen nevelem a kutyámat mint a tenyésztője a sajátjait, mégis az a véleménye, hogy nálam tökéletes helye van a kutyának és bármikor adna másik kutyát nekem akár ingyen is. De a legtöbb fajtában van elég tenyésztő, van miből választani.
2012. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!