Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én egy "félelmetes" külsejű...

Én egy "félelmetes" külsejű kutyát keresek, aki magabiztosságot ad, viszont nem túl nehezen nevelhetőt? Pl semmiképp nem szeretnék pitbullt.

Figyelt kérdés

Amstaff,pitt meg ezek nem jönnek be,nem szeretnék olyan kutyát,aki a fejemre nő aztán megeszi azt.


De mégse szeretnék agár szerű kutyát,aki nem véd meg ha valaki megtámad.


Értem én,hogy nem ezért kell kutya,nem is ezért kell.Csak olyan kutyát akarok,akivel elmegyek két napra kirándulni érezzem azt,hogy megvédhet.



2012. márc. 24. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann alkalmas személyvédelemre de minden ilyen fajtát következetesen kell nevelni!
2012. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen,ezt értem.De valamiért mégis előítéletes vagyok,olyan kutyákkal szemben,akit nem egyszer láthattam híradóban,hogy az újszülött gyereket megtépte féltékenységből meg ilyenek... :(

Valamiért sosem mondanak be itt sem labradort,sem spánielt..

2012. márc. 24. 10:32
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,minden nevelés kérdése..az én kutyámat majdnem széttépte egy golden..aki a gazda szerint jól nevelt..a házban lakó pittel meg akkora haverok voltak,hogy mikor az én kutyám meghalt a pit napokig nem evett..tehát minden nevelés kérdése..de mondjuk én még a rottweilert is tudom ajánalni..
2012. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Cane Corso!
2012. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Cane corso, nézz utána. Félelmetes külsejű, nagyon intelligens fajta.
2012. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
vegyél egy kaukázusit. Igaz nem a legkönnyebb fajta, de határozottan magabiztossá tud tenni. Egyébként mindegy milyen kutyát veszel mindegyikkel rengeteget kell foglalkozni. Séta, játék nevelés stb stb... Hálás dolog. Am az amstaff és pit sem nől a fejedre ha odafigyelsz rájuk. Mindkettő ideális családikutya. Komolyan. Életvidám, felvidít ha xar a kedved, házőrzőnek is elmennek, jó társak. A doberman is jó, de télen vagy lakás, vagy jól szigetelt meleg hely kell neki. Szép megjelenésú, jól tanítható, de határozott embert igényel mint minden őrző védő. Am egy fekete cane corso küllemben is ijesztő lehet egy olyan embernek aki be akar törni, vagy ha kísér az úton és rádtámadnak. Volt hozzájuk szerencsém mikor én voltam a beöltözött csibész. Nem szép látvány mikor habzó szájjal ugrik feléd... De egy roti is megteszi...
2012. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
kangal, elég nagy
2012. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Az amstaff egy nagy plüssmaci, a légynek sem árt. Erős kutya ugyan, de ha nem nevelik kifejezetten harci kutyának, akkor rendkívül barátságos kutyus. Viszont olyan jó kis harcikutya pofája van, tehát jó vizuális elrettentésnek.
2012. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lakásban élek,de sokat tudok vele foglalkozni.

Cane corsot,megnéztem és kédéseim adódtak.

Ugye nem gáz,ha nem vágnám le fülét farkát?Nem szeretem a csonkított állatokat.

Nem "nyálas"fajta véletlenül?Mert a boxer az és örülnék ha nem ilyen kutyám lenne,mivel lakásban teljesjogú felhasználónak képzeltem el,így nem akarom hogy minden szőnyegen nyál legyen.

2012. márc. 24. 10:46
 10/23 anonim válasza:
én a bullterriert javaslom. Nekünk is ilyen van, aki egyébként senkit nem bánt, de senki nem mer hozzánk odajönni mert félnek tőle. :) (amúgy jópofa kutya szerintem) :):)
2012. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!