Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért imitál párzást a szuka?...

Miért imitál párzást a szuka? Helyesen reagáltam?

Figyelt kérdés
2 hete fogadtam örökbe egy 3 éves, 5 héttel ezelőtt ivartalanított tacskó szukát. Ma ahogy játszottunk, a földön fetrengtünk, egyszer csak a lábamon párzó mozdulatokat imitált úgy, ahogy a kanok csinálják. Mivel ha jól tudom, ezzel a dominanciáját akarja kifejezni, a hátára fordítottam és a földön tartottam, amíg le nem nyugodott. Szerintetek ilyen esetben mi a helyes reagálás a részemről? Jól csináltam, amit csináltam, vagy egészen másképp kellene reagálni? Köszi előre is a válaszokat.
2012. márc. 24. 12:22
 1/5 Bozsikrisz ***** válasza:
55%
Nem gondolnám, hogy azonnal ilyen erőszakosan kell reagálni. Felállsz, rászólsz, eltolod magadtól egy határozott mozdulattal, és ott hagyod egy időre, hogy érezze a dolog súlyát. De nem kell őt ezért a földre nyomni.
2012. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Így van, elég, ha rászólsz, eltolod, és határozottan közlöd vele, hogy ilyet nem csinálhat és pont. A földre szorítás egy elég durva megmozdulás kutyáéknál, azt az üzenetet hordozza, hogy "most megölhetnélek". Ne fenyegesd, amikor nem csinált semmi életbevágót, csak bepróbálkozott :)
2012. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
én mindig ha valami hasonló dominancia kérdés felmerült még régen én Ceaser Milan-os módszert vetem/vettetem be hogy az oldalába marok gyengén a kezemmel és azt a hangot adom ki hozzá a "Csszt". Nálunk mindig bevált, volt múlt héten is nálunk vigyázásra egy shih-tzu őt is ezzel a módszerrel korrigáltam!
2012. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:) Korábban még sosem volt ilyen problémánk egyik kutyával sem, így nem nagyon tudtam mire vélni.
2012. márc. 24. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszat nem csináltál igazából, de ez a leszorítás csak főbenjáró bűnökért jár, szóval nagyon ne szokj rá :)
2012. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!