Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A konzerven kívül mást nem...

A konzerven kívül mást nem eszik meg! Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tettem fel tegnap:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2790238-mikor..


Azóta sem eszik meg mást, csak a konzervet, pedig már sok dologgal kínáltam. Még megpróbálok majd csirkefarhátat adni neki, de ha azt sem eszi meg, akkor ez most mit jelent? A konzervet miért eszi meg, ha mást nem?


2012. márc. 24. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én még olyan kutyát nem láttam aki éhenhalt volna amíg bármi kaja volt előtte.

nem adsz neki konzevet és kész. Gondolod majd éhenhal a táljában a táppal?

2012. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kínálgatni, leteszed elé a kaját és kész. Ha nem eszi meg felveszed és a következő etetésig nem adsz neki semmit.
2012. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy éhen hal, csak az érdekel, hogy ez is étvágytalanságnak számít-e? Szeretném tudni, ha rosszabbra vagy jobbra fordul az állapota. Elég furcsa tőle, hogy nem eszik meg a konzerven kívül semmit, de ha mégis eszi a konzervet, akkor ezek szerinte enni bír. Tegnap viszont kihányta a konzervet is.
2012. márc. 24. 12:33
 4/11 anonim ***** válasza:
vidd orvoshoz
2012. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mi lenne, ha elolvasnátok a kérdést, amit belinkeltem? Voltunk már orvosnál, holnap hívjuk megint, hogy milyen az állapota, csak addig is jó lett volna tudni, hogy jó-e, ha a konzervet megeszi?
2012. márc. 24. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Az étvágytalanság az, amikor nem eszik a kutya, és ez általában általános gyengeséggel, kedvtelenséggel is párosul. Ha eszik, de csak egy vagy két dolgot, akkor nem étvágytalan, hanem válogat. A konzerv hajlamos ilyet okozni, nem te vagy az első, akinél ez történik.

Valószínűleg azért most kezdett el válogatni, mert érzi rajtad a kutya az aggódást, hogy megváltozott módon állsz hozzá, ezért változott ő is.

De ha olyan baromira aggódsz, akkor nem értem, miért itt kérdezősködsz. Vannak állatorvosok, nem csak egy, megmutatod többnek, elmondasz mindent, ami miatt aggódsz, kivizsgálják, megnyugtatnak, és el van intézve.

2012. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Próbáld meg, hogy a napi adag tápjára raksz egy evőkanál kenőmájast, kis kenhető sajtot, akármit, összekevered és lerakod neki. 10 percig otthagyod, ha nem eszi meg, akkor elveszed és megkapja következő este. Addig ez a rendszer, amíg nem eszik.

A kedvét, általános állapotát pedig figyeld, hogy tudj mit mondani a dokitoknak.


Nekem Argos (roti-nj keverék kan) évente általában 1-2 alkalommal nem akar enni. Ilyenkor mindig elveszem a kaját, és másnap estig SEMMIT nem kap. Volt, hogy 6 (!!!) napig nem evett :O mit ne mondjak, nagyon lefogyott. De nem betegség volt, mert láza nem volt, doki is mondta, hogy semmi baja, kedve, erőnléte jó volt. Egyszerűen sztrájkolt :D

Ha Te túlstresszeled az étkezését, akkor azt ő is érzi...

2012. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért még megpróbálkozunk egy másik állatorvosnál, aki rendesen meg is vizsgálja. Aztán, ha ő is azt mondja, hogy nincs baja, akkor nem aggódom tovább.:)


Most már egyébként a konzervet sem eszi meg csak belenyalogat, de láza továbbra sincs és lent is ugyanúgy szaladgál. Érdekes, ilyet sem csinált még soha!:S


6 napig nem evett?:O Jézusom, nem aggódtál?:) Tudom, hogy nem kellene ennyire görcsölnöm ezen, csak most a kullancsok miatt aggódom ennyire, nagyon nem szeretném, hogy elpusztuljon, főleg ne azért, mert nem veszek észre valamit.:(


Azért köszi a válaszokat!

2012. márc. 24. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet ám, hogy a hirtelen melegtől ilyen. Nekünk ez még csak kellemes tavaszi idő, de a kutyáknak már melegük lehet. Etesd minél később este, amikor már lehűlt a levegő, jó nagy séta után, fogadok, hogy lesz étvágya.
2012. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem aggódtam, mert kunyerálni jött fincsit, de abból meg nem kapott :D Egyszerűen nem akart tápot enni, én meg nem akartam neki mást adni. Lefogyott karcsúra, aztán kész.

A másik doki megkérdezése jó ötlet!

És a mostani doki mi alapján mondta a lyme kórt???

2012. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!