Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, , zajlik" egy kutyánál...

Hogyan, , zajlik" egy kutyánál ha fial?

Figyelt kérdés
Mármint... ha a kutyám hamarosan fialni fog akkor nem lehet közbe valami baja? lehet hülye kérdés.. gyerek vagyok még.. azért kérdem ha pl este fial és nincs mellette senki vagy akár délután.. és mennyi az esélye hogy pl a kölykök vagy csak akár 1 nem lesz életre való? Azt nagyon nem szeretném. Szenved a kutya fialás közbe? Az ilyen ugymondd alapvető dolgokkal szeretnék tisztába lenni. Nagyon szeretem a kutyáimat és érdekel:)

2012. márc. 24. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted, akkor elviszed ivartalaníttatni. Minden vemhesség és szülés veszélyes, és ha nem ismered fel a bajt, vagy nem viszed időben, dokihoz, mert drága (egy császármetszét 50ezer is lehet), akkor könnyen elpusztulhat ő is meg a kölykök is. Ne szaporíts, ha nem értesz hozzá, így is van elég kóbor kutya az utcákon, és még többet altatnak el sintértelepeken. Nekik találj gazdát inkább, ha ennyi energiád van, ne gyárts feleslegesen kölyköket.
2012. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Kár volt bepároztatni:(

Persze, hogy fáj neki az ellés, látszik, hogy nem vagy tisztában a dolgokkal. Az utolsó napokban én biztosan nem hagynám magára, sőt az állatorvossal is megbeszélném, hogy ha bármi van, akkor azonnal ugorjon és jöjjön.

Egyébként mikor lett fedeztetve? A kutyák kb. 63 napra ellenek. Bár én is azt mondom, hogy vidd el ivartalaníttatni. Ha igazán szereted, akkor ne ellesd. Sajnos az ellés sokat kivesz a kutyából, fizikailag nagyon legyengíti.

2012. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy fáj. Minden szülés fáj.

sajnos sok komplikáció felléphet fajtától is függ pl kistestűeknél gyakoribb a császár metszés de nagyoknál is előfordul. Az almokban előszokott fordulni valamennyi mortalitás főleg ha nincsenek infra alatt a kiskutyák vagy halva születés stb ha kevés kölyök van az is gondot okoz (kevés kiskutya nem minden esetben képes megindítani az ellést és lehet császározni kell) ha sok nem biztos, hogy képes lesz felnevelni őket

2012. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

halva születhet, elakadhat, akkor a szuka is belehal ha nem viszed császároztatni.

utána agyonnyomhatja, kaphat gyulladást és elmegy a teje,az elsőhéten kihülhetnek.........

2012. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minek szaporítasz?
2012. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem szaporítok meg így kár úgy kár úristen mondom hogy gyerek vagyok le is írtam olvassátok el csoda hogy nem tudok dolgokat? Mindenkinek le kell b@szni persze...-.-
2012. márc. 25. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szaporítotok, akkor a szüleidnek tisztában kell lennie ezekkel a dolgokkal. Ha meg így van, akkor igazán megkérdezhetnéd őket ahelyett, hogy itt kérdezősködsz. Ha senki a családban nem tapasztalt tenyésztő, és nincs is olyan ismerősötök, akitől éjjel-nappal kérhettek segítséget, akkor megintcsak azt mondom, hogy ne szaporítsatok.
2012. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő készségeteket.....
2012. márc. 25. 22:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Bármit is hiszel most, a felelőtlenség támogatása nem segítség. A gondolkodásra nevelés, az igen.
2012. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!