Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én voltam a hibás?

Most én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

A városban sétáltam a másfél éves amstaff szuka kutyusommal. Mivel 'mentett' kutyus, ezért szájkosár van rajta.

Egy ismerősömtől hoztam el, mert megvette, de nem foglalkozott vele,mondván nem olt ár ideje....Mindegy nem minősítem,meg van a véleményem róla. Csak kint volt a kertbe, se kutyák, se emberek között. Semmi inger, semmi nevelés.

Sokszor viszem emberek közé, be a városba, autókhoz, kutyákhoz, kutyasulit is megkezdtük már.

Nem harapós, csak félelmében morog és ledominálja a kutyát.

Ezért is van rajta szájkosár, még véletlenül se harapjon meg senkit. Még nem 100-as, nem stabil. De inkább rajta hagyom a séták alatt, minthogy baleset legyen.

A kutya 3 hónapja van nálam.

A kiképző is mondta, hogy sokat vigyem városba, szokja a zajokat, ingereket, emberek mászkáljanak körülötte stb.

Ma sétáltunk a városban, nem volt nagy tömeg körülöttünk. Találkoztam ismerősömmel, beszélgettünk. Szépen lefektettem a kutyát magam mellé, nyugodt volt, még az ismim is megsimizte. Szájkosár rajta maradt.

Egyszer csak a másodpercek töredéke alatt ott termett egy kisgyerek és neki állta simizni és ölelni a kutyust.

A kutyám meg rámorgott és ugatott. A kisgyerek megijedt,persze a szülő csak később rohant oda.

Szokásos hepaj, nem történt semmi, senkinek nem esett baja.

Ilyenkor hol van a szülő, amikor szabadon rohangászik a gyereke??? Nem hiszem hogy én voltam a hibás, a kutyám nyugodtan feküdt.Nyilván megijedt a kisgyerektől, hisz leírtam, hogy rehabilitálni kell.

Persze hogy kiálltam a kutya mellett, hiába fenyegetőzött mindenfélével, hisz az ő gyereke volt a hülye. A szülő nagy nehezen felfogta a szitut,puffogva odébb is állt.

Szerintetek? Most legyen lelkiismeret furdalásom? Nem történ semmi!


2012. márc. 24. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem a te hibád volt, az ilyen szülő inkább annak örüljön, hogy nem az autó elé szaladt ki a gyereke!

Szép tőled, hogy magadhoz vetted a kutyust, remélem sikerrel jársz a nevelésével!:)

2012. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ne legyen.Én kiállításon szoktam leugatni az embereket amikor odajönnek és hagyják, hogy a gyerekük a kutya szájába nyomja a kezét. Az egy dolog, hogy én nem akarom,mert mit tudom mi volt abban a kézben előtte, de mi van, ha megijed a kutya és ráharap, vagy csak elege van már és morog? Persze, meg mondom,hogy hagyják már békén akkor morognak, hogy én vagyok aszociális.
2012. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te rendesen, és az előírásoknak megfelelően, szájkosárral sétáltattad. Legfeljebb szólnod kell legközelebb, ha kisgyerek akar hozzá közel menni. Az én kutyáim sincsenek kisgyerekhez szokva, ezért nem is szeretik, megugatják őket. Neked ne legyen lelkiismeret furdalásod. Legyen annak a szülőnek, aki elengedi a kezét a kisgyerekének.
2012. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A leírtak alapján, tényleg sztem semmi lelkiismeret furdalásod ne legyen, nem te vagy a hibás!! :)
2012. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem a te hibád, de a kutya érdekében próbáld megelőzni az ilyen helyzeteket! Jó lenne, ha jó élmények fűznék a gyerekekhez, de ehhez az kell, hogy ne "terheljék túl" a tűrőképességét. Én ilyen esetekben régebben simán beálltam a kutya és a gyerek közé még mielőtt a visító, kiabáló gyerek odaért volna és rászóltam, hogy "nem kellene"! Mostmár olyan szinten nem okoznak neki problémát a gyerekek, hogy nyugodtan körbevehetik, vagy akár kérdés nélkül a nyakába is csimpaszkodhatnak, de azért szoktam nekik mondani, hogy lehetőleg előlről közelítsenek amikor simogatni akarják, hogy lássa őket a kutya és ha lehet akkor kisebb lendülettel meg nem kiabálva. Mondjuk ez lenne az alap, de a szülők valahogy az ilyesmit elfelejtik megtanítani a gyerekeiknek. Az biztos megvan nekik, hogy nem dugunk csavarhúzót a konnektorba és szétnézünk mielőtt az úttestre lépnénk, de a kutyák valahogy kimaradnak a "tananyagból".
2012. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne legyen lelkiismeret furdalásod. Sok a felelőtlen szülő, gondolom előre ment a gyerek, ő meg vígan sétálgatott. Ezzel párhuzamosan a gyerek sincs megtanítva az idegen kutyával való viselkedésre. Ne edd magad, szereztél tapasztalatot, és szerencsés vagy, hogy szájkosár volt a kutyádon.
2012. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rosszul vagyok amikor látom hpogy kisgyerek rohan oda egy kutyához. Annyira idegesítő némelyik, ordít, szorongatja a kutyát, ugrik felé, megijeszti. a szülőktől sosem látom, hogy leguggolna és mutatná a gyereknek, hogy hogyan kell közelíteni egy kutya felé.

Nem te voltál a hibás. Az a szülő amelyik azt hiszi, hogy mindenki úgy el van ájulva a kölykétől mint ő, az majd rájön, hogy élnek mások is a világon rajtuk kívül és bizony alkalmazkodni kell. Nem tudom mit szólna egy apuka ha nekirontanék a gyerekének, fölkapnám, szaladnék vele, meg görgetném a földön, és közben hangosan ordítoznék.

Ja, és a gyerekekkel vigyázni kell, csípnek is.

2012. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán ne legyen lelkiismeret furdalásod! a kutyán póráz, szájkosár volt, te mint gazda eleget tettél a kötelezetségeidnek... a szülő felelősége hogy nem figyel a gyerekre. és ha a kicsi egy autó elé szaladt volna ki?
2012. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nem te vagy a hibás, sajnos sok felelőtlen szülő van..


én is jártam hasonlóan,nekem bichonom van,ismimtől hoztam el(akkor volt 1 éves) mert nem kellett neki, a kertben volt egész nap,sétálni őt se vitték,amióta foglalkozok vele(9 éve) azóta nagyon sokat fejlődött,a kutyákkal már egy kis idő után már megbarátkozik,de azért résen kell lennem és korrigálni, hát igen a másik a gyerek próbléma ,hozzám is futva sikítózva jönnek a gyerekek és szó nélkül simogatják meg,múltkor majdnem oda kapott egy gyereknek és a szülőnek meg is jegyeztem hogy tanítsa meg a gyerekét arra hogy kérdezzen és utána simogasson,mert attól hogy cuki fehér kutyus ,nem biztos hogy nem harapná le az úját,mindig tudom hogy kik simogathatják meg,az én kutyám utálja a nagyon izgatott embereket, ezért csak nyugodt gyerekeknek és felnőtteknek engedem meg hogy megsimogassák, mindig engedi magát és látom rajta hogy ő is nyugodt, egy izgatott gyereknek nem hagyná magát megsimogatni az tuti..


de ez van, van aki tudja mi a teendő ha idegen kutyát lát és vki nem, és a szülő feladata lenne hogy a gyereket megtanítsa hogy nem minden kutyához megyünk oda és simogatjuk puszilgatjuk meg,főleg engedély nélkül nem..

2012. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nagy a jóisten állatkertje. nekem úgy tűnik, ha a szülő nem képes rá, bizony nekünk, normális kutyásoknak kell megtanítani a kicsiket, hogyan szabad egy kutyához közeledni, és hogy engedélyt kell kérni a gazditól simogatáshoz. hátha a szülőre is ragad valami...
2012. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!