Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kutya nyála...

Igaz, hogy a kutya nyála vakságot okoz?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, de valaki azt mondta, vigyázzak a gyerekekkel, nehogy a gyerek szemét megnyalja, mert megvakulhat. Őszintén baromságnak tűnik... én csak a kutya ürülékről hallottam, hogy ay esetleg okozhat vakságot.
2012. márc. 24. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Énse hinném h az... viszont azt hallottam, hogy vmi fertőtlenítő hatása van, és a sebeket ösztönösen azért nyalogatják... Kitudja.. :))
2012. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
nem. sőt mivel sebgyógyító és antibakteriális hatása van gyógyszergyártásra használták régen.
2012. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Semmiképpen, mivel engem is nyalt már meg a kutyám a szememen(nem is 1x) és nem lett bajom...az egyetlen dolog ami ez után kellemetlen volt, hogy nyálas lettem...de azt is ki lehet bírni :)
2012. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya egy esetben okoz vakságot: ha kikaparja a szemed. Annak meg elég csekély az esélye. Minden más hiedelem baromság.
2012. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Kérdezzetek meg egy bakteriológust, hogy mennyire fertőtlenítő a kutya nyála. Csak szóljatok neki, hogy előbb kapaszkodjon meg, nehogy elessen röhögés közben.

A kutyára nem azért szoktak gallért adni, ha sebe van, hogy ne tudja használni az antibiotikumos nyálát, hanem hogy ne tépje fel a sebet és fertőzze össze magát a szájában található millióféle baktériummal.

2012. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy hülyeség, mert akkor ez már a második baromság, amit ettől az illetőtől hallottam...
2012. márc. 24. 22:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy lenne, már a fél világ megvakult volna.

Azért nem árt az óvatosság mivel a kutyák a macskák ürülékét szívesen nyalogatják, ami viszont tartalmaz vakságot okozó kórokozókat. Épp tegnap volt erről szó az egyik TV híradóban.

2012. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg egyszerűen higiéniai okokból ne nyalja szemen a kutya a gyereket, ennyi. Sehol ne nyalja meg. Szeresse a nyelve nélkül.
2012. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hülyesség.
2012. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 5, a bakteriológus nem fog röhögni.A 70-es évekig használtak kutyanyálat sebgyógyító kenőcsök készítésére, utána már szintetikusan is elő tudták állítani.

Nem azért kap a kutya gallért mert nem lenne jó a nyála, hanem azért mert kirágja a varratot. VAlamint a s.ggét is nyalja, tehát igen,lehetnek káros baktériumok a nyálában. De pl amacska a és a kutya nyála közt ég és föld különbség van bakteriológiai szempontból,hiszen a kutyanyál semlegesíti a baktériumok nagy részét.

2012. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!