Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla mellé? Melyik fajta?

Vizsla mellé? Melyik fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék a vizslám mellé egy másik kutyát, de ez az én esetemben elég mert a kutyám egy energia bomba tehát olyan kutya fajtát szeretnék ami pörgősebb és imád fut (menhelyről szeretnék)
2012. márc. 24. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Menj be a menhelyre, és kérdezd meg, melyik kutya ilyen. Fajtatisztát nemigen fogsz ott találni, és valószínű jobban is jársz egy keverékkel.

De azért azt ne hidd, hogy majd a két kutya lerendezi egymás mozgásigényét. Valamennyit biztos fog segíteni a vizslán, de azért két pörgős kutya rengeteg foglalkozást igényel, akármennyit is futnak együtt, pláne hogy az olyanok általában fejben is pörögnek, tehát kétszer annyi feladatot kell kitalálnod, amivel agyilag is fárasztják magukat.

2012. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 borcsi02 ***** válasza:
57%
Nekünk a vizsla mellé szálkás szőrű tacskó került,és nagyon jó párosítás alakult így.A tacsi is egy energiabomba,a maga módján felveszi a tempót a vizslával,ő is rohan,szedi a kis lábait,benne van minden játékban,és mivel azért másféle kutyákról van szó,egyben jó ellenpólust is képez.Emellett nagyon mókásak is együtt:)
2012. márc. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem egy beaglem van. Ő is energia bomba. Napi 5 óra séta. Hétvégente 10 km futás. Én is szeretnék majd később mellé egy másik kutyát, vizslára gondoltam :)
2012. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék én nem azért akarok ilyen kutyát, hogy lemozgassa a mostanit, hanem azért, mert szeretnénk még egy kutyát és csak azért szeretnénk hasonló temperamentumú kutyát mert akkor játszhatnának egymással, mert én aligha tudnék vele kergetőzni úgy min egy másik kutya, esélyem sem lenne utol érni.És sokszor láttam menhelyen fajta tiszta kutyát, az itteni menhelyről meg inkább nem hoznék ki többször kutyát, mert az előzőre több 100 ezret hagytam ott az állat orvosnál mert valami betegséget hozott haza amibe a másik kutyám is majdnem belehalt ráadásul még chipje sem volt és az oltásai is hiányosak voltak. Tehát inkább át megyek az ország másik végébe és onnan hozok el egy kutyát.Keveréket meg nem nagyon szeretnék, mert nem tudni milyen a jelleme nagyjából és milyen a mozgás igénye
2012. márc. 24. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

A keverékkel egészségügyi szempontból jobban jársz, meg igazából mindenhogy máshogy. Gondold el, szerinted miért kerülnek fajtatiszta kutyák menhelyre? Nem azért, mert meghalt a gazdájuk és elvesztek... Azok nem drága tenyésztett kutyák, hanem olcsón szaporítottak, az egészségüket, a jellemüket senki nem figyelte, amikor "létrehozták" őket, baromira nem garantálja semmi, hogy megkapod a fajtajelleget, sőt. Pont annyi garancia van a jellemükre, mint egy keveréknek. Menj másik menhelyre, ennyi.

Amúgyis sokkal fontosabb a fajtánál a kutya egyéni jelleme. Vizslából is van nyugodtabb meg hiperaktívabb, ahogy minden más fajtából is.

2012. márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként is egy jobb menhelyen nem te választasz egyedül, hanem segítenek a gondozók, elmondod, milyen kutyát keresel, és olyanokat mutatnak, akár fajtatiszta, akár keverék van éppen neked való. Ismerik őket, mert hónapok óta minden nap velük dolgoznak.
2012. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na hát még megy a kioktatás és egy emberen kívül senki sem a kérdésed lényegére válaszol így én írok!

Border Collie(ha nem panelban laksz),spániel,esetleg egy másik vizsla?A beagle-nek is nagy a mozgásigénye csak buták állítólag!

Jah és ott van még a Labrador,Golden Retriever!Ők nagyon okosak és jól taníthatók is!


Én sem hoznék az itteni menhelyről kutyát,mert ők már nem keverékek hanem nem is tudom mik...kb beazonosíthatatlanul korcsok és szinte mindegyiknek van betegsége!

Inkább fajta mentőknél néz körül!Vaaaaagy,van egy olyan menhely ami nem igazán menhely,mert az összes kutyájuk gazdinál van,nem ilyen undorító "kennelben"!És ha gondolod javaslok is egyet!Nagyon aranyos kis dög!


Itt az oldal cím:

[link]


És ő egy haláli kutyus:

[link] gazdakereso-kutyak/gazdakereso-kutya/baguette

2012. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A menhelyen kérdezz rá ilyen típusú ebre. Például a Jack Russel terrier (vagy annak keveréke) eléggé eleven. Nekünk beagle-spániel keverék kutya volt a társa, szintén eleven és pörgős.
2012. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!