Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám ma összeugrott egy...

Kutyám ma összeugrott egy másikkal parancsra sem engedte el, valóban ennyire el tud kattani egy kutya?

Figyelt kérdés
Egy boton vesztek össze de előtte már volt előzménye mert a kutyám nyüszített 2x is mikor elkapta a kiskutya a fülét. Eddig nem volt ilyenre példa, de most összeugrottak, az enyém elkapta és nem engedte el, rángatta, tépte, hiába kiabáltam vele és próbáltam szétszedni őket.. szegény kis kutyusnak lyuk lett a bőrén, az enyémnek meg a szemöldökén lett lyuk... na most mért nem engedte el amikor rászóltam? Eddig mindig kikerülte a konfliktust ha szóltam neki...

2012. márc. 25. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Á, nem tud ennyire bekattanni, csak hallucináltál.

Viccen kívül, látod, hogy be tud kattanni. Már az előtt le kellett volna állítanod, hogy baj lesz. Nem szabad hagyni, hogy durván játsszon, és kell legyen annyi tekintélyed előtte, hogy hallgasson is rád és ne akarjon semmiféle játékot birtokolni, mert abból csak a baj van.

2012. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
persze.a kutya az kutya.Ha látod,hogy alakul egy ilyen szitu még előtte kell lelállítanod,mert ha belement akkor már marha nehéz.
2012. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Bozsikrisz ***** válasza:

Ahhoz nagyon-nagyon fegyelmezettnek kellene lennie, hogy egy kialakult verekedésből parancsra ki tudd hívni. Megelőzni meg lehet, de ha összekaptak, akkor az már bajosabb.

Én egyszer láttam 2 kutyát összeugrani, egy golden és egy boxer. Mindkettőjük nagyon domináns, de a boxer, ha a férfi gazdival van kint, akkor baromi szófogadó. Úgy összeverekedtek, hogy a pasi a fémlánccal vágott a kutyájára, mert akkor már az ordítás sem segített, odamenni meg egyik gazdi sem mert.

2012. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

én szedtem szét kutyákat többször is,nem az enyémeket, pl. egy roti és egy német juhász ugrott össze, a gazdik csak ordítottak. Egy ismerőssel rohantunk oda. elkapod a hátsó lábát és kirántod.és persze ütöd amivel bírod.

nem lehet tökölni fél pillanat alatt fel tudják tépni egymás torkát.

Ez más mint amikor csak összeugranak, nagy hang és csak megtépik egymás fülét. Azt látod ha torokra mennek.

2012. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
A kutyád nincs rendesen megnevelve, neki nincs joga semmit így védelmezni és arra meg végképp nincs, hogy nekimenjen a másiknak. Ha azt látod, hogy több kutya között valamit elkezd birtokolni, sőt védelmezni, akkor odamész és elveszed tőle, hogy ne legyen balhé. Milyen fajta a kutya?
2012. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az ütéssel az a baj ha ütöm még agresszívebb lesz... pitbullom van, eddig akármilyen kutya nekiment hagyta a francba, most meg fel is emeltem a grabancánál de el nem engedte volna... a kisebb is pitbull volt.. eddig nagyon jóban voltak, most nem tudom mi lett velük...
2012. márc. 25. 16:41
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is pittem van.Soha nem hagyom h verekedjen!Nagyon fegyelmezett.Há ledominálják megadja magát...
2012. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

az lett velük, hogy beérett a fejük.


erre lettek szelektálva nagyon szigorúan, évtizedeken keresztül. csak az újhullámos "olyanakutyamilyenrenevelik" szekta hívő állítják, hogy ez neveléssel változtatható, mindenki más tudja, hogy nem. oda kell figyelni, és megelőzni ezeket a szituációkat. például azzal, hogy nem hagyod őket egy játékkal játszani.


illetve megtanulod, hogy mit kell egy ilyen helyzetben tenni. pl. nem rugdosunk, nem ütünk, nem kapkodunk, a kiabálás is tök fölösleges csak jobban felpörög a kutya, nem rángatjuk őket a hátsó lábuktól fogva (ettől a h.lyeségtől mindig a fejemet fogom). nyakörvnél/hámnál megragadni (egyszerre mindkettőt!), seggét a térded közé kapni, hogy a lábuk ne érje a földet (így már nehezebben ráznak bele a fogásba), aztán ha van nálatok feszítőfa szétszedni a szájukat, ha nincs, akkor várni a fogásváltást.

2012. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor ha eddig elmaradt, most szíveskedj keresni egy jó kutyaiskolát, ahol rendesen szocializálják a kutyádat, még mielőtt rájön, hogy a kisebbeket cincálni remek szórakozás. És tanuld meg idejében leállítani, nem akkor kell óbégatni, amikor már a szájában van a másik kutya.
2012. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves 8 akkor ajánlom,hogy próbálj így megfogni akár csak egy rotit, vagy kicsitmég annál is nagyobb kutyát. Nem tudod,mert simán elránt. Hátulról nem éred el anyakörvét, arrólpedig ne isálmodj,hogy egy kájt a lábad kézé veszel. Viszont a lábkirántás jó, hiszen ezek akutyák (a pittel ellentétben) elengedik a másikat, ha elesnek és akkor elkaphatod a nyakörvét.

azt, hogy pittről van szó a kérdező csak később mondta.

De látom a te tapasztalatod csak verekedő pittekre terjed ki.

2012. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!