Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese, Yorki, Shih-tzu....

Havanese, Yorki, Shih-tzu. Hogyan döntsek a fajták között?

Figyelt kérdés
Mind a 3 fajta tetszik de nem igazán tudok dönteni. Ha valakinek van a fenti fajták közül valamelyik az írjon egy kicsi róla. Ha van kép is jöhet!

2012. márc. 25. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amelyikre hasonlítasz-külsőleg -belsőleg :)))
2012. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olvass utána, nézd meg a jellemüket, és döntsd el, hogy neked melyik passzol jobban. Ha ez nem elég látogass el egy-két tenyésztőhöz, beszélgess el velük, ismerkedj meg ilyen kutyákkal, utána már biztos menni fog.
2012. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem most 5 hónapos a havanese kiskutyám. Én is a havanese és a yorki között vaciláltam. Végül úgy döntöttem, hogy a fajta jellemzők alapján a havanese jellemében jobban passzol hozzám. Másrészt nekem első kutya és féltem, hogy egy terriert nem tudok majd úgy megnevelni, ahogy azt kellene.:)

Egyáltalán nem bántam meg a döntésemet, imádom ezt a kis szőrgombócot!:) Nagyon édes, okos és nagy manipulátor.:) Egész gyorsan tanul (bár ha nem akkor az általában a mi hibánk, nem az övé) és nagyon szép! Nekem pl. a fehér havanese kutyák nem tetszenek, de az ő színe nagyon tetszik, bár benne is van jócskán fehér. Nagyon barátságos mindenkivel, a kutyákkal emberekkel egyaránt jól kijön. Szerintem a legjobb választás volt!:) Azóta összebarátkoztunk pár yorkival és szerintem mindegyiknél szebb volt (bár biztosan elfogult is vagyok)!:)


Néhány kép Dominóról:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ja és a kedvenc képem (ilyen volt pár hetesen):

[link]


Remélem kicsit segítettem! Sok sikert a választásban!:)

2012. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nézd meg a jellemüket és amelyik közelebb áll hozzád..


nekem havanese-m van,imádom a fajtát, nagyon elevenek és játékosak ,barátságosak emberekkel és kutyákkal is,következetesen kell nevelni őket de ez minden kutya fajtára vonatkozik csivavától a dán dogig :)



és itt a kép, Lily 9 hónapos és fürdetés után :)

[link]

2012. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja és azt elfelejtettem, hogy bár nem hullajtja a szőrét, de iszonyat gyorsan nő neki és ha hosszabb már igencsak oda kell figyelni, hogy szép legyen neki. Én naponta kétszer fésültem már az utóbbi időben, ezért is vágattuk le neki.


Dominó gazdája

2012. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hát figyu.

Yorkie nem ajánlatos első kutyának, nehéz vele bánni néha.

A shih-tzu elég makacs és akaratos, de ugyanakkor bohókás és eleven.

A havanese barátságos, tisztaságszerető, bújós, stb.


én is szeretem mindhárom fajtát, de ha választani kéne én Havanese-t választanék a tulajdonságai miatt :)

2012. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

yorki unalmas.

havanese vagy shih-tzu.nekem utóbbi van.

2012. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazából én is vacilálok, hogy Havanese-m legyen vagy Shih-tzu-m.Van pár problémám 1. panelba lakunk és félünk,hogy szétszedi a lakást amíg mi a nővéreimmel a iskolában vagyunk anya meg a munkahelyén 2.félünk, hogy el lesz hanyagolva az iskola mellett.Attól is félek, hogy ugyebár télen kapom meg a kiskutyát és, hogy megfázik.Azt sem tudom, hogy-hogy kell fürdetni.
2012. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló


Ilyen alapon nem a havanese és a shi-tzu között kéne vacilálnod, hanem azon elgondolkodni, hogy legyen-e egyáltalán kutyád. Ezt most nem rossz szándékkal mondom, de főleg, amíg kölyök, sok törődést és figyelmet igényel egy akármilyen kutya. Minden kölyök kutya szétszedi a lakást, amíg meg nem tanítod neki, hogy nem szabad. Persze ez nem törvényszerű, lehet, hogy te kifogsz egy olyan kutyust, amelyik alszik egész nap, de nem valószínű.


Én is télen kaptam meg a kutyámat, de adtam rá egy kis kabátkát és semmi baja sem lett, pedig volt, hogy 2-3 órát is voltunk kint a hidegben, mivel szobatisztaságra próbáltuk nevelni. Mi mindketten betegek lettünk a párommal, de neki meg sem kottyant!:)


Hogy kell fürdetni? Hát berakod a kádba, bevizezed mindenhol, samponnal átdörzsölöd a szőrét, lemosod a sampont és megszárítod.:) Ez azért nem a legnehezebb része a kutyatartásnak. Viszont ha ilyeneket kérdezel, akkor nem ártana, ha olvasnál egy kicsit a témában, mielőtt hazaviszitek a blökit! De ha szeretnél kérdezni, írj nyugodtan privátot, szívesen válaszolok én is!


Kedves kérdező! Végül milyen kutyus mellett döntöttél?:)


Dominó gazdája

2012. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én személyes tapasztalat alapján a Shih-tzu-ról tudok véleményt mondani. Csupa jót tapasztaltam, hálás, hűséges, nyugodt, értelmes, hogy csak néhányat említsek a sok pozitívum közül.
2012. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!