Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El vihetem így kozmetikushoz?

El vihetem így kozmetikushoz?

Figyelt kérdés

A kutyusom nagyon fél a víztől és nem szereti ha fésülik a szőrét főleg a farkára és a szeme környékére érzékeny.

El vihetem így kozmetikába (mert nagy a bundája és nyáron nagyon nehezen bírja a meleget)

Meg tudnak vele birkózni?


2012. márc. 26. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy elviheted,hozzánk is rengeteg félős kutya jön,aki még oda is kap, de egy jó kozmetikus tud vele bánni,tud fogásokat és határozott fellépést biztosítani! Ne aggódj ez nem akadály:)
2012. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

El, legfeljebb kap egy szájkosarat.


Amúgy milyen fajta kutya?

2012. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

palota pincsi

és én is gondolkodtam a szájkosáron de nem tudom van e rá való.

Meg nincs nagyon pórázhoz szokva kicsit attól is tart az sem akadály?

2012. márc. 26. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:
ahol én vagyok kozmetikába ott nem használunk szájkosarat egyántalán, se a felcsatolós módszert. Póráz meg miért lenne akadály?:)
2012. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez az első kistestű kutyusom és ő az első hosszú szőrű is. :)

Kicsit félek a kozmetikától mivel még tapasztalatlan vagyok ilyen téren és félek is az egésztől. :)

2012. márc. 26. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Én meg nem kockáztatom a testi épségemet egy kutya jókedvéért sem. Mikor az egyik idegroncs megharapott, mikor csak felé mentem (nem is csináltunk vele semmit se), akkor 3 napig használhatatlan volt az egyik kezem. Egy kézzel meg elég macerás lenne melózni.



A pincsi szeme körül nem is kell dolgozni, a többi melónál meg lefogja a fejét a kozmetikus és kész.

2012. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pár hete hoztak hozzánk egy pincsit, h mindenhol kérik lenyomatni 2mm-el, csak a fején maradjon szőr. A gazdi kívánsága meg szent, ha tetszik, ha nem. Hát olyan édi lett a kutya, h mondtam is h zsebrevágom és hazaviszem magamnak :D
2012. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

azért az én kutyusom nem egy idegbeteg. Igazából szinte csak hisztizik mert szerintem kicsit el lett kényeztetve. :)

és azért is kérdeztem ezt meg mert nem szeretném ha bárkinek is sérülést okozna.

ÉS amikor az időpontot kérjük vagy amikor visszük a kozmetikába akkor szóljunk hogy kicsit problémás?

És tudom hogy már kicsit idegesítő vagyok de lenne még egy kérdésem:

A kutyusom kicsit fél az idegenektől nem agresszív már csak mégis fél és el akar bújni ez nagy akadály??

2012. márc. 26. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem. A hiszti az gyakorlatilag minden kutyánál megvan (hálistennek vannak még értelmes kutyák is amik csak megállnak és forgatod, ahogy csak akarod). Azért nem baj ha megmelíted h kicsit hisztis, tudja a kozmetikus h nem hipergyors meló.


Csakhogy egy példát említsek. Hoztak egy yorkit teljes kozmetikára. Ez max 50 perc. Csak elfelejtettek szólni, h olyan gyagya, h egy embernek folyamatosan le kell fognia, mert karmol, ugrál, stb.

1 óra 40 percig szívtunk vele, közben 1 óra múlva már ott volt a következő kuncsaft.

2012. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szóljatok mindenképpen. Hozzánk nemrég hoztak egy kutyák aki olyan szinten harapott, hogy hozzá se értél de már ment neki az embernek és trimmelni kellett...szóval szegénykém szájkosárban szenvedte végig de megoldottuk.

Viszont semmi se biztos azért, múlthéten hozott egy néni egy pincsit és közölte, hogy nagyon harap és tegyünk rá szájkosarat és még őt is megharapta de a kutya konkrétan végig csóvált és nyalogatta kezünket. Mikor ezt meséltük a néni nemigazán hitte el :)

2012. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!