Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak Magyarországon a pitbull és a staffordshire tartására/beszerzésére? (További kérdések alul)

Figyelt kérdés

Milyen követelményeknek kell eleget tenni? Valamikor olvastam, hogy sok féle engedély kell, valamint ki is jönnek ellenőrizni, hogy hova kerülnének ez ilyen fajtájú kutyák. Igaz ez? Lehet itthon pitbullt vagy staffit venni?


Mielőtt valaki belekötne: tisztában vagyok mindkét fajta természetével és igényeivel. Volt már két dobermanom, jelenleg egy staff/pit keverékem van, akit kordában tudok tartani, igen engedelmes és jól nevelt, semmi probléma nincs vele.


NEM harcolni, villogni kell a kutya, a fent említett két fajta iránt érdeklődöm tiszta szívből, valamint a kutyák trenírozásával sem lenne gond, minden igénynek eleget tudok tenni.


Lehet meglepő, de lány vagyok.


Válaszokat köszönöm szépen!


2009. jún. 14. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, pitbullt tartani lehet,csak szaporítani nem.

A staffit viszont lehet tartani,szaporítani is,mert más a temperamentuma. De nem vagyok szakértő. :)

2009. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A staffordshire-re szerintem nem vonatkozik semmi különleges szabály. A pittbullt, asszem csak ivartalanítva lehet tartani vagy nem tom.
2009. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy staffordom és egy rotim is, meg egy yokrim..(L) Szabály csak az amit az előttem szólók.

Én futtatni viszem el a srácokat, minden este bő 3-3 km futás. Most akarok kerékgumit adni nekik, mert a stafford szeret rágcsálni. Volt szerencsém kitapasztalni, mikor a felújított teraszom gerendáiról hántotta le a kérget...Jah és a srácok mellé megszületett a kisfiam is, aki most már 11 hónapos, és a kutyák imádják. Mindig nagyon óvatosan közelednek felé. Kész műsort csinálnak a kisfiamnak. Igazán barátságosak vele. A gyerekemmel nagyon óvatosak, a kicsimnek mindent elnéznek, van hogy ő még a fülüket is megcibálja. Így neveltük őket. Gyerek társaságában nevelkedtek.

Arra azért figyelek, és szerintem általános kutyatartási szabály, hogy a kapu mindig csukva van, a kerítés már lassan jó 2m magas, mert a stafford helyből ugrotta a kisebbeket...

2009. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Staffordshire Terrierem és a Pitbull-t nagyon sokan keverik vele.... Elég rossz dolog...Pit-et csak ivartalanítva, engedéllyel lehet tartani / törvényesen /... Egy stafford-hoz nem kell semmi, csak pénz, h., megvedd... A Pit-hez meg ha, legálisan akarod, akkor vagy hivatalosan, bejegyezve, vagy feketén megveszed kicsi korába és az állatorvoshoz elmészés az oltási könyvébe beíratod h., Staffordshire Terrier... Lehet kapni Pitbultt neten is, de, inkább egy staffy-t válassz, szerintem... Ez is elég agresszív más kutyákra, EMBERRE EGYÁLTALÁN NEM!!!!!!!!!
2009. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
magyarorszag.hu -n ha a keresőbe beírod, hogy pitbull vagy veszélyes eb tartása, akkor kiadja a rendeletet.
2009. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan annyi, mint a többi kutyára. Az un "pitbull törvényt eltörölték már jó ideje.
2011. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
keress rá a városod állattratási rendeletére, ott meg van határozva, hogy pl melyik zónában max hány kutyát mekkora területen tarthatsz. A miskolciban pl fel van sorolva egy csomó nagytestű/veszélyesnek titulált fajta, amit csak 18 éven felüli sétáltathat közterületen.
2011. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!