Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség jellemre az...

Mi a különbség jellemre az angol és az amerikai cocker spániel között?

Figyelt kérdés
Olvastam az olcsokutya.hu fajtajellemzését, de nem lettem tőle igazán okosabb. Elég minimálisnak tűnik a különbség. Első kutyám lenne, lakásba. Az angol az elterjedtebb Magyarországon, ahogy látom. Ez az árában is megmutatkozik?
2012. márc. 26. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen megmutatkozik árban is.

A 2 fajta között kinézetre is van különbség.

Angol: [link]


Amerikai: [link]

2012. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kinézetet azt látom, mind a kettő tetszik. Engem a jellemük érdekelne igazából. Mennyi lehet az árkülönbség úgy nagyjából? A tenyésztői árakra gondolok. Illetve hogy lényeges-e annyira a jellembeli különbség, mint amennyire esetleg az ára több az amerikainak.
2012. márc. 26. 18:30
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
az amerikai nyugodtabb valamivel és már nemigazán vadászkutya inkább "csak2 házi kedvenc... nekem az amerikai sokkal jobban tetszik de ez egyéni ízlés dolga
2012. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha tudtok, a Cavalier King Charles spánielről is írhatnátok. Azt tudom, hogy az kisebb. Elsősorban a másik kettő érdekelne, de a kicsi is tetszik. Köszi.
2012. márc. 26. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Cavalier King Charles spániel nekem nagyon tetszik! Ilyen kutyánk lesz majd hamarosan.

Nagyon kedves nyugodt kutya, de bármikor kapható egy kiadósabb kirándulásra is.

2012. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindegyik fajta nagyon tetszik. :) De még elég laikus vagyok ahhoz, hogy elég hasonlónak lássam őket. :) Mármint a jellemzésük alapján. :) Honnan lesz a kiskutyád?
2012. márc. 26. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt még nem tudom. Csak nézegetem a kenneleket.
2012. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az angol cocker egy vadászkutya, ennél fogva szüksége van a folyamatos mozgatásra. az amerikai hasonlít rá, de nem véletlenül hívják amerikainak... értsd: butább és lustább. a cavalier egy tipikus öleb, de neki is szüksége van a mozgásra. alfajtól függetlenül minden spániel nagyon ragaszkodó, tipikusan családi kutya, aki ott érzi jól magát, ahol a gazda van, ergo kerti tartásra teljesen alkalmatlan. a spániel olyanoknak való, akik a kutyát a család részének tekintik, és normális, ha a kutya ott ül mellettük a kanapén, az anyósülésen az autóban vagy fekszik láb mellett a munkahelyen.
2012. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amerikaink volt nekem nem jött be, butuska volt, nem ismert meg, pedig sokat foglalkoztam vele...(persze imádtam).Aztán jött a cavalierünk, imádom, okos, gyors, de lakásban lusta..Nekem ha lesz spánielem akkor cavalier lesz, nekem is tetszik az angol cocker spániel egyébként, de én lakásba nem vennék.
2012. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az angol coci nem feltétlenül lakásba való mert Óriási a mozgásigénye!Az viszont jó érv mellette hogy nem beteges bár azt tudni kell a spánielekről,hogy általában önfejűek!Nekem Angol cocim van és tudom hogy nem lehet lakásban tartani egész nap míg az ember dolgozik!Ha van időd vele foglalkozni akkor én nagyon ajánlom az Angol Coccker Spánielt!
2012. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!