Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatnám meg a kiskuty...

Hogy taníthatnám meg a kiskutyámnak, h lent kell elvégeznie a dolgát?

Figyelt kérdés
tudom, ezt már kérdezték nagyon sokan, de az én történetem teljesen más. van egy kiskutyám. amikor kicsi volt óránként vittem le (mivel nem suliidőben kaptam, hanem még téli szünetben). nem maradtam lent vele sokáig, nehogy megfázzon. egy-két hét után majdnem megtanulta, h lent kell. azért majdnem, mert ugye kicsi volt és néha előfordultak balesetek, de amikor levittem mindig egyből kereste hova pisiljon. amikor vittük oltásra nagy örömmel meséltem az orvosnak, h majdnem szobatiszta már a kiskutya, és ő mondta, nem szabad még levinni amíg nincs meg a három első oltása, mert elkaphat valamit. onnantól kezdve amíg nem kapta meg az oltásokat nem vittem le. kipróbáltuk a kutyapelustól kezdve az alomig mindent, de semmi nem használt. pl. az almot széthordta, kaparászta. leraktam az almot, és 1 perc elteltével már az egész előszoba abban úszott. :) kérdezgettem nagyon sok mindenkit, és egy orvos azt mondta nekem, h ki kell alakítani neki egy sarkot ahova pisil. oké, én raktam oda egy plédet. ha oda pisilt, vagy kakilt nagyon megdicsértem. hamar rátanult, de most az a helyzet, h a szőnyegre is pisil. anyu kétnaponta mossa, de mégis ez nem maradhat örökké így, muszáj neki a szobatisztaságot megtanulni! :) ebben kérném a segítségeteket, h ilyen esetben, h tanítsam meg neki, h lent kell elvégezni a dolgát? napi ötször viszem le, de már több időre. van amikor órákig is lent vagyunk. ha pisil lent megdicsérem, de ha fent is nem szidhatom le, mert eddig engedtem.. tehát lenne valami ötletetek, h h vezessem rá, h lent kell pisilni és kakilni? :)
2012. márc. 26. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kiskutyád? Egy gyerek sem szobatisztának születik, a kiskutyának is kell idő amig megtanulja, hogy nem otthon kell pisilni. Lényeg, hogy rendszeres sétára szoktasd, akkor is ha nem csinál lenn semmit. Minimum fél év kell hogy megtanulja.

Nekünk a kutyapelus bevált, igaz néha elfordult, hogy csak az első két lába volt a pelenkán, és a feneke lelógott róla:) Kb. akkorra lett szobatiszta, amikor már kezdte játéknak használni a pelenkát, és előszeretettel szedte darabokra.

2012. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Nekem a házban egy 10 hónapos mini yorkim van..

Most merem kijelenteni, hogy szobatiszta!

Ma már percre pontosan tudom mikor pisil és mikor kakál..

Én ugy tanítottam meg, hogy minden reggel 5 kor kellek ,pontosan 5:10 minden nap hétköznap-Hétvégén kiviszem pisilni. (akkor is kivittem ha bepisilt). Mielött elmegyek itthonról kap vizet és tápot (nem nagy étrend h ne kakáljon), Mivel nem mindig délbe érek haza de legkésöbb 3 ra itthon vagyok ezért 3:10 kor viszem ki pisilni (ekkor van kakki is) ..Ezután egy kis laktatosabb enni valót kap és játékkal- tanulással- jétékkal eltelik az idő 7 órakkor jön a vacsi és 9 kor egy pisi-kaki és reggel 5 ig birja....7,5 hónap után eljuttottunk oda h percre pontossan vakkant egyet- ketött ha pisi vagy kaka van :)


18/L tapasztalata :)

Sok sikert és kirartást!

2012. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ott rontottad el ,hogy hallgattál az orvosra. Azért ezt nem kell olyan komolyan venni az én kutyám már 3 hónaposan szobatiszta volt minden kaja után levittem meg napközbe többször is igaz csak egy előkertbe és figyeltem hogy se galambkakit se kétes dolgokat ne vegyen a szájába, és semmit nem kapott el. Most 5 hónapos és este 10-től reggel 8-ig is kibírja. Amikor bepisilt mindig leszidtam hogy nem szabad szerintem most már te is megteheted lehet ,hogy össze lesz zavarodva először ,hogy eddig ide lehetett ,most meg nem de hamar rájön ,hogy mit akarsz. Esetleg evés után vidd le 5-10 percre és ha pisil kakil dicsérd meg de szerintem itt a rendszeresség a dolog nyitja ha tudja ,hogy mindig abba az időbe viszed le akkor hamar megtanulja.
2012. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!