Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya korának megállapítása?

Kutya korának megállapítása?

Figyelt kérdés

Még januárban találtunk egy kutyát, és mivel nem találtuk meg a gazdáját, nálunk maradt. Az orvos azt mondta, 3 év körüli lehet, de épp hogy csak felhúzta a fölső ínyéről a bőrt. Azóta sokat nézegettem a fogát, és hát nem tudom. Az 5 éves kutyánknak talán egy árnyalattal fehérebbek a fogai, de itt-ott lepedékes egy kicsit. A találtnak viszont egyáltalán nem az, de ami miatt kételkedem a korában, az az, hogy a metsző- és szemfogai vége egy kicsit le van kopva. Ez lehet esetleg amiatt, mert nagyon szeret rágcsálni? Vagy ez csak a korosabb kutyákra jellemző?

Félreértés ne essék, akkor is szeretni fogjuk, ha idősebb, csak kíváncsi vagyok. :)



2012. márc. 26. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem könnyű megállapítani.

A kutya fogazatának színe, kopása stb.... nagy mértékben függ a táplálástól, mennyit rág a kutya stb... A fogazatról csak saccolni lehet.

Pl. Az én 6 éves kutyámnak sokkal szebbek a fogai mint az egyik ismerősünk 3 éves kutyájának.....

2012. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Két éves koráig a kutyának tiszta fehér foga van. Utána több fajta dolog lerakódik rá folyamatosan. Elsőnek a fogkő ami egy kicsit besárgítja talán és a tövén is észrevehető. Szóval 2 éves kora után már nem tiszta fehér a foga. Legközelebb kérdezd meg az állatorvost.
2012. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen kutyát találtatok?
2012. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
"Tipikus" játszótéri mix. :) Közepes testű. Miért?
2012. márc. 27. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Reménykedtem, hátha a mienk...:S De a milyenk fajtatiszta kutyák voltak.
2012. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!