Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezd ivarérett lenni és hiába...

Kezd ivarérett lenni és hiába az erős kéz és a nevelés mit tegyek?

Figyelt kérdés
Látszik a szemén és ahogy sétál, hogy kezd hülye lenni, velem szemben nem, én ugyanúgy az csinálok vele amit akarok, de a kutyákra nagyon csúnyán néz, eddig el mertem engedni bármilyen kutya jött soha nem volt gond... most kezdi emelgetni a lábát, jelölget és nem normális séta közben... mit csináljak, hogy visszakapjam azt a kutyát akit el lehet engedni bárhol?

2012. márc. 27. 09:55
1 2
 1/11 Bozsikrisz ***** válasza:

A jelölgetés teljesen rendben van, az én szuka kutyám is csinálja, ezzel semmi gond. Azt pedig kifejtenéd, hogy nem normális séta közben? Mit csinál pontosan? Mert én még nem láttam kutyát "csúnyán nézni" :)

Kutyasuliba nem jársz vele?

2012. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd és menj vele kutyasuliba.
2012. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sétáltunk ma is kutyák mellett, azt a csúnyán nézést úgy értettem, hogy bármelyik pillanatban nekimenne egy kutyának, ez történt meg nemrég csak akkor el volt engedve és nem tudtam leszedni a kutyáról... :(
2012. márc. 27. 10:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt kutyasuli, másrészt dominancia gyakorlatok. Kezdheted például azzal, hogy pórázon séta közben tilos a szaglászás és a jelölgetés! Nem tudom mit jelent számodra az "erős kéz", de valamit nem jól csinálsz. Úgy értem, hogy talán most van olyan 8-10 hónapos körül, ha most kezd jelölgetni. Ilyenkor a sajnos sok kutyával újra tisztázni kell a rangsort. Hány olyan gazdit láttam már, akik büszkék voltak az 5-6 hónapos kutyáikra, hogy milyen szófogadók, behívhatók, ilyenkor nehezen hiszik el, hogy kamasz korukban jöhet még komoly visszaesés is!
2012. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez 1 pitbull terrier azért írtam az erős kezet... múltkor majdnem megölt egy kutyát.. 9 hónapos, eddig nem volt vele gond, azért írtam most kezd jelölgetni, gondolom az utóbbi kirohanása is ennek volt köszönhető... velem szemben nem feszegeti a határokat, de ha lent vagyunk és sétálunk a kutyákra nagyon rá van pattanva, és most nem tudom hogy írjam le de akkor is gonoszul néz rájuk, nem tudom máshogy megfogalmazni...
2012. márc. 27. 11:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Az anyját verekedtette a patkány akitől hoztuk, voltam vele 1x kutyasuliban pontosabban oviban, a kiképzőnek semmi tekintélye nem volt a kutyámmal szemben...
2012. márc. 27. 11:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a "kiképzőnek" kell a tekintély, hanem Neked! A "kiképzőnek" (de utálom ezt a szót!) annyi a dolga, hogy Téged tanítson. Ha Neked semmi tekintélyed sincs a kutyád előtt, akkor semmilyen körülmények között sem tudod kontrollálni a viselkedését. Minél nagyobb a tekintélyed, annál extrémebb ingerkörnyezetben is hallgat rád. Mivel a te kutyádnak a génjeiben van az, hogy "ki kell végezni minden kutyát", ezért megkérdőjelezhetetlen és totális tekintélyre van szükséged ahhoz, hogy ezt kontrolláld és idővel kineveld belőle. (Nagyjából takarítónő<->vezérigazgató szintű tekintélyre gondolok.) Nem irigyellek, fel kell kötnöd a gatyádat! Addig is szájkosár az utcán!!!
2012. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
És persze ivartalaníttasd.
2012. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
szerintem ezt egyedül nem tudod megoldani, keress egy másik kutyasulit, szájkosár mindenféleképpen kell a kutyádra, ivartalanítás és tényleg legyél vele szigorú..
2012. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalanítás, falkavezérség helyreállítása (neten utánajárhatsz), jó - általában drága - kutyaiskola (pl. cerberos, kimondottan problémás kutyákkal dolgoznak, verekedtetett pitbullokkal is gyönyörű eredményekkel), és útközben szokj hozzá, hogy már a rondán nézésért is korrigálod a kutyát. Ne stírölje a többi kutyát és kész, ne is vegye őket észre séta közben, egyelőre az a legjobb.
2012. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!