Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bolha/kullancs elleni...

Milyen bolha/kullancs elleni védőszer vált be kedvenceid védelmére?

Figyelt kérdés

Advantix, Frontline, Killtix, Scalibor? Esetleg más? Esetleg több dolgot használsz egyszerre a hatásos eredmény érdekében?


Kérlek, osszátok meg a tapasztalataitokat (esetleg hogy hol, mennyiért szerzitek be a védelmet kedvenceteknek), segítsünk egymásnak! :)



2012. márc. 27. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát őőő nem is tudom. Csak lekapta egy bolhanyakörvet a polcról, de úgy látszik beválik. Amúgy szerintem Scalibor volt az.
2012. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Frontline bevált nekünk sokáig,de már nem használ sajnos valamiért..kénytelenek voltunk cserélni
2012. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Exspot csepp! 6x1 amplulla 5 és 7e. ft között mozog. Én erre esküszöm szerintem ez a legjobb!!! SOHA nemvolt a kutyában kullancs sem bolha. Ha ezt veszed jól teszed:)
2012. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Frontline-ról én is hallottam, hogy ellenállóvá válhatnak a bolha és kullancsfajok, de én kb. 10 éve használom és sosem volt bolhánk. Én inkább kullancsok miatt alkalmazom, eddig azok ellen is hatásosnak tűnik.

De csakis a nyakra cseppentős változatot ajánlom, a spray-t nehéz jól adagolni, amellett lett beteg egyszer a kutyám, valószínű keveset fújtam a szőrére és a kullancs betegséget okozott nála. Utána mutatta meg az állatorvos az ampullás változatot, annál egyértelmű az adagolás, 10 éve nincs is gondunk ezekkel az élősködőkkel.

2012. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is exspotot használunk. Volt nyakörve, de annak ellenére 2 kullancs is belemászott. Amióta exspotot használunk még egyet sem találtunk benne. Az első pár napban vakarózott tőle, de ez is elmúlt!
2012. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Annaxd válasza:
0%

Hát ez attól is függ, hogy a kutya milyen falyta, megszokta-e már a nyakörvet (ha még kicsi akkor most szoktasd rá!), hogy milyen az ellenállóképessége és az is nagyon fontos, hogy derítsd ki allergiás- e valamire! Gondolj bele! Megveszel egy cseppet, vagy nyakörvet neki monjuk 6000FT ért és utána mondjuk viheted állatorvoshoz, mert allergiás valamelyik összetevőjére!De az sem biztos, hogy attól, mert 5000- 7000 FT- ot kifizetsz egy cseppre attól nem lesz bennebolha/kullancs!!! Mint már mondtam ez sokmindentől függ! Nem szégyellem az én kutyám/cicám nyakörve mindössze 600FT volt,3éve ezt használom és semmilyen élősködő nincs benne! Mégvalami! Ha nyakörvet használsz 3,4,5,6 vagy akárhány hónapig tartót, az a fonots, hogy ha levetted róla 1 egész hnapig SEMMILYEN bolha illetve kullancsirtó szert NE haszálj!!!!! SÚLYOS bőrbetegségeket kaphat el ha mégis megtezsed!


És az egyik válaszadó kommentjéhez: Igen, sajnos egy idő után az állatok bőrében élősködő kis szemetek megszokják azt a falyta bolha/kullancsirtó akármit, amit használtok és újra visszaköltöznek...!!!!!!!! SAJNOS!!! EzértMUSZÁJ cserélni!

2012. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a Frontline csepp bevált - egyelőre. Régen legelőször a killtix-el próbálkoztunk, de hatalmas csalódás volt.


Nem azért kérdeztem, mert nekem lenne szükségem tanácsra, csak kíváncsi vagyok, a többség mit használ.


Meglepő, hogy Advantixet nem hallottam senkitől. :)

2012. márc. 27. 19:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiltix nyakörv vált be a legjobban, előtte Frontline cseppet használtunk, de sajnos még 3 hét sem telt el csepegtetés után, amikor kullancsot találtunk a kutyában. Rendesen megszívta már magát addigra. Hála istennek nem lett baj, de még aznap leballagtam az állatorvoshoz, és megvettem a kiltixet. Kora tavasztól késő öszig volt a kutyán, és egyetlen darab kullancs sem volt a kutyában! Egyet találtam rajta egész évben, az is éppenhogy csak belefúrhatott a bőrébe, de már el is pusztult. Maximálisan elégedett vagyok, idén is kiltixet vettem!:)
2012. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ezt egy állatorvos írta egy fórumon:

"Fontos azt megjegyezni, hogy a kutyák egyedi bőranyagcseréjétől is függ, hogy melyik készítmény válik be náluk a kullancsok ellen, és a spot on készítmények a hatásmaximumukat 2-3 ráhelyezés után érik el. Ha az alkalmazás nem kellően hatékony, akkor a kutyák egyedi változékonysága miatt más szerre kell váltani, ill. kombinálni lehet adott esetben a spot on készítményeket nyakörvekkel is."

2012. máj. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!