Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nagyon félős, hogyan...

A kutya nagyon félős, hogyan lehet bátrabbá tenni?

Figyelt kérdés
Menhelyen vagyok önkéntes, kutyát sétáltatok. Van egy kutya, ami nagyon fél. Ha meglát messziről egy kutyát vagy mozgó autót, leblokkol, megáll, ha közelebb megyek hozzá ilyenkor, hátrál. Szeretném, ha nem félne ezektől a dolgoktól, hogyan álljak neki a bátorításnak azon kívül, hogy sokat vigyem sétálni?

2012. márc. 27. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Szerintem azt csináld, hogy amikor sétáltatod, vigyél magaddal jutalomfalatokat, finomságokat. Mikor a kutya meglát egy olyan dolgot, amitől fél, hívd oda magadhoz, adj neki folyamatosan a finomakból, simogasd, beszélj hozzá, biztasd. Ha félelem forrása(pl. egy kutya) elhalad mellettetek, akkor dicsérd meg, és adj neki még jutalomfalatot. Ehhez szerintem azonban elég sok idő kell, de türelem rózsát terem ;)

2012. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom , hogyan lehetne javítani rajta ,mert gyanítom nem lehet tudni, a félelem gyökerét , de egy biztos.:-Ha fél akkor nem szabad dícsérni , mert azt az érzést erősíted benne.

Inkább , ha sikerült " megfelelően" elhaladnotok egy autó , vagy kutya mellett , akkor jöhet egy nagyon gyors dícséret és ahogy az előző is írta jutifalat.


De nem mindig mindennek ez a kulcsa

2012. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

szerintem is azt kell csinálnod, amit az előző kettő válaszoló írt:)

bár ne szoktasd rá a kutyát, hogy mindig mindenért jutalmat kap.

2012. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szegény kutya már fél éve a menhelyen van, és nagyon félős. Néha csak a fűben levő másik kutya jelölésétől is ledermed. Most kezdtem önkénteskedni, és szeretném, ha örökbe fogadnák.
2012. márc. 27. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak idő és türelem kérdése és persze sokat kell vele foglalkozni. Az előző módszerek bejönnek egy gazdis kutyánál. A menhelyinek viszont egyenlőre, amíg gazdija nem lesz bőven elég a szeretet és türelem. Sajnos gyökeresen más módszert igényelnek a menhelyi és gazdis kutyák ugyanazon tünetekre. Szóval, kitartás. Egyenlőre ne erőltesd, amit nem akar. Azt mutasd meg neki, hogy benned megbízhat. Ha már bízik, akkor következik az, hogy a félelmeivel megküzdjön.
2012. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A túl erős hirtelen ingerek, a váratlan sokkoló hatású változások a gyengédebb idegzetű kutyákban rendellenes viselkedést válthatnak ki, s ez állandósulhat is. Hangos zajoktól való abnormális félelem, irtózás az autóktól, villamosoktól, szokatlan tárgyaktól, ismeretlen élőlényektől - "bizarr viselkedést" (tömegiszonyt, abnormális agresszivitás stb.) fejleszthet ki az állatban, ami általában hiányos alkalmazkodó képességre utal. Amennyiben ezek a torz reakciók valamilyen konkrét tárgyra vagy személyre irányulnak, megfelelő figyelmes és hozzáértő kezeléssel fokozatosan újranevelhetjük az ebet, és megszüntethetjük benne a rendellenes reakciókat. Ennek egyetlen módja van csupán: meg kell tanulnia, hogy a számára félelmetes tárgyak vagy élőlények - ártalmatlanok!

Előző

2012. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!