Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neked általánosságban mi a...

Neked általánosságban mi a véleményed az állatvédőkről?

Figyelt kérdés

Szerintem 2 csoportjuk van, 40% az állatokért tesz mindent és valóban őket védi és van 60% ami csak kötekedik,mindenbe beleszólnak és főként a gép mellől pofáznak,de semmit sem tesznek, és mondjuk nem abba szólnak bele,hogy egy 20 fős banda agyonver egy kutyát hanem abba,hogy Marika néni túl szoros nyakörvet tett a kutyájára...szóval csak ilyen lényegtelen dolgokba és állatszerető emberekbe kötnek bele, a 40% meg kimegy, elmegy az állatokért és értük van.

Szerinted?



2012. márc. 27. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Én kifejezetten nemszeretem egyik csoportot sem... azok akik semmit se tesznek azokkal szerintem foglalkozni is felesleges... a másik csoportjuk akik pedig igen általában nulla háttértudással teszik azt. Nagyon kevés állatvédő az akit picit is nemhogy tisztelni de legalább elfogadni tudok...
2012. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg ez a két állatvédő fajta létezik.

Sajnos többen vannak azokból akik csak neten pattognak, ahelyett hogy bármit is tennének. Facebookra stb. helyre posztolják a megkínzott állat képeket olyan szöveggel hogy: Én is ezt tenném vele. Hol ott arra se hajlandó hogy kimozduljon a gép elől, és egy kicsit is segítsen az állatokon.

Én azokhoz tartozom akik tesznek is valamit.(Nem ego fényezés). Ki szoktam járni menhelyre, ideiglenes szoktam örökbe fogadni stb.


Engem az egyik csoport nagyon idegesít. Remélem tudjátok melyikre gondolok.

2012. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A netharcosoktól ráz a hideg, a többinek tiszteletem. Remélem, én is az ő csoportjukat erősítem:) Egyik kutyusom az utcáról van, emellett ideiglenes befogadó vagyok. Szeretnék még sokkal többet tenni az állatokért.
2012. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Tehát a lassú kínszenvedés (szoros nyakörv) kevésbé fontos mint a gyors agyonverés? A húszfős bandához rendőri különítmény kell, nem állatvédők! (Tudom, most én vagyok a gép mellől pofázó, kötekedő...)
2012. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 alice_L ***** válasza:
100%

Mig allatkinzokvannak, addig kellenek allatvédok is. Tisztelem oket, az elvetemulttol a félbolondon a teljes onfelaldozoig mindet, az alkalmit is, a netharcost, barmelyiket, respekt.

Sajnos nethuszarra is szukség van, nekem nem volna ra energiam, de jo hogy van olyan aki felhaborodik, beszol, raszol, stb.


En hébe hoba menhelyi kutyakat nevelek, konnyebb egy porazon szépen kozlekedo kutyat orokbe adni. Tapot is szoktam adni nekik, a kutyam rendszeresen nyeri oket. Ettol még nem vagyok allatvédo, az szerintem tobbet kovetelne tolem. Franc tudja, talan folyton sirnék, vagy embergyulolové valnék, vagy allandoan lennék, vagy az osszes egyutt, nem tudom. Szoval altalanossagban jo véleményem van az allatvédokrol.

2012. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

4.! Lehet, hogy lepontoztak, de nagy igazságot mondtál.

Igenis Marika néninek is el lehet mondani, hogy szoros a nyakörv, ha tényleg olyan szoros.

Én személy szerint még azoknak is szólnék, akiknek a kutyáját még egyszer nem láttam az utcán sétálni...


Nem szoktam közösségi oldalakra megkínzott állatok képét feltenni, az ismerőseim nem h.lyék, hogy ezt kelljen nekik mutogatnom.


Itt szoktam ajánlani menhelyes kutyát, ha olyan az igény, hogy pár fajta mellé a menhelyet is meg merészelem említeni... (nagyon durva, hogy ezért mindig lepontoznak, pedig fajtát is írok...)

Volt már, hogy beleszerettek egy menhelyibe az ajánlásom alapján, innentől pedig lesz.rom, hányan pontoztak le.:)



Sajnos nekem az ideiglenesezés későn jutott eszembe, 4 mentett kutyám és 3 mentett macskám van. Telt ház:(


De amint meglesz a jogosítványom, első utam a Noés kutyákhoz vezet majd:)

Bár ha arra gondolok, a közeli gyepin mi megy,...:(

Akkor az a Noés kutyasétáltatás csepp az óceánban...



Amúgy szerintem aki azt írja, hogy csak a fent említett két fajtája van az állatvédőknek, az nem igazán lehet otthon a témában...

Én is utálom a túlbuzgó, elvakult embereket.

Pláne a szájhuszárokat.

Vagy legalábbis nem rajongok értük...


De az egyik menhely például zseniális projektbe kezdett, iskolákban tartanak előadást a felelős állattartásról, az állatszeretetről, a helyes nevelésről stb...


És EZ az, ami szerintem hosszú távon igazi segítség.

Egy tudatos, állat- és természetbarát generáció felnevelése.



Utolsó, én is mindig azért versenyzek a kutyáimmal, hogy tápot vagy felszerelést nyerjek, már 2 éve az "életcélom", hogy egyik kutyám menhelyének küldhessek egy giganagy "köszönöm" csomagot, de sajnos még "csak" érmet nyertük egy amatőr versenyen, azzal viszont nm sokra megyek - persze ki a kicsit nem becsüli,...:)


De tök szuper, hogy Neked sikerül és még oda is adod menhelynek, eddig mindig csak olyan nyerteseket láttam, akik megtartották a nyereményt - ami érthető, de na. érted. jófej lehetsz!:)

2012. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem az a véleményem, hogy 2 féle állatvédő van. Aki rákölti ingét gatyáját arra, hogy tényleg segitsen rajtuk. (az más kérdés mi a jobb, utcán etetni egy kóbor állatot, vagy betenni 5.nek egy telizsufolt kennelbe) és a másik aki viszont ebből nagyon jól megtud élni. Tojik az rá, hogy mi a helyzet, tart 30 kutyát mutatóba, hogy legyen miért pénzt kérni, keres egy jó marketingest, és már ömlik is az 1 %-ék.
2012. márc. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Megtudhatom, miért nem volt "hasznos" a válaszom?

Ez nem lájkgomb!

Attól még, hogy valaki nem ért egyet a véleményemmel, nem jelenti, hogy nem lehet normális a válasz!


Inkább a trollokat pontoznátok lefelé agyasok.



Amúgy meg utolsó!

Az nem állatvédelem, aki csak felveszi az 1%-ot és épp hogy éhen nem halnak a kis védencei...

Én is voltam ilyen helyen, cicát akartam örökbe fogadni, a cím egy falusi ház volt, az udvaron láncon kb.15 őrjöngő kutya, össze-vissza pár csontos macska...

és nem adtak macskát, mert hogy van (volt akkor) egy kutyám. (Akinek mellesleg a máshonnan hozzám került cicák a táljából ehettek és a hasához bújva alhattak.)

(Magyarul kell neki egy fix. állatállomány, ami után felveheti az adót.)

2012. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szükség van az állatvédelemre sajnos, mert nagyon alacsony Magyarországon az állattartó kultúra. Ha nem dobnák ki, kínoznák, hagynák sorsára, elletnék nyakra főre az emberek az állataikat, akkor nem lenne rá szükség. Szerencsére van nagyon sok szociálisan érzékeny ember, akit érdekel a szerencsétlen állatok sorsa és szabadidejében tesz értük és áldoz rájuk. Ők az állatvédők. Akik a neten handabandáznak, azok nem azok. Ki kell menni egy állatmenhelyre és meg kell nézni, hogy ez hogyan történik gyakorlatban és lehet segíteni nyugodtan. Azt elsősorban az állatok köszönik meg. Az a valóság.
2012. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát van azaz állatvédő akit én is "facebook-állatvédőnek" hívok.

Attól kapok agybajt amikor kiirják, hogy itt meg ott láttak kobor kutyát ... de egy rohadt telefont nem ejtene meg a menhelynek, hogy elmenjünk érte, inkább megvárja hogy elüsse az autó.

Senki nem ül napi 24 órát a gép mellett.

2012. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!