Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat szeretnék! Amikor...

Tanácsokat szeretnék! Amikor a kutyámat elengedem más kutyások társaságában nem hallgat rám, inkább az ellenkező írányba fut? +?

Figyelt kérdés

Dió héjban !

Van egy fiatal kutyám 1,5-éves .

Szépen sétál , És mikor ki visszem a parkba látom hogy senki sincs kint elengedem szóra vissza is jön hozzám le ül a lábamnál .

De ha más kutyások is kint vannak akkor velem már nem is foglalkozik , ha hívom rám néz vagy rosszabbik esetbe rám sem néz és levegőként tekint rám .

És ha elakarom kapni akkor elszalad előlem .

De amúgy ithon mindent meg csinál nekem leül , lefekszik , pacsit ad , meg minden de ha más kutyák társaságában vagyok akkor lesz@rja a fejem .

Szerintetek Mit csinálok rosszúl ?

amúgy jutalom falatt mindig van nállam ( virsli ) De olyankor ara se jön vissza !


2012. márc. 27. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutyád éhes amikor sétáltok? Mert ha nem érdekli a jutalomfalat sem, akkor bizonyára nem elég éhes, hogy visszamenjen, sokkal izgalmasabb neki az, hogy a többiekkel játszhat. Azért nem megy oda, mert nem vesz komolyan, tudja, hogy nincs következménye annak, ha parancsnak ellent mond. Hisz elég neki annyi, hogy félreugrik, elfut.

Ezt így nehéz elmagyarázni egyébként, mert látni kéne, hogy amikor a kutya nem megy oda hozzád, akkor te erre hogyan reagálsz. Pl mennyire vagy határozott, mennyire kergeted a kutyát és hasonlók. Amíg nincs a kutyád részéről tisztelet feléd, addig semmibe fog nézni ilyen szituációkban.

2012. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előre szólok ,nem személyeskedésnek szánom !

ez ,tipikus olyan probléma amivel a kutyások nagy része szembesül !

sok kutyás ,el van szállva, vagy éppen fogalma sincs a kutyák viselkedéséről,esetleg ő ért hozzá a legjobban,de mindenhol vannak kisebb nagyobb problémák, és persze nem a kutyával !!!

a jó kutyás ( szerintem ),tudja,hogy a kutya nem robot, vannak önálló gondolatai-vagyis inkább létezik náluk valamiféle önálló cselekvésre ösztönző viselkedés !

soha ne hívd be,amikor elkezdi a játékot más kutyákkal !

miért ?

szerintem ,azért mert a kutyáknak igenis kell önállóság, amikor saját maguk döntenek,jól-rosszul mindegy, a lényeg,hogy a gazdi irányítása nélkül, és itt jön be a gazdi a képbe,ha jutalmazod az önálló cselekvést,a kutya tudni fogja, és akkor jön a meglepi :

elengeded sok kutya és ember között ,ő játszik velük, és láss csodát pár perc után odamegy hozzád !!!

olyan ,hogy kergetjük a kutyát, meg el akarjuk kapni ( mert rosszat tett ), vagy levegőnek néz, csak olyanokkal történik meg akik nem bíznak a kutyájukban !

a kutyákat szeretni kell, DE a rossz időben adott szeretet,és a rossz időben adott büntetés többet árt mint bármi más !

amit a kutya otthon a bezárt udvaron, vagy a lakásban tesz ?? az mind nem számít, mert akkor csak ketten vagytok és a kutya rád figyel, nincs zavaró körülmény.

a jó gazda tudja ezt ,mint ahogy azt is,hogy a kutyája mit tehet és mit nem !!

te döntöd el ! nem a kutya . és amikor elengeded ,adsz neki bizonyos fokú önállóságot, amit egy normális kutya ki is használ :)rosszalkodik :)persze ,csak szerintünk emberek-gazdák szerint!

néha ,hagyd, és amikor már kijátszotta magát boldogan megy oda hozzád dícséretért-simiért-jutifalatért.

de a játék hevében a legfinomabb falat, vagy a parancsszó sem ér sokat!

hacsak ,nem félelemből megy vissza !

szöges nyakörv-hosszú póráz, vagy elektromos nyakörv ??mind megoldás erre !

már aki egyetért vele.én magam nem !

javaslom bízz a kutyádban,és néha hagyd rosszalkodni ,az általad teremtett körülmények között !!

( ne a belvárosi forgalomban,vagy veszélyes helyeken )

2012. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma 11:08

Azért ez az "eldönti a kutya, mikor menjen vissza" nem igazán jó dolog. Például, véletlenül harc alakul ki a játszó kutyák között. A gazda vissza hívja a kutyát, vagyis kiveszi a problémás szituból. Erre a kutya úgy dönt, inkább marad .

Szóval, meg kell tanítani a kutyát minden helyzetben behívhatóra.Az út, amivel ezt eléri az ember sokféle. De el kell érni.

Józan gazda nem fogja játék közben állandóan hívogatni a kutyáját. Csak akkor, ha valóban oka van rá.

2012. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki segítségét !!!

A második komentálomnak szeretnék válaszolni .


Én nem szoktam hülyeségből be hívni a kutyát csak pl akkor mikor ismeretlen kutyát hoznak a parkba és nem akarok kutyaverekedést , vagy ha már nagyon messzire elment , vagy ha már indulunk haza akkor szoktam vissza hívni a kutyáktól ami ált. nem szokott össze jönni de mindig elkapom !

Csak rá jöttem nem futok utána mert nem megyek bele ebbe a játékába így ügyesen be cserkészem mikor éppen megálnak valamit szimatolni akkor szoktam meg ragadni a grabancát .


De a válaszok után most akkor az lenne a kérdésem " HOGYAN ÉRJEM EL , HOGY TISZTELJEN A KUTYÁM ? "

Köszönöm a normális válaszokat előre is !!!!

2012. márc. 29. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:

második válaszolóként egyszer már leírtam !

nem érted, elmondom még egyszer :)

nem nagyon lehet behívni egy kutyát a játék hevében, ha és, amennyiben alapszintű engedelmességet tudja is .

mivel még fiatal a kutyád, leírtam egy folyamatot ,ami elvezet az eredményhez !

( később,sok gyakorlás után ,gyakorlás = játszik ,te hagyod, játszik,te hagyod, aztán behívod ( nem mész feléje, nem kergeted, állsz és várod ,hogy ő menjen oda hozzád)odaér, nagy dícséret jutifalat, . gyakorold. ha rossz időben hívod ,úgysem megy oda ( leírva a második kommentben )

várd ki az időt, hagyd ,és megfelelő időben behívod.

ezt gyakorolva később a kutya már bármikor ,ismétlem bármikor, bármely helyzetben behívható ( vagy marad a szöges-hosszú pórázzal, vagy az elektromos, stb .

de ezt ne várd el, még tőle !

ezért sem irtam meg előbb !

gyakorlás és következetesség, vagy kényszerítő eszközök alkalmazása!

az eredmény : a kutya behívható bármikor.

de 1,5 évesen, amikor előtte a gazdi csak játszott vele, kergetőzött, és bizony elrontotta a behívást sokszor, amikor a más kutyákkal való játék fontosabb, na ez mind gazdahiba!

vagy ???

2012. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jól van ki próbálom ezt a módszert .

Jól hangzik ...

Köszi a tanácsot ! :))

2012. ápr. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!