Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónaposan már késő?

4 hónaposan már késő?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy,júniusban kapok egy spánielt,aki akkor lesz 4 hónapos.Szerintetek baj,hogy már ennyi idős lesz?Befolyásol ez bármit is?Elfogja fogadni,goy már én leszek a gazdája?Vagy inkább keressek egy másik kennelt,ahol 9 hetesek leszne akkor a kutyik?

Amúgy a kutyust tenyésztőtől vesszük.


2012. márc. 28. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy kutya bármilyen idős korában elfogad valakit a gazdájának, ha az törődik vele és megfelelő kapcsolatot alakít ki vele. Az egy egyszerű urbán legenda, hogy kölyök kortól nevelt kutyák jobban kötődnek. Ráadásul nem is igaz.
2012. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz vele. Teljesen hozzád fog nőni. Ha megtartod a nevét (gondolom adtak neki már valamit), akkor még ez sem lesz egy kis akadály sem. Jó tenyésztő már az alap vezényszavakat biztosan megtanította neki, esetleg a szobatisztaságot is, így még könnyebb lesz a dolgod. Sok örömet hozzá!
2012. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tökéletes lesz. 4 hónaposan még nagyon nagyon fiatal, gyerek kutya. Ha pedig első kutyád, akkor nem baj az, hogy még ott megtanítanak neki dolgokat.

Semmi gond azzal se, ha megváltoztatod a nevét, megtanulja hazam. vagy ha már most tudod, hogy konkrétan ő lesz a kutyusod, nevezd el és kérd meg őket, hogy így szólítsák a kicsit.

2012. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az én kutyámat is pont 4 hónapos korában hoztuk el cairn terrier elég domináns fajta , nem volt vele semmi gond csak nevelni kell
2012. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha 5 évesen fogadod be, akkor is meg fog szokni. Tök mindegy mennyi idős.
2012. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem,köszi mindenkinek :) ma írtunk nekik,azt mondták,megoldható a dolog,hogy csak akkor visszük el,de aztán rákérdeztünk az árra,és még nem írtam.Szerintetek olcsóbban fogja adni?2 hónaposan volt 100 ezer egy kölyök.Csak mert mondták többen,hogy xy border colliet vett 5 hósat,és fele árért kapta meg.
2012. márc. 28. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha direkt neked tartogatja még további ideig, akkor nem valószínű, hogy olcsóbban adná, ha azért van ott még 4hónaposan, mert addig nem lett gazdája akkor esetleg.

De pl. sok országba 4hónapos kora előtt nem lehet bevinni a kicsiket, és senkiben nem merül fel a kérdés, hogy rosszabb e a 9hetes kölyöknék a 4hónapos, hisz miért lenne az? Ráadásul ekkor általában még többe is kerülnek a kutyák (a 9hetes kor utáni oltások árát, egyéb orvosi és tartási költséget szépen fel szokták számolni).

2012. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tyler913 ***** válasza:

Szia!

Egy 4 hónapos kutya nem "rosszabb állagú",mint egy 2 hónapos,miért lenne olcsóbb?Sőt,mivel be kell adni plusz oldásokat,illetve tovább kell táplálnia a tenyésztőnek,még akár drágább is lehet.Én is 3,5 hónaposan hoztam el az enyémet,és drágább volt.Viszont egyáltalán nem bántam meg,egy ennyi idős kutyával sokkal jobb kezdeni.Már nem piszkít 1Ox egy nap,és nem alszik 2O órákat.Megvannak az oltásai,ki lehet vinni az utcára,szóval szerintem csak előnyei vannak,ha idősebb korában hozod el.És teljesen simán elfogad gazdájának! Én tuti,hogy a következő kutyámat is ennyi idősen hozom majd el.

2012. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
akkor jó,köszi mindenkinek a választ :)
2012. márc. 30. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gond ha neked sem az de en jobban örülnék egy olyannak aki még pici tokmag.
2012. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!