Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondja tesómnak, hogy...

Mit mondja tesómnak, hogy amit csinál azzal csak megzavarja a kutyáját és ez miatt neveletlen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kapott egy kutyust még augusztusba,mert 3 éve elpusztult a kutyája és már késznek érezte magát egy új kutyára, mondtam neki hogy, hogy kell nevelni,mert van nekem is egy kutyám és elég sokat olvastam a kutyákról főként nevelésről, szóval 10 év alatt (ennyi idős a kutyám) elég sok dolgot tudok velük kapcsolatban. Most 9 hónapos a kutya és elég neveletlen,mindig mondom neki hogy amit egyszer nem engedett meg azt máskor se,mert csak összezavarja a kutyát, de csak azért is egyszer sétán hagyja hogy elől menjen máskor meg szigorú vele és állandóan a lábához húzza az ebet,ezt is már 100x mondtam neki hogy sose engedje előre ,de mintha meg se hallaná anyumék is helyeslik amit mondok,de tesóm..és olyankor amikor én viszem le mind2 kutyát akkor az övével kín szenvedés menni,bár mikor én viszem ,sokkal engedelmesebb ,szerintem engem tart falkavezérnek ,mert nekem elég sok mindent megcsinál míg tesómnál nem és nálam a NEM az mindig NEM,csak ugye sétáknál mindig próbálkozik hogy elől mehessen én sose engedem meg neki,séta közepén már egész jól tudok vele sétálni.De van olyan amikor meg nekem síránkozik hogy olyan neveletlen meg ilyenek,mondom normálisan és következetesen kéne nevelni és akkor olyan lesz mint az én kutyám,annyira nem értem hogy egyszer leszarja a kutyáját máskor pedig azon siránkozik hogy mért neveletlen,meg sose lesz olyan engedelmes ,mint az én kutyám, ebből már elegem van,már azt is mondtam hogy ha nem bírsz vele foglalkozni ajándékozzuk el,megszakadna a szívem meg az egész családnak ha ezt kéne tenni,de legalább nem kell vele foglalkoznia és minden gond elszállna,az előző kutyája felnőtt volt már amikor kapta és szerintem alapból követő típus volt,sose volt vele gond..

tesóm amúgy idén lesz 17 éves


tudtok vmit mondani, hogy mit mondjak, hogy normálisan nevelje a kutyáját?? és ne összevissza,ezzel a kutyát zavarja meg és van amikor rosszat csinál meg sem szidja


nagyon tanácstalan vagyok, én már annyit beszéltem erről neki,de semmi hatása nincs..


2012. márc. 28. 17:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*mondjak
2012. márc. 28. 17:17
 2/13 anonim ***** válasza:

Mond neki ha nem neveli meg akkor elviszed és elajándékozod.

Vagy neveld meg te!

2012. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha legközelebb hisztizik hogy neveletlen a kutyája pofozd fel... hátha utána eljutt az agyáig hogy eleged van belőle, és már százszor elmondtad mit kénen teniee
2012. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A bátyád vagy az öcséd?
2012. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 alice_L ***** válasza:
19%

"sétán hagyja hogy elől menjen"

"sétáknál mindig próbálkozik hogy elől mehessen"


Az miért baj ha egy kutya elol megy mikor sétaltok? Kinszenvedés lehet nekik sétalni veled.

Valogasd meg az olvasmanyaid, a testvéred meg kuldd el egy normalisabb kutyaiskolaba, ott megnevelik. (Marmint nem a kutyat.)

2012. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, mert a falkavezér megy elől. Kérdező, add oda neki jan fennel egyik könyvét, hogy olvassa el, és mondd meg neki, hogy most húzzon bele a nevelésbe, mert még javítható, különben 10 év kínkeservesen fog eltelni...
2012. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 alice_L ***** válasza:

Utolso: Mar megint ez a félreértelmezett falkavezér blodség.

Olvasson a szerencsétlen inkabb Ian Dunbar-t David Mech-et, vagy 10 évnél frissebb TUDOMANYOS kiadast kutyakrol (nem valami tévéshowra készult féllaikust) .

Egy falkaban NEM a falkavezér megy elol, és gyakran nem is o a legerosebb.

2012. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hugom van ..


én nevelem és rám hallgat is , én ha vmit nem engedek meg az úgy is van,de ha tesóm meg megengedi akkor a kutya összezavarodik, Cesar Milan könyve van meg ,már oda adtam neki hogy olvassa el,de azt mondta hogy majd majd ez 3 hónapja volt,de megpróbálkozok újra azzal hogy elolvastattom vele


azért baj hogy elöl megy ,mert magát tekinti falkavezérnek és ez fontos a kutyák életébe ,hogy az ember irányítson és ne a kutya..



köszönöm a válaszokat

2012. márc. 28. 19:54
 9/13 A kérdező kommentje:

alice_L-nek


egy falkában mindig a vezér megy elől ,ő irányít , lehet hogy vannak a falkában erősebbek de ha túl izgatottak vagy agresszívebbek akkor belőlük nem lehet vezér ,mert bizonytalanok és úgy mond nem tudnák hogy egy adott szituba hogy reagáljanak és ezért is követik a vezért, mert ő mindig nyugodt és kiegyensúlyozott így a többiek megbíznak benne..


Szerinted az a normális ha a kutya elől megy és húzza a gazdáját?? hát igen ezért van annyi neveletlen eb mindenhol,mert mindenki megengedi a kutyájának hogy mit csináljon..


sajnos jelen esetben a tesóm is ide tartozik,de jövőre elmegy gyakorlatra, többet lesz velem a kutya és egy jól nevelt ebet faragok belőle :)

2012. márc. 28. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Alice, jan fennel nem épp féllaikus...
2012. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!