Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Katasztrofálisan rosszul...

Katasztrofálisan rosszul viselkedett a kutyám, a felnőtté válás lehet az oka?

Figyelt kérdés
3 hónapja találtam az utcán, keverék fiú, nagyon makacs és önfejű, de eddig szépen haladt a nevelése. Most kb. 8 hónapos (még ivaros, de már ne sokáig), menne minden szukára, a viselkedése is nagyon megváltozott az utóbbi időben, ahogy felnőtté cseperedik. Direkt feszegeti a határokat, nem óhajt odajönni, tudja, hogy tilos a földről enni, mégis megtette ma stb. Természetesen megkapja a büntetését, de ez mindig így marad vajon? vagy a kamaszkor elmúlásával javulni fog?
2012. márc. 28. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2012. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A keveréken belül.:)
2012. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó kérdés:D kb. meghatározhatatlan, de vadászkutya tuti van benne, fejre úgy tűnik ill. folyton szagol:D
2012. márc. 28. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Állatorvos nem látta még? Mert azok általában meg mondják, h milyen fajta.
2012. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kamaszodik! Most feszegeti a határokat, hogy meddig mehet el.
2012. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Légy határozott, szigorúan büntess, de ugyanakkora lelkesedéssel dicsérj is. Légy vele következetes, ha elmúlik ez a kamaszkor, már nem lesz ilyen nehéz :)
2012. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, milyen fajta? Engem nem izgat különösebben:) Köszönöm a válaszokat, a határozottságot továbbra is fenntartom, csak kétségbe estem, hogy azért ilyen, mert valamit elrontottam. Amúgy várhatóan mennyi ideig tart ez az időszak?
2012. márc. 28. 19:46
 8/13 Bozsikrisz ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen fajta. Egész más egy kopó, egy terrier, vagy egy collie.

Nincs róla képed? Kutyasuli nem megoldható?

2012. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kutyaiskolát, mivel úgy érzem, egyedül is meg tudok birkózni a feladattal. Nem hinném, hogy a fajtának ekkora jelentősége lenne, de sokgenerációs keverék, tehát akár 5-6 fajta is keveredhetett benne.
2012. márc. 28. 19:53
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem számos oka lehet. pl most kezdi elérni az ivarérett kort, három hónap nem elég arra, h tökéletesen összeszokjon veled és feltétel nélkül kövesse az utasításaid, stb. az enyém is többgenerációs keverék, iszonyat makacs a lelkem (benne egyértelműen terrier vonal figyelhető meg egyébként, a feje és a viselkedése alapján is). nála az jött be, h nem mondok el mindent százszor, csak egyszer de akkor nagyon határozottan, ilyenkor azonnal visszavesz, plusz rengeteget tutujgatom, simogatom, szeretgetem, ezzel erősítve a kötődést. nála ez működik a legjobban (és persze szívesen is csinálom, mert tényleg nagyon imádom:)). érezhető a viselkedésén, h mennyire fontos neki a szeretetem és nem akar belerondítani a viszonyunkba. ha a makacssága miatt rossz fát tesz a tűzre, látom a szemében, mennyire szeretné helyrehozni. jön, bújik, néz rám bociszemekkel, majd megveszik érte, h újra jóban legyünk.
2012. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!