Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám betegség jeleit...

Kiskutyám betegség jeleit mutatja, voltunk már dokinál de még várni kell a véreredményre, ez ugy nem parvó-fertőzés?

Figyelt kérdés
Vasárnap éjszaka ment a hasa, azóta rendes a kaksi. Szerdán, azaz ma viszont belázasodott (40 fokos) de eszik-iszik rendesen és a labdáját is kergeti. Voltunk dokinál vett vért tőle és adott neki gyulladáscsökkentőt a lázra, most pihen. Ez ugy nem parvó? :( Csak benyalhatott valamit. Egyébként 12 hetes kiskutya.
2012. márc. 28. 19:56
 1/3 A kérdező kommentje:
De amúgy alszik és bágyadtka, üveges tekintetű.
2012. márc. 28. 19:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Parvó tünetei:


A betegség elsősorban a vírustartalmú széklettel fertőz. A parvovírusos bélgyulladás legfontosabb tünetei: állandó hányás, hasmenés. A széklet bűzös, véres és szinte megállíthatatlan. Az állat nem eszik, nem iszik, kedvetlen, elesett, erős hasi fájdalmai vannak. A folyamatos folyadékveszteség miatt az állat kiszárad, sokkos állapotba kerül.


Szerinted ez alapján parvó? :S


Milyen fajta a kutyus?

2012. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A parvo gyors lefolyású, folyamatos hasmenéssel jár, és elképesztően letört tud lenni tőle a kutya. Láttam már, nem vicces. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem parvós a kutya, valószínűbb, hogy összeszedte azt a hasmenéses vírust, ami néha felüti a fejét a kutyák között. De nyilván nem vagyok állatorvos, majd az ő szakvéleménye dönt.
2012. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!