Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy yorki?

Mennyi egy yorki?

Figyelt kérdés
és milyen szempontokra kell figyelni vásárlásnál? törzskönyv?

2012. márc. 29. 09:33
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
21%
60 ezer forint kb törzskönyvvel
2012. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Mindenképp tenyésztőtől vegyél, és mindenképp törzskönyvvel! Ne dőlj be annak a dumának, hogy "ha kéri, akkor kiváltom", vagy "törzskönyv nélkül olcsóbb"

A törzskönyv kiváltása 6000 forint, és az nem felesleges pénzkidobás, hanem annak a megléte garancia arra, hogy a kölyök szülei tenyészszemlések, fajtatiszták, és rendelkeznek a szükséges eü-i vizsgálatokkal.

Igazi tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, anélkül nem ad oda kutyát. És higgy nekem, az a 10-20 ezer forint különbség megéri. Szerintem olyan 70-80 körül már kaphatsz kutyát, ha hobbi célra veszed, akkor a tenyésztők ált. olcsóbban adják, ivartalanítási kötelezettség mellett.

2012. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tenyésztőtől, TK-vel, 100 az alja. Na de azok tényleg jó kutyák, nem betegesek, nem szaporítottak.

Arra figyelj, hogy egy normális tenyésztő nem mondja, hogy mini yorki. Nincs mini yorki tenyészetekben. Ha nála lehet kapni, akkor elgondolkodtató, hogy vegyek e tőle.

2012. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
new york-i?
2012. márc. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi most tartjuk a kapcsolatot egy tenyésztővel. Hobbi célra 80.000Ft. Kiállításra 130.000Ft
2012. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Akkor a lényeg h törzskönyves legyen. És ha az és emellett csak 40,50ezer?
2012. márc. 29. 11:05
 7/28 A kérdező kommentje:
Ha veszem megkérdezik majd h hobby célra lesz e? nem vihetem versenyre?
2012. márc. 29. 11:09
 8/28 compactegon ***** válasza:

hobby kutyát (kisebb szín, vagy harapási hiba, törött farok stb) vehetsz tk-vel 40-50 körül.

ha a standardnak megfelel és tk-s, viheted kiállításra, persze.

2012. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "hobbi célra" olyan 70 körül már kapsz. Kiállításra 90 körül kezdődik.

De mint írták, ha hobbi kutyát szeretnél, akkor ivartalanítási kötelezettséggel kapod meg, amit szerződésben rögzítenek. Ivartalanított kutyát pedig nem vihetsz kiállításra.

2012. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha rendes tenyésztőtől veszel 100.000 felett van,de van olyan is akit még tenyésztőnek lehet nevezni nála megkapod 80.000-ért törzskönyvel anélkül 60.000 a többi aki 50.000 alatt árulja az mind szaporító és nem adnak törzskönyvet. Én mindegyiket végig néztem mivel én is kutya vásárlás előtt állok. A legrizikósabb az amiket 25-30.000-ért árulnak ott nem lehetsz benne biztos,hogy 100% fajtatiszta a kutya. A szempontok nekem azok,hogy egyrészt onnan veszek amit megtudok fizetni nem veszek olcsón,de túl drágán sem. Nekem nem kell törzskönyv én úgy gondolom, hogy egy hobby kutyusnak nem kell én nem viszem sem kiállításra sem versenyre(ez az én véleményem ) Tudom,hogy ezzel igazolja az eladó,hogy 100% fajtatiszta,de engem akkor sem érdekel a törzskönyv. A másik szempont,hogy olyan helyről válassz ahol nincsenek ketrecbe vagy kis helyre zárva a kutyák, mert onnantól kezdve nem jól fejlődik a szocializálódnak és ebből később probléma lehet a harmadik szempont vedd jól szemügyre az anya állatot, hogy hogyan viselkedik milyen a jelleme, mert nagyrészt olyan viselkedésű lehet a kutyád amilyen az anya. Ha túl agresszív az anya öröklődhet. Nézd meg a fogaid. Akkor az alomból azt válaszd amelyik a legfürgébb legaktívabb kis izgága, ne olyat válasz amelyik esetlen szerencsétlennek tűnik, mert később ezzel is lehetnek gondok.
2012. márc. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!