Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom megakarja mérgezn...

A szomszédom megakarja mérgezni a kutyámat, mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Egész nap ugattatja a kutyámat,aztán mondja mindenkinek hogy ugatós a kutyám,nem lehet beszélgetni az utcán.Csak az a gond,hogy előttünk beszélget az "öreg" nem a saját háza előtt,jóhogy ugatja a kutya.Amúgy egy 10 éves Amstaff-ról van szó,nem egy csaholós fajta.Saját fülemmel hallottam,hogy mondta az alkoholista cimborájának,hogy megfogja mérgezi.De sajnos nincs rá tanúm,egyedül én hallottam.

2012. márc. 29. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg a papának, hogy ha megmérgezi a kutyát, te az öreget mellétemeted....
2012. márc. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Már ne is haragudj, nem volt tanúd? Hát szerezz egyet és fenyegessétek meg az öreget egy nagydarab szekrénynek látszó haverral, hogy hallottátok, hogy mit mondott a kutyádra. Mondjátok meg neki, (amikor egyedül van)hogy még egy ilyen húzás, egy ilyen elejtett fenyegetés a kutyádra nézve és át lesz vágva a torka! De ezt csendben a fülébe suttogva, hogy senki ne hallja.
2012. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A szemétláda nem hagy aludni,tudja hogy éjszakás vagyok,szóltunk neki szépen.A páromnak azt mondta,hogy fogja be a pofáját,leszarja hogy alszok.
2012. márc. 29. 10:05
 4/16 Bozsikrisz ***** válasza:
95%

Filmezd le, amikor cukkolja a kutyádat. És kérdezz rá, hogy jól hallottad e, hogy meg akarja mérgezni a kutyádat - ezt is rögzítsd.

Majd amikor megvan a hanganyag, akkor mond meg neki, hogy köszönöd szépen, ha a kutyádnak bármi baja lesz, akkor megy a feljelentés.

2012. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
:( részvétem az ilyen gyökér szomszéd miatt. Az a baj, hogy ha már így elmérgesedett a viszony, a szép szó nem használ. Akár van tanú, akár nincs, mondd neki, hogy van, plusz hogy voltál már a jegyzőnél, mik a jogi következményei. Utólag hiába büntetik meg, a kutyának addigra vége. Jobb megelőzni, szép szóval v. erőszakkal akár, ha egy barom. Márpedig az.
2012. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne teremts olyan helyzetet, hogy megmérgezhesse. Csak a jelenlétedben találkozzon a szomszéddal vagy másokkal. A kertben se legyen egyedül. Ez az egyetlen amit tehetsz, a kutyád érdekében, de ezt ilyen helyzetben már kötelező megtenned.
2012. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Azt nem tudod megelőzni sajnos hogy kaját adjon a kutyádnak hisz bedobni hozzátok 1 másodperc.


Ugyanakkor elviheted a kutyátokat kutyaiskolába ahol könnyedén megtaníthatjátok neki hogy egyrészt ne egyen meg semmit amit nem tőletek kap, másrészt hogy ne ugasson állandóan.

Én elhiszem hogy az öreg egy idióta! Ugyanakkor csak ti tudjátok hogy mennyi kell ahhoz hogy ugasson a kutya(bár inkább gondolom hogy kicsit elfogultak vagytok a kutyátokkal szemben). Ha én lennék egy másik szomszéd, az tuti hogy idegbajt kapnék és már mindkét felet utálnám.

A helyetekben a kutyaiskolában ezt is megtanítanám a kutyának hogy ne lehessen cukkolni és ne legyen "ugatós kutya" de ha valaki a zárat babrálja vagy bejön azt megharapja és akkor ugasson is.


Rengeteg idióta van a világban így néha nektek is kell alkalmazkodni.

Anyáméknál a szomszéd kutya ugat állandóan és mivel az ablakom arra néz így állandóan hallottam! Ott meg más kutyás pisiltette a kapujukhoz a kutyáját ami szintén szemétség. Ők sajnos ragaszkodtak hozzá hogy csak azért ugat mert odapisilteti a másik(egész éjjel ugatott). Őszintén engem ott nem érdekelt se a pisiltetés se semmi csak hogy hagyja már abba...

Szerencsére már elköltöztem régen.

2012. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne jó ötlet megfenyegetni,mert attól dühösebb lesz! Talán fel kéne jelenteni,hogy zaklat vagy hogy fenyeget. Mást nem igen tudok mondani. A mamámék a kutyáinkat bent tartják,mert tudják,hogy jönnek arra valamikor cigányok és azok megmérgezhetik őket,mint az ismerősünk kutyáját... Nekem 4 kutyám van.Vagy is hát a negyedik az ismerősünktől jön mindig,ott is alszik nálunk,ott jobban szeret nálunk lenni. :)) Border Collie: fiú,2 éves,Zack a neve. Keverék: lány,8 hónapos,Trixi a neve. Máltai selyemkutya: lány,8 éves,Szendi a neve. Keverék: lány,9 éves,Dorka a neve. A blöki.hu-n találhatod meg a trükkjeiket,de valamelyiket nem raktam be. Zack tudja a legtöbbet,hiszen ő a Border Collie :)) amúgy így jöttek hozzánk: Szendi,Zack,Dorka,Trixi. Trixinek Dorka az anyukája :))
2012. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző voltam! Amúgy nekem van egy történetem! van egy Nelly nevű kutya,aki Balatonon a szállásunkon láttunk,mert a házhoz tartozott. A tulajdonos azt mesélte,hogy bedobott neki valaki valami húsdarabot és nem ette meg. Mérgezett volt és állítólag Nelly a Kaukázusi juhászkutya kiszagolta,hogy nem jó. És Nelly nem volt soha se tanítva. Aztán sokat simogattam meg ilyenek és olyan volt mint egy mackó :') és nagyon szerettem,aztán nehéz volt elválni tőle :(
2012. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám kint egyedül a kutyát ilyen helyzetben, az tuti.
2012. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!