Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szobatisztaságra nevelni?

Kutyát szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Majd tervezek venni egyet,hogy csinájam h ne rontsam el?

2012. márc. 29. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Türelemmel, szeretettel és következetes neveléssel. A szobatisztaság elérése gyakran fél év, van amikor 1 év is. Úgy vállalj kölyökkutyát, hogy ezt tudod és vállald, hogy kölyökkorában rosszalkodik, tönkre tesz ezt-azt.
2012. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Sokan nagy ügyet csinálnak belőle valamiért, pedig a legegyszerűbb dolog egy kutya nevelésében a szobatisztaság.

Rendszeresen leviszed, ha fent végzi a dolgát szó nélkül feltakarítod, ha lent, megdicséred. Ennyi.

2012. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra készülj fel, hogy egy kölyök kutya 2-3 óránál tovább nem tudja tartani a pisit. A fő szabály: evés, alvás, játék után (ill. összességében 2-3 óránként) szinte mindig pisilni fog, úgyhogy ilyenkor le kell vinni. Ha lent elvégzi a dolgát, hatalmas dicséret (miközben végezte a dolgát, én ilyenkor mindig hozzátettem, hogy "pisil" vagy "kakil" - megtanulta mit jelent ez és a késő esti séta megvan 2 perc alatt, mert csak annyit mondok, hogy pisil és már pisil is, aztán kakil - és már kakil is :)

Szóval folytatás, ha fent végzi el a dolgát, szó nélkül takarítsd össze, még véletlenül se nyomd bele az orrát vagy ilyesmi. Ahogy nő majd, egyre tovább fogja tudni tartani a vizeletét, fokozatosan egyre több időt lehet magára hagyni. Az én kutyám olyan 7 hónapos kora óta bírja a 9-10 órát pisi/kaki nélkül.

2012. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De gondolom az nem öleb :) Köszi nagyon!
2012. márc. 29. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz elrontani :) Nekem az első kutyám egy Westie volt őt kb 1 hónap alatt megtanítottam úgy hogy mikor pisilt akkor rászóltam (nem erélyesen) akkor abbahagyta és gyorsan kivittem. Most nyáron örökbe fogadtunk egy keverék kutyust ő 2X pisilt be utána megfigyelte, hogy a Westie hogy csinálja és ő is megtanulta. Azóta vakkantva jelzik, hogy ki akarnak menni.
2012. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!