Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elfogadtatni...

Hogyan tudnám elfogadtatni magam a barátomék vad kutyájával?

Figyelt kérdés
Egy harapós kis keverék talajcirkálóról van szó. Minden idegent megtámad és lerágná a bokáját ezért ha vendég jön be kell zárni. Tudom, hogy egy kitartó nevelési folyamatra lenne szüksége, de nem az én kutyám és nem is töltök ott elég időt ahhoz, hogy erre vállalkozzam. Főleg, mert ők így szeretik, a szülei szerint ez így pont jó, mert tuti nem jön be senki azon a kapun. De valami módon jó lenne kialakítanom vele valami kapcsolatot, mert nagyon kényelmetlen mindig ellenőrizgetni, ott van-e a kutya, mielőtt ki- vagy belépnék az ajtón.
2012. márc. 29. 15:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Főleg, mert úgy néz ki, nyártól ott laknánk addig, amíg nem találunk valami önálló megoldást.
2012. márc. 29. 15:38
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutyában tudatosítani kéne, hogy a "falkában" te előrébb vagy, mint ő. Olvass utána a falkavezérségnek, nem sok idő és nagyon tanulságos. Az ilyen teljesen félrenevelt kutyák szokták előbb-utóbb a gazdit is megharapni, ha úgy tartja kedvük, akkor meg megy az értetlenkedés.
2012. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel mind tisztában vagyok. De én hiába próbálkozom ezzel, mert egyrészt nem tudok a kutya közelébe menni, másrészt a gazdái nem is törekednek változtatni ezen. Az nem elég, ha csak 2 ember akar elérni valamit, a többi meg tojik rá. Nekem egyelőre egy olyan megoldás kéne, hogy engem is "befogadjon" a falkájába, amiben jelenleg ő a főnök egyértelműen.
2012. márc. 29. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem a tiéd , és nem is akarnak ezen javítani , próbáld meg a jól bevált trükköt: legyen a kezedbe kaja pl.virsli karikák és amikor közeledik , adj belőle neki

Persze , ha addig nem téged fal fel :-)

Hátha előbb utóbb elfogad és nem leszel az útjában .

2012. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, lehet az ujjaim jobban passzolnak az ízléséhez, mint a virsli. :D

Aki nem volt ilyen helyzetben nem tudja, milyen kellemetlen. :) Majd megpróbáljuk pórázzal ezt a virslis trükköt. Hátha elfogad, mint királyi édesség beszerző.

2012. márc. 29. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért azt gondolná az ember, ha anyósék fia olyan barátnőre tett szert aki még nekik is imponál , akkor Ők is kiveszik részüket a boldogsághoz vezető..........


Hát ez rátok nem igaz

Később is ennyire készségesek lesznek szerinted ?


Mert ok , hogy házőrző , meg minden , de a kutyára ha rászól amikor téged támad , attól nem lesz mindenkivel kezesbárány...

2012. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is akarják, hogy kezes bárány legyen. Szerintük ez a jó megoldás, hogy bezárják addig, mert ez a kutya már ilyen, nincs mit tenni... :S
2012. márc. 29. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nagy butaság ( a szülők részéről )


Az ilyen jellegű viselkedészavarok rendszerint visszavezethetők a csoportba illeszkedés kritikus periódusában a kutyát ért megrázó élményekre, illetve tulajdonosnak ebben az időben elkövetett oktatási-nevelési hibáira.

Gyakran előfordul - különösen nagyvárosi tartási viszonyok között -, hogy a lakás falai között bezárva, elszigetelten élő kedvenc túlságosan függ a gazdájától, ezért képtelen normális, illetve pozitív kapcsolatot kialakítani más állatokkal és emberekkel. Az ilyen állat általában "félelemből harapós" kutyává válik.

Fordított esetben vagy az állat lesz domináns a gazdájával való kapcsolatában, vagy túlságosan védelmezőjévé válik tulajdonosának, s ilyenkor ugyancsak idegenekkel és más kutyákkal szemben. A hosszú ideig kennelben, emberektől elszigetelten tartott fiatal ebeken szintén kialakulhat egyfajta "öntudatlan agresszió" ismeretlen tárgyak, illetve emberek iránt.A túlzott agresszivitás, többnyire a kutyát ért megrázó élményekre vezethető vissza.


Minden állaton lehet segíteni , soha sem késő , soha sem elég idős hozzá, ........

Csak nem akarnak javítani rajta ! És ezen van a hangsúly ! :-)

2012. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!