Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? A pitbullom?

Ki a hibás? A pitbullom?

Figyelt kérdés

Ma elvittem a 2 éves kan pitbullom elvittem sétálni pórázon.Kutya suliba rendszeresen járunk,kan kutyákat nem szereti.

Kicsit elengedtem a nagy mezőn senki sem volt,gondoltam akkor had fusson.Látom jön a közeli ismerősünk neki rotija van,gyorsan meg fogtam,mer ő is kan,és nagyon nem csípik egymást.

Ő is megfogta a kutyát,de hirtelen a roti megindult és neki ugrott az én kutyámnak,az én kutyám rá harapott a nyakára,és nagyon megsérült a roti.Az én kutyámnak nem lett nagyobb baja,de a rotinak igen.és azt mondta az ismerősünk,hogy nekünk kell kifizetni a kutyában tett kárt,mer hogy én mért nem fogtam meg.Ott lett nagy veszekedés.mondtam,hogy én ki nem fizetem mer nem az én kutyám ugrott neki.

Most akkor ki a hibás? ki kell fizetnem?


2012. márc. 29. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell.
2012. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a roti gazdája a hibás, mert nem fogta meg a kutyát rendesen. Ha meg nem tudja megfogni, akkor ne tartson ilyen erős kutyát, vagy nevelje meg. Mi lesz ha egy gyereknek támad neki??
2012. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha így történt, ahogy leírtad, nem a te vagy a kutyád hibája, csak védte magát.
2012. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.

És megkérdőjelezem a "nagyon megsérült a roti dolgot" is. Ha az én kutyám nagyon megsérült volna egy ilyen eset kapcsán, nem állok le vitázni, hanem azonnal be az autóba és irány a doki! Ráadásul közeli ismerős volt, még csak az sincs, hogy telefonszámot kellett volna cserélni...

2012. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyan azt akartam írni, mint a második válaszoló.
2012. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A bullmacis Alexának igazat adok:) ha akkora baj van nem az a legfontosabb h ki fizet hanem h minél előbb el legyen látva a kutyus. szerintem nagyobb voltaz ijedtség mint a baj.
2012. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tudok mást mondani, mint az elôttem írók. Csak anyit, hogy velem is tÖrtént már meg. Sétáltam a németjuhászommal és a keverék kutyánnal. El voltak engedve, mert mindketten olyanok, mint a kezesbárányok. Láttam, hogy jön felénk egy Magyar vizsla, de nem tûnt barátságosnak... A gazd;aja hívta és az vissza is ment, én meg megfogtam az enyéimet, mikor elmentünk melettük a magyarvizsla kihúzta a nyakát a nyakörvbôl és egyenesen nek futott az enyémeknek. Autómatikusan elengedtem mindkettôt. A keverék arráb futott és a nj pedig oda ment barátkozni, ekkor a magyarvizsla neki ugrott. Egy drabig a nj-m nem csinált semmit, de valahol logikus, hogy nem tûri, hogy agyon harapják és ekkor vissza harapott, elkapta a magyarvizsla jobb lábát és elég nagy kárt tett benne. Ekkor az ember elkezdett velem ordibálni, aztán ott hagytam ôket. Mikor hazaértem akkor láttam, hogy a nj-m nyaka is megsebesült. Elmentünk dokihoz és mire hazaértünk az ember a kutyájával és egy rendôrrel volt a házunk elôtt.. Egy jó nagy ahzugságot beadott neki, hogy az én kutyám ok nélkül megharapta az övét és majdnem megölte azt.. Sajnos nem tudtuk bizonyítani az ellenkezôjét és kifizetteték velünk a kezelést.. Azóta jobban oda figyelek!
2012. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsónak, mekkora szemét volt a vizslás, de honnan tudta, hogy hol laksz? Egyáltalán ilyenért kimennek a rendőrök? Plusz a vizslán sem látszott semmi, csak a lábán, nem? Csak megkülönböztet a rendőr egy sérült, és egy halálán lévő kutyát...
2012. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én azt mondom senki sem volt hibás, hiszen mindenkivel előfordulhat, hogy a kutya kitépi a kezéből a pórázt. De azt nemértem, hogy ő miért akar fizettetni. Te vagy a legkevésbé hibás.
2012. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hibás. Gondolom ha neked rontana valaki te is védekeznél... De az is lehet hogy téged akart a kutyád védeni, akkor meg pláne ugrik a másik nyakára
2012. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!