Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya haraphat meg büntetl...

Egy kutya haraphat meg büntetlenül embert az utcán? (lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel pl. este megtámadnak, mikor közterületen sétáltatom a kutyámat. Ha megharapja a támadót, felelősségre vonhatnak akár engem, akár a kutyát?

Milyen törvény van erre?

Nem történt semmi ilyen, csak kíváncsi vagyok mi a helyzet ilyen esetben.


2012. márc. 29. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutyának van gazdája akkor felelôségre lehet azt vonni! De,ha kóbor akkor sajnos nem..
2012. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi van, ha ok nélkül megharap valakit a kutyám, egyértelmű, hogy én vagyok a hibás.

De pl. nekem jön késsel a cigánygyerek, a kutyám pedig megharapja. Akkor felelősségre vonhatnak engem és a kutyát?

2012. márc. 29. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sajna azért valószínű, hogy felelősségre vonhatnak. Még azt az embert is felelősségre vonják, akihez betört valaki és tulajdonos lábon lőtte. Még Ő volt a hibás, pedig az Ő tulajdonáról volt szó és azt védte.
2012. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A magántulajdon védelmével kapcsolatban már változtak a törvények nemrég. Joga van a tulajdonosnak a behatolóval szemben fellépni.

[link]

2012. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4, a gyakorlatban nem változott semmi, csak a média fújta fel szokás szerint.

[link]

[link]

2012. márc. 29. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha betörnek a lakásba, és a szobában tartózkodó tolvajt harapja meg a kutyám???
2012. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel utcán pórázkötelezettség van, nem haraphat büntetlenül. Bármi is legyen az oka.

Meg kell tanítani fém kosárban a harcra.

2012. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 21:01

Bocs, kimaradt:

Amelyik kutya komolyan harapna, annak általában szájkosárral kell az utcán tartózkodnia.

2012. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!