Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti meddig engeditek?

Ti meddig engeditek?

Figyelt kérdés
Ti meddig engeditek a kutyátoknak séta közben a szaglászást?Látok olyan embereket akik amikor megáll a kutya szaglászni egyből húzza tovább és olyanokat is látok,hogy megáll a kutya szaglászni és 10-20percig ott állnak addig amíg a kutya magától továbbmegy.Én amikor leáll a kutyám szaglászni várok kb.5-6percet és utána megyek tovább.Ez így jó?
2012. márc. 29. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mikor a kutya pórázon szaglásik akkor olyan 2 percig szoktam max várni. Utánna megyünk tovább. De ha kint a mezőn póráz nélkül sétálunk ott addig szaglásik amíg úgy nem érzi hogy már messze vagyunk tőle és akkor ott hagyja és szalad utánunk.
2012. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Pórázon, mellettem nem szaglászhat, max fél percig, de csak akkor, ha én állok meg

Mezőn azt csinál, amit akar, persze meg amit engedek, de ott szaglászhat,r ohangászhat kedvére

2012. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám úgy votl tanítva, hogy, ha pórázon sétál csak melettem! Semmi szaglás. HA leveszem a pórázt és mondom neki, hogy "szabad" akkor elfut és szaglázhat. De ritkán van pórázon.. a kutyasuliba megtanulta, hogy mit jelent a "helyedre" ilynkor mindig a bal lábam melett jön :)
2012. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Újabban kötelező láb melletti séta van nálunk a mezőig meg vissza is, szaglászás... nem megengedett, de ott addig és azt csinál amit csak akar (persze bizonyos keretek közt azért).

Ha nem megyünk a mezőre csak sétálni, akkor addig szintén nincs szaglászás amíg meg nem engedem, 5-10perc láb mellett utána laza pórázon szaglászhat, meg kitérhet. De ha csak nem kell pisilni/kakilni neki, akkor nem nagyon állok le még 5-6percre se, nemhogy 10-20ra. Ha van talpalatnyi zöld terület akkor ott azért megállok vele, de minden kis fűcsomót az út szélén nem hagyok hogy percekig szagolgasson.

2012. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem végig pórázon sétál a kutyám mert már büntettek meg azért mert póráz nélkül jött a lábam mellett,meg nincsen olyan lehetőség ahol el tudnám engedni mert ismerősöm kutyáját az erdőben lelőtték a vadászok pedig a gazdájától 2m-re volt a kutya.
2012. márc. 29. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi városban lakunk,ha kimegyünk a parkba,akkor hagyom,hogy szaglásszon nyugodtan.Ha pórázon sétáltatom a házak között,akkor nem állok ott hosszú percekig vele,mert ő éppen szagot fogott.Türelmes vagyok,de azért vannak határok.Képes lenne a kutyám 10 percet is egy helyben szaglászni és minden 50 cm után megállni.Na ,akkor szokott eldurranni az agyam és szépen rövidebbre fogom :)
2012. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezt csak csendben mondom, az én kistestű kutyámon kb. soha nincsen póráz, mentségére szóljon, hogy már-már idegesítően szófogadó:) Ha séta közben megáll szagolni, akkor engem az sem zavar, ha 2 percig egy fűszál mellett kell állnunk. Ennél tovább még soha nem szagolt egy bizonyos pontot.
2012. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!