Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor elhozzuk a tenyésztőtől...

Mikor elhozzuk a tenyésztőtől a kutyát mikor fürdessük meg legelőször?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért kell megfürdetni? Büdös? Egy egészséges kiskutyának nincs szaga.
2012. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért gondolhatod hogy éveken keresztül nem lesz fürdetlenül a kutya!
2012. márc. 29. 19:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Mikor elhozzátok a tenyésztőtől, akkor ő úgyis elmond minden tudnivalót. Utána pedig ha kérdés merül fel, örömmel fogadja a telefonjaitokat. Amúgy kutyát akkor fürdetünk, amikor szükséges. Lakás kutyát gyakrabban, kerti kutyát ritkábban. Értelemszerűen, ha koszos, mondjuk szarba vagy dögbe fetrengett, akkor soron kívül!
2012. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan meg lehet fürdetni már másnap.

Nekem az egyik kutyámat a tenyésztő fürdette meg, közvetlenül azelőtt, hogy elhoztuk. A másikat hazahoztuk és másnap fürdettük.

2012. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor fürdesd meg, amikor fürdetésre szorul, nem kell túlparázni.
2012. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én minden kiskutyát megfürdetek mielőtt odaadom a gazdinak...szerintem a többség szintén.
2012. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az én nagykutyáim akkor fürdenek, amikor nyáron elmegyünk uszni. különben át van kefélve a szőrük, gyönyörúek, van egy kisyorkim is, ő olyan 2-3 havonta fürdik, minden nap fésülve van, nagyon szép szintén a szőre. nem szabad a kutyákat sűrűn fürdetni, nemigazán tesz jót sem a bőrüknek, sem a szőrüknek. Ha most hozzátok el a tenyésztőtől, és nem szükséges, akkor minek feleslegesen nyaggatni ezzel a kiskutyát. Ha a tenyésztő lelkiismeretesen gondozta a babákat, akkor tisztának kell lenniük.
2012. márc. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rendes, magára valamit is adó tenyésztő oda sem adja úgy a kutyust, hogy nem fürdeti meg. Sőt, addigra ez már a 2-3 fürdése a kiskutyának.... Ha ő nem fürdeti meg, te nyugodtan tedd meg, ha hazaviszed.
2012. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-10 hetes korig 3 fürdés??????? szarban fetrengenek a kiskutyák???? persze, fürdesd meg hetente, utána meg ird majd ki ide a kérdést, hogy mitől allergiás, meg ekcémás a kutya bőre.
2012. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 9! Láttál te már egyáltalán kölyökkutyát???? Szerinted csak a szartól lehet piszkos??? Mert úgy születnek, hogy már tisztán esznek, igaz? Aki kertes házban tart kutyákat, az vajon mit csinál velük saras időben? Mert egy pici kutyánál nem mindig elég, ha a pofiját és a lábait megtörlöd, olyanok, mint a kisgyerek... Na meg ha ne adj isten bolhás is az a szegény kutya...És tenyésztő általában 10 hetes korban ad ki kiskutyát leghamarabb. Vannak olyan kutyasamponok, amitől sem allergiás, sem ekcémás nem lesz a kutyus. Nekem van olyan felnőtt kutyám, amit hetente kell fürdetni... és semmi baja.
2012. ápr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!