Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves lány vagyok és nagyon...

13 éves lány vagyok és nagyon szeretnék egy kiskutyát. Rendszeresen sportolok és nem tudom milyet kérjek. Bent tartanám a házba és kistestű lenne. Tudnátok javasolni nekem? Köszönöm

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
szerintem beszéld meg a szüleiddel, hogy mit tudnak bevállalni amikor már Neked a középsuli mellett baromira nem lesz rá időd, hogy foglalkozz a kutyussal! Neeeem, nem vagyok bunkó paraszt, ez a való világ! Inkább most még tanulj, nem lesz időd háziállatra! Majd akkor tarts amikor TE keresed meg rá a pénzt és az időt! Addig semmi!
2012. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

nekünk pincsink van 5 kg-s kutya és nagyon mozgékony,felér egy vadászkutyával a mozgásigénye,ő az:

[link]


amúgy tudnál sportolni egy beagle-vel is,tacskó is elég mozgékony,uszkárt is nagyon ajánlom 14 évig volt velünk ő is nagyon szeretett mozogni,snauzer is kíváló lenne,jack russel is tökéletes erre a célra,foxi.

Ezek tökéletesek lennének az életmódodhoz:)

2012. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hol laksz, de azt javaslom, nézz szét a hozzád közeli menhelyen, ott elmondod az igényeidet, és bizonyára tudnak az ott dolgozók neked megfelelő kutyát ajánlani. Pont olyan ügyes és tanulékony, mint egy fajtatiszta, és még csak nem is kerül egy vagyonba (tapasztalatból beszélek:). Remélem, tudtam segíteni.

2012. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 pincsink van, az egyik nagyon hasonlít a képen lévőre. Ezek a kutyák inkább sétáltatásra, játékdobálgatásra termettek, azt nem bírnák ki, hogy bicigli mellett, vagy pórázon fussanak. Túl kicsik hozzá.

De nagyon aranyosak, nem lehet őket "levakarni" magadról(Ha kimegyek az udvarra jön ki velem ha wcre megyek, akkor megvár), annyira igénylik a törődést. Szerencsére nem tolakodóak. Akkor törődhetsz velül

k, amikor te szeretnéd, de ők mindig készek rá :)

2012. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat a szüleim beleegyeztek és igazán nekem a Jack Russel nagyon tetszik és nagyon sok ,,közös" van bennünk :)
2012. márc. 29. 21:06
 6/21 anonim ***** válasza:
hát ha már eldöntötted felesleges volt a kérdést feltenned,úgyis ahhoz húz a szíved,hiába írogatna itt bárki mást:) Tenyésztőnél veszel ugye?
2012. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Először én is a Jack Russelre gondoltam. De látom tetszik is neked. Elég sportos kutya, rengeteg mozgás igénye van. Egy 13éves gyerek azért már eltud vele bánni, de csak segítséggel. Nem szabad elfelejteni, hogy terrier. A terrierekre jellemző makacsság, temperamentum náluk is megvan.

Pekingi palotakutyát semmiképp se válasz magad mellé. Gyakorlatilag olyan baklövés egy sport ember mellé lusta kutyát venni, mint egy nemtörődöm ember mellé border colliet ajánlani. Oké, hogy az én pekingim is olyan mint egy agár körülbelül, de csak ha kutyák után kell rohangálni. Itthon letudom napi ÖSSZESEN fél órával a játékot és alszik egész nap. Ennyi... Persze lent imád lenni, sétálunk. De az aktivitása már nem terjed a tanulásra is. Pedig fajtájához képest tényleg aktív egyed. De hát nem szabad hibáztatni érte. Évszázadok óta ölebnek tenyésztették ki. Szerintem már az is nagy szó, hogy ennyit mozog.

2012. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

nem tudom miért írjátok,lehet akkor nálunk azért más mert miénk amint a képen is látszik nem fajtatiszta de kutyaiksolába is néha elöbb elfáradnak a nagyok mint ő.. Ezzel szoktunk neki dobálni: [link]


lent az a téren 20-30 métereket és folyamatosan akár 1 órán keresztül is hozza vissza rendületlenül és sír ha fel akarunk menni már, és akkor fent folytatja a játékot. Én pincsimet szinte lehetetlen lefárasztani nem is olyan turcsi orrú, szóval azért nem kéne általánosítani. Persze ha pl tv-zünk ő is alszik a lábunknál no problem de ha játékról,iskoláról,futásról van szó szinte órákig bírná! Nem hülyeségből írtam..

2012. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadónak: Látod itt van a csont elásva. Te magad írtad, hogy látszik, nem fajtatiszta. Ezáltal azért a tulajdonságai is módosulnak. Egy pekingi nem fog neked órákig rohangálni. Élénk kutyák, de nem túl aktívak. Nem erre lettek kitenyésztve. Hidd el, aki sportra választ kutyát, az nem ezt a kutyát keresi. Tudom magamról is, hisz hozzám sem ez a fajta való. "Utálom" amiért ilyen lustadög. Az a szerencséje, hogy ennyit lehet vele sétálni. De ezt "dobta a gép".
2012. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
hát ez nem tűnik túl bíztatónak utolsó..most miért beszélsz így a kutyádról hogy ezt dobta a gép? akkor szerezz be mellé egy élénk kutyát még ha ennyire "utálod" a jellemét..ejnye..
2012. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!