Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttatok ti már ilyen kutyát,...

Láttatok ti már ilyen kutyát, ami ennyire nem akar elkezdeni enni? Pedig egészséges!

Figyelt kérdés

Egy 2 éves egészségügyileg, szellemileg, testileg teljesen egészséges, vidám, boldog, ugri-bigri boxerről van szó.

Leteszem neki a táljába a kaját, mondom, hogy "Tied", és csak néz rám, nem hiszi el a dolgot, vánszorog össze-vissza, de a táljához a világért sem menne oda. Otthagyom a konyhába egyedül, akkor sem megy oda. Sőt! Volt már, hogy itthon hagytam teljesen egyedül a lakásban, és mire visszaértem még mindig ott volt a kaja.

Olyan mintha félne odamenni a táljához. Hátracsapja a fülét, és szinte kúszva toporog előtte. Csak akkor hajlandó elkezdeni enni, ha a fenekénél fogva odatolom a táljához.

És őszintén bevallom, hogy a falkavezérségi sorrenddel nincs minden rendben nálunk, úgyhogy nem hiszem, hogy azért csinálja ezt, mert "megalázkodik" előttem.

Ha meg azt csinálnám, hogyha mondom neki, hogy az övé, és nem megy enni, elveszem tőle, csont és bőrre képes lenne lefogyni.


2012. márc. 30. 09:38
 1/9 anonim válasza:
egy állatorvosnak kellene megnéznie, de előtte cseréld le a tálját. volt egy macskám, aki minden indok nélkül félt egy kisebb szőnyegtől
2012. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg próbáld ki, hogy nem a táljába adsz neki enni, hanem egy műanyag dobozba pl (vagy egy új tálba, de ha nem ez a probléma, akkor minek vennél újat...). Vagy mosd át rendesen a tálját, lehet piszkosnak találja.

Amúgy ez is lehet falkavezérségi gond, csak nem az engedélyedet kéri, hanem éppen őrzi az ételt, ezzel is kimutatva, hogy ő a főnök. Próbáld meg feladatra jutalomként etetni. Pl leülteted -megcsinálja- fél marék táp kézből... Ez jót tesz az alá-fölé rendeltségi viszony rendezésének is. Tőled jön az étel, amiért neki meg kell dolgoznia.

2012. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzá tennék, hogy ha már végre elszánta magát, és eszik, és én még úgy gondolom, hogy valami szeretnék a táljába tenni, gond nélkül oda tudok nyúlni, ő pedig szó nélkül félreáll.


Ha kézből adok neki, azt mindig megeszi egyből, vagy ha a földre dobok le valamit, azt is.

2012. márc. 30. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én yorkimnak fóbiája van minden nemű kutyatáltól. Nem mer egyből sem enni, így én kiszórom neki a földre, onnan már el meri szedni. Az itatás is elég vicces, mer inni sem akar az edényéből, csak ha tele van színig.Rájöttünk arra, hogy azért nem eszik/iszik rendesen a tálkájából, mert ha hozzáér a bajusza a tálka oldalához, vagy valami szőre megijed ettől az érzéstől és vinnyogva elmenekül, vagy hátraugrik...Tudom egy kis "hülye", de mi elfogadtuk így ilyen kis kényesen. Én nem tudtam róla leszoktatni. Mint ahogy arról sem, hogy csak akkor hajlandó enni, ha ott ülök vagy állok mellette. Csak a családdal együtt hajlandó enni. Egymaga sosem áll neki, pedig egész nap előtte van az étel.

De hátha beválik, ha esetleg egy másik tálba teszed át az ételt, vagy kiszórod egy nagyobb tálcára, vagy hasonló.Lehet neki is fóbiája van a kutyatálaktól...Ki tudja...

2012. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az en kutyam is nemreg kezdte el ezt csinalni.sajnaltam hogy nem eszik.igy dobalgatom neki a kajat(eledelt)jobbra balra,ezt jateknak veszi es igy kepes vagyok vele megetetni annyit amennyit szeretnek.csereltem talat is.nagyobbra,hogy kenyelmesebb legyen falatozni de hiaba.inkabb ehen halna.pedig az enyem nem fel a taljatol.
2012. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alice_L ***** válasza:

Valoban, valoszinu a falkavezérséggel van a gond. Eleve jo nagy hulyeség, foleg a kajan keresztul gyakrolni, a kutyaban kialakulhatott egy kissebb neurozis a kajajat illetoen. A "tied" elott régebben talan ravetette magat a kajara és tiltottad, stb. Probald kibirni hogy ha épp eszik, nem turkalsz bele a taljaba, elvégre ezen tul vagytok, sot, kozel se menj hozza.

Ha van egy masik hely ahol etetni tudod, ugy hogy senki nem egy oda hozzaés ezt o evés kozben latja, (pl hattal a fal felé van) akkor probald meg azt.

Voltaképpen szerencséd van a kutyaddal, sok kutya valik "mindenevové" ezzel a kaja-falkavazér gyakorlattal, a mindenevo alatt azt értem hogy a szartol a kavicson at kvazi mindent képesek lenyelni.

A falkavezérség meg nem dominanciat jelent és a kutyanak nam megalazkodast, egy ovonéninek is inkabb szot fogadnak semmint megalazkodnak elotte, ehh mindegy.


Amugy legtobb valaszom 100% hasznos, de amint arrol van szo hogy az "alpha male" tipusu falka teoria fals, lepontoznak 18%-ra, ez aztan a vita képesség és értelem. Szoval nyugodtan.

2012. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha másféle tálba teszed, akkor sem eszik? Abból, amit leírtál szerintem a tállal van problémája, ez hirtelen alakult ki nála vagy mindig volt benne valami félsz a tállal kapcsolatban? Meg szokott ijedni más dolgoktól, vannak egyéb rigolyái?

Ha a kezedből vagy a földről megeszi a kaját, akkor nincsen szervi baja, egyszerűen csak hisztizik vagy fél.

2012. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülye kérdés, de nem lehet, hogy magával a kajával van valami baja a kutyának? Nem tetszik neki az illata, az íze,ilyesmire gondolok. Nem azt mondom, hogy válogatóssá kell nevelni a blökit, de hát velünk is előfordulhat, hogy inkább éhen maradunk, mint hogy együnk valamit amit egyébként ki nem állhatunk.

Mit kap enni a boxered?

2012. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én szoktam neki főzni husit, kis zöldséggel és rizzsel, vagy tésztával. Van mikor pedig csak száraz tápot.


De úgy igazából látszik rajta, hogy nem is a kajával, vagy a tányérjával lenne a baja, mert menne a tálja felé, de egyfolytában a szemkontaktust akarja felvenni velem, és néz rám, mintha csak azt kérdezné, hogy: -Biztos mehetek? Biztos? :)

Mikor párom adja neki a kaját, akkor szinte elsőre megy, és eszik. De nekem ott kell neki könyörögnöm. :S :)

2012. ápr. 3. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!