Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a jutalomfalattal?

Mi legyen a jutalomfalattal?

Figyelt kérdés
Kiskutyám 5 hónapos és egy hete kezdtem vele klikkerezni. 2 virsli minden nap elfogy így. Viszont megmakacsolta magát és pár napja nem hajlandó megenni a tápot. Nem beteg, mert mást megeszik, a kedve is jó, egyáltalán nem levert. Tehát eldöntöttem, hogy ha nem eszi meg, akkor elveszem előle és a következő etetésnél újra megkapja, és ezt addig amíg nem hajlandó megenni. Viszont így hogy ennyi jutalomfalatot eszik lehet nem is lesz annyira éhes, hogy megegye a tápot (4 kg-os kutyáról van szó). Ilyenkor mi a legjobb megoldás? A jutalomfalat szükséges a tanításához, nem tudom elhagyni. Vagy lehet, hogy egy idő után a virsli mellett is megéhezik annyira, hogy megegye a tápot?
2012. márc. 30. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát csak nehogy úgy járj mint egy ismim:) kutyája csak úgy hajlandó megcsinálni a parancsokat hogy kap jutalomfalatot:) Én a helyedben először is elhagynám a virslit vennék egy kisebb szemes jutalom falatot amivel ziher nem lakik jól:) Aztán megpróbálnám azt is hogy mondjuk megcsinálja hogy Ül, utána meg nagyon megdícsérném,jól megdögönyözném aztán játszanék vele egy 5 percet:) Ki kell tapasztalnod mivel tudod még ösztönözni a kutyusod pl így játék, vagy elég e neki ha látja rajtad hogy te is örülsz(sok kutyánál elég,mert a kedvedbe akar járni), Ha egyikse túl motiváló neki vegyél neki egy kisebb szemes jutifalatot:) De egy idő után hagyd el hogy úgy is megcsinálja a dolgokat hogy nem kap érte mást csak dícséretet:)
2012. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam klikkerezek vele és ahhoz kell a jutalomfalat. Próbáltam már előtte más jutalmat, játékot, simogatást, mindent, de ő a kajával motiválható a legjobban. A klikkerezésnél is el lehet hagyni egy idő után a jutalomfalatot, de még nagyon az elején járunk, úgyhogy most még nem tudom. A virsli azért jó, mert puha és könnyen lenyeli, a kutyaoviban nem engedik, hogy kemény jutalomfalatot használjunk, amit rágni kell, mert ez is elvonja a kutya figyelmét. Azért köszönöm a válaszod!:)
2012. márc. 30. 10:47
 3/16 anonim ***** válasza:

2 virsli a 4 kg-os kutyának?

Ne csodáld, hogy nem éhes :D

2012. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt mondod, hogy kajával motiválható. Virsli el, száraztáp elő. Klikk-száraztáp.... Vacsora helyett pedig tanítás, így egyúttal az adagját is megeszi.
2012. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem csodálom, hogy nem éhes, ezért kértem tanácsot...

A kutyaoviban folyamatosan mondják, hogy ha marasztalni akarjuk a kutyát, akkor folyamatosan tömjük a falatokkal, amit én nem teszek és így is folyamatosan fogy a virsli. A behívást tanítom most neki, úgyhogy minden alkalommal kap egyet, ha visszajön (hívás nélkül is).

Próbáltuk a száraztápot jutalomfalatként, de megszagolja és utána néz ránk kérdőn, hogy "ugye ezt nem gondoltad komolyan?". Szóval azt nem eszi meg jutalomként, pont ezt a hisztit akarom kinevelni belőle, de most akkor hagyjam abba a klikkerezést?

2012. márc. 30. 11:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora darabokra szeled fel azt a virslit? Csak mert én is 2 db virslit szelek fel a bullmacimnak, aki jelenleg 35 kg és jó apróra szelem, de sokszor így sem fogy el egy nap alatt úgy, hogy ilyenkor ált. 1 óra intenzív jutalomfalatozás van...
2012. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy várd meg amíg éhes lesz! Én is száraztáppal klikkerezek a kutyával. Extrém helyzetekben használok csak extrém jutalomfalatot, amúgy a normál kaja a jutalom. Sajnos a jutalomfalatos módszer csak akkor működik, ha éhes a kutya. Ezen nem tudsz változtatni. Vagy negyedeld a vékony virsli karikákat és akkor egyzserre csak egy nagyon kis falatot kap. Mondjuk egy fél virslit ossz be egy egész napra.
2012. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Fél-egy centis karikákra vágom és még azt is 6 felé darabolom. Mondjuk én minden séta alkalmával gyakorlok vele és naponta 4-szer alkalmanként minimum egy órát vagyunk lent, de volt már, hogy 2,5-3 órát is voltunk lent (bár ez ritka).

Esetleg csökkentsem a séták időtartamát, vagy ne minden alkalommal gyakoroljunk? De hát muszáj mindig visszajönnie.:S Tanácstalan vagyok!:(

2012. márc. 30. 11:36
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokszor eteted virslivel, akkor nem is fogja megenni a tápot. Miért nem próbálod ki amit mondtam, hogy a száraztápot adod neki virsli helyett. Ha naponta négyszer eljátszod, mindig a napi adagja negyedét megeteted vele, akkor nincs is szükség külön etetésre és jutalomfalatra sem. Rövidesen olyan lesz a kötődése, hogy öröm lesz nézni! Csak az első 1-2 napot kell kibírnod, amíg rá nem jön, hogy ez van, ennek kell örülnie! Ha most 5 hónaposan ő jön ki győztesen ebből a csatából, akkor mi lesz majd az ivarérés körüli időszakban?
2012. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ha egyszer nem fogadja el a tápot jutalomként, akkor nem is fog visszajönni egy pár alkalom után. Megpróbálom, csak félek, hogy megmakacsolja magát és nem fog visszajönni.:S
2012. márc. 30. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!