Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédomat zavarja az...

1976csilla kérdése:

Szomszédomat zavarja az ultrahangos kutyariasztó mert beriaszt egy 1 méteres szakaszon akkor is ha ők közel állnak a kerítéshez. Fel akarnak jelenteni. Igazuk van?

Figyelt kérdés
A riasztót azért vettük mert brutál mód elszaporodtak náluk a macskák, mindig ennél a kerítésnél üldögélnek, az én kutyáim ettől megőrülnek és letapossák a friss sövényt. Fenyegetnek ha nem szerelem le feljelentenek és szeretetből elvágták a telefon-internet kábelemet. Szóval kitartsak v. szereljek?
2012. márc. 30. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen alapon jelentenek fel? mert te tehetnél feljelentést ismeretlen tettes ellen rongálásért
2012. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent ez a riasztó?

ha valaki bele esik az Uh-ba akkor elkezd sivítani, vagy üvölteni?


Szerintem ilyen esetben tehetnek feljelentést, söt olyan esetben is ha a kutyák neki ugrálnak a kerítésnek. Söt ha túl sokat ugat a kuty akkor is.


èn is utálom hogy nincs valami törvény hogy mindenkinek x macskája lehet csak. anyámnak van 3 macskája de 10-t etet, mert kintiek.

2012. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy riaszt be az ultrahangos riasztó? annak tudtommal nincs hangja.
2012. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ultrahangos riasztót nem csak az állatok hallják?
2012. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
A szomszéd biztosan hall az ultrahang tartományban is. :)
2012. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ultrahangos kutyaugatásgátlóm, ami ugatáskor ad le sípjelet. Elvileg nem hallható, gyakorlatilag minden esetben éreztem a hangot a dobhártyámon, baromi kellemetlen volt!


Megnyugtatásul mondom, hogy lehet hogy a macskákat távol tartja, de a kutyáidat is kínzod vele.


Nálunk az összes madár elköltözött az ugatásgátlótól.

Én meg szerintem halláskárosodást szenvedtem tőle, mert nem hallok olyan halk hangokat amiket más igen. Amikor elemet cseréltem benne, sokszor besípolt, és mivel ezt zárt térben tettem, nagyon nem tett jót a fülemnek. Kellemetlen érzés volt, még ha nem is hallottam, éreztem.


Annakidején patkányok ellen akartam riasztót zárt térbe, ahova a kutyák is bejárhattak, de mondta az eladó, hogy a kutyát is zavarni fogja.


Én már rég nem használom az ugatásgátlómat.

2012. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha hallja a szomszéd akkor az nem ultrahangos riasztó, hanem egy ultra hangos riasztó:D

De komolyra fordítva, jelentsen csak fel, majd ha kijön a jegyző megtekintheti a riasztó leírását ,hogy mire való és ,hogy emberi fül számára nem érzékelhető frekvenciatartományban ad ki hangot. Hogy a szomszédod a batman arról nem tehetsz.

A kábel elvágási fenyegetésért meg te jelentsd fel őket előre,így ha később tényleg megteszik lesz rá mód elővenni őket.

2012. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem itt az a gond - bár ezt az ultrahangos riasztót nem ismerem, de ha emberi fül tényleg nem hallja - hogy enkik is vannak állataik - pl. kutya - amit

riaszt a saját területén a te riasztod.

Ha ez a gond akkor bizony igazuk van.


Ha nincs háziállatuk és valóban nem hallható emberi fül számára a riasztó akkor szimpla kötözködés és a jegyző igazásgot tesz.

2012. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!