Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért jó megtölteni a menhelye...

MIért jó megtölteni a menhelyeket? Miért engedik egyáltalán, hogy a belvárosokban nagyméretű kutyákat tartsanak lakásokban? Az emberek miért nem gondolkoznak mielött kutyát vesznek vagy pároztatnak?

Figyelt kérdés

Jajj, de szép aranyos kiskutyák születtek.

Igazi kis korcsok-persze ettől még lehet szép is, okos is-de megy a menhelyre,mert nincs rájuk szükség.

De azért pároztassuk csak a már amúgy is keverék kutyánkat.

énis szeretnék kutyát,de nem olyan helyen lakuk ahól úgy és olyan fajtát lehetne tartani amelyek nekem tetszenekmeg nem is élek olyan életet.

Nem is veszek kutyát.

Bernáthegyit panelban tartani? Meg vizslát.

Csak társasági ebeket engedélyeznék.Vagy minerk mondják azok a kis "izékat" :-)



2012. márc. 30. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

"Nem is veszek kutyát."


Ne is vegyél.

2012. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Mert ennyire hülyék: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2810622-egy-s..

Értetlenek, bunkók, fogalmunk nincs se a felelős állattartásról, se az állatvédelemről ... se a tenyésztésről, se a genetikáról ... csak a pénz, semmi más nem érdekli őket.

2012. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán érem a kérdésedet.

Most azzal van bajod, hogy tk- nélküli ill. keverék kutyákat elletnek? Vagy az hogy nem csak ölebeket tartanak az emberek?

Az elsővel egyetértek, szerintem sem kellene ész nélkül szaporítani a kutyákat... (de ehhez sajnos olyan állattartási kultúra kellene amely még a fejletteb országokban sem igazán működik).

A másodikról viszont az a véleményem, hogy SENKI NE DÖNTSE EL HELYETTEM, HOGY MILYEN KUTYÁT TARTOK! Az ÉN felelősségem, hogy biztosítsam számára a kielégítő szellemi-fizikai lefárasztást és gondoskodjak a testi-lelki jóllétéről. (De tele van a hócipellőm azzal, hogy mások mondják meg mi a jó nekem!!! Pl: dohányzás, munkahely, egészség, stb... Minden felnőtt ember tisztában kellene, hogy legyen azzal amire szüksége van, nem kellene központilag mindenkit degenerált idiótának kezelni! )

2012. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vizslát miért is nem lehetne lakásban tartani? Nekünk is van kertesben lakunk de jobban szeret bent lenne és a kanapén feküdni. Meg az agarak sem valók kintre!
2012. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit jó, ha tudsz, hogy egy kutya mozgásigénye nem a termetétől függ. Egy nagy méretű kutya szinte egész nap alszik, heverészik, csak a napi sétánál igényli a mozgást. Ezzel szemben a legtöbb kistermetű (főleg a terrierek) állandóan pörög, rohangálna. Vizsla tényleg nem túl szerencsés panelba, de például egy agár is egész nap lustálkodik, naponta rohangálnia kell egy nagyot, és a legjobb lakáskutya lesz.


A felelőtlen szaporítással, "Fifi anya akar lenni"-hozzáállással én sem értek egyet.

2012. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem kétlem,hogy lehet panelban vizslát tartani.

Bernáthegyit is lehet.

Egyébként meg nem tudom mennyire lehet kielégíteni egy mozgékony kutyát belvárosban pórázon buszok és emberek között sétáltatva.

Legangyobb gond szerintem,hogynem oda valók.

2012. márc. 30. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a vicces? Hogy Bp belvárosában sokkal több a hivatalos kutyafuttató, mint vidéken ahol rengeteg a zöld terület. Komolyan sokszor irigykedem néhány bp-i ismerősömre. Nem kell a hülye közteresektől tartaniuk, egy helyre tömörül a többi kutyás...

Bernáthegyit tényleg nem igazán ajánlott panelban tartani, de a vizsla kanapé kutya. Napi rendszeres átmozgatással tökéletesen eléldegél a 10.en is.

Mi kertes házban lakunk, de a kutya bent van velünk, ha elköltöznénk egy panelba egyedül a lift tűnne fel neki, semmi egyéb. (nagy termetű, hiperaktív kutya)

Azok a kis szobacirkálók, akiket meg táskában cipelgetnek egyre veszélyesebbek, nem nevelik őket, divatcikként vannak kezelve (tisztelet a kivételnek) és mennek neki az embernek, tiszta elmebajos nagy részük.

Azt meg nekem se mondja meg senki, hogy milyen kutyát tartsak, felelősséggel választottam, lemozgatom, másban kárt nem tesz, akkor had etessem a 30-40-50kg-os kutyámat amit szeretek és had vegyek neki mondjuk 5számmal nagyobb fekhelyet, mert több különbség nagyon nincs köztük ha megfelelően vannak nevelve.

Azt hogy a kutyatartást engedélyhez kössék támogatnám, azt is hogy az összes keverék kutya tulaját kötelezzék az ivartalanításra. De hogy méretbeli határokat szabjunk...

És azokkal sem értek egyet akik azon a véleményen vannak, hogy a kutyája szeretne anya/apa lenni, vagy a saját keverékétől akar egy kölyköt, mert olyan lesz majd mint az anyja...

2012. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Akkor először is ...a korcs szót kutyaszerető ember nem használja. A kis "izék" pedig szobakutyák, vagy társasági kutyák.

Mi a fene közöd van Neked ahhoz, ki, milyen méretű kutyát tart otthon?

Nincs kutyád, akkor minek szólsz bele a kutyások dolgába?

2012. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A bernáthegyivel panelban egyetlen baj van: a szőre. Egy jó kis téli latyakos séta után lesz mit takarítani otthon. Tavaszi vedléskor meg főleg! De úgy gondolom, hogy ez már legyen a gazdájának a problémája. Nem te takarítassz náluk és nem is én. A mozgásigényének a kielégítése pont úgy történik, amint a westi esetében. Leviszik és sétáltatják. Ki lehet menni a város szélére is és ott a prérin is el lehet engedni. Nálunk sokan járnak ki akár autóval is, hogy szabadon futtathassák a kutyát vagy csak egy nagyot sétáljanak vele a természetben. Ja, amúgy van 70 kilós "társasági eb" is. A bernáthegyit is ide sorolnám, hiszen manapság nem nagyon van más funkciója, minthogy családi kutya legyen.
2012. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Komendó Anna ***** válasza:
26%
Off: 8-as hozzászóló, korcs kutya létezik, kutyaszerető ember HASZNÁLJA, ez kifejezés! A két különböző fajtájú, de fajtatiszta kutya kölyke a keverék, és a legalább egy keverék szülővel rendelkező kutyus a korcs...
2012. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!