Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Mit mit csináljunk?...

S. O. S Mit mit csináljunk? Várjunk vagy azonnal doki?

Figyelt kérdés

Nem régen jöttük haza. 2 kistestű kutyánk van egy Puli és egy Tacskó. (a Puli még csak 10 hónapos). Anyám egy teljes nagy lapostányérnyi zsír szalonnát odaadott nekik (nem tudom, hogy számít e de paprikás szalonna volt). A Tacskó többet evett most elég dagi. Fekszenek mind a2-en a konyhába és alszanak. Felhívtam a dokit aki azt mondta, hogy figyeljük őket és ha levertek lesznek holnap is vigyük el őket hozzá mert elő fordulhat hogy beleül a gyomrukba. Elég nagy mennyiségű zsír fogyasztottak. Mondta, hogy ma így ne kapjanak vacsorát és holnap reggelit se.

Szerintetek tegyük azt amit a doki mondott vagy vigyük el őket egy másik dokihoz?

Valaki járt már így?


És egyfolytában tömi a kutyákat hiába mondjuk neki, hogy ne! Hogyan értessük meg vele, hogy ne nasiztasa őket?


2012. márc. 30. 16:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Esetleg mond meg neki, hogy ha tovább eteti, megöli őket. És nyugi nem mondott hülyeséget az orvosod. Várj holnapig és ha akkor is ilyenek lesznek vidd őket. :)
2012. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak csak gratulálni tudok, ezt a részét nem is folytatom tovább.

a dokid nagyon jól mondta ne adj nekik kaját, meg nagyon ne is maceráld őket. remélhetőleg nem lesz bajuk, majd írd meg, de egy nagyobb hasmenésen nem csodálkoznék.


viszont fontos lenne ha megértetnéd Anyukáddal a nasi kérdést, talán vidd el az állatorvoshoz, hátha a szakember magyarázza neki a dolgokat jobban elhiszi.

2012. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
legyen előttük mdineképp viz, mert erre a a nagymennyiségű zsirra kell sokat igyanak majd.
2012. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mantis religiosa ***** válasza:

Visszafele haladva.


Anyukád, mint az enyém is, soha nem fogja megérteni, miért nem etetheti a kutyát egész nap. Szerintem ne is próbáld meggyőzni. Ha van lehetőségetek, vigyétek inkább egy megbízható ismerősötökhöz, aki tiszteletben tartja a kutyanevelési szokásaitokat.


Ha már régóta kezeli az állatorvos a kutyákat, ne vigyétek máshoz, egy idegen állatorvos nem biztos, hogy jó tanácsot fog adni. Ha nem régen ismeritek akkor kikérhetitek más állatorvos véleményét is.


Szerintem nem árt, ha egy kicsit megmozgatjátok őket, meg főzhettek nekik egy kis üres teát, amit víz helyett próbáljatok meg adni, segít az emésztésben.

2012. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van előttük bőven víz. A Tacsi előbb kelt fél és ivott egy csomót.


Már próbáltam én is apum is elmagyarázni anyumnak, hogy a kutyák naponta kétszer esznek és ne etesse őket közben mert elhíznak. De eddig csak kenyeret adott nekik most volt az első eset, hogy egy egész szalonnát! Nem is tusom, hogy hogy fordulhatott meg a fejében......


Holnap estefelé ha nem lesz semmi gond akkor már el lehet őket vinni futni?

2012. márc. 30. 16:34
 6/11 A kérdező kommentje:

Milyen tejár adjunk nekik?

Kamilla vagy gyümölcs?

2012. márc. 30. 16:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és ez a dokihoz már vagy 10 éve járunk. Az előző kutyáinkat is ő kezelte.
2012. márc. 30. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Kamilla teát adj neki.
2012. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy a sok zsír a kutyáknál hasnyálmiriggyulladást okozhat. Rá is kereshetsz erre a neten.

Azonkívül a disznóhús nyersen nagyon veszélyes baktériumokat tartalmaz rájuk, én ezért sem adok nekik szívesen szalonnát, mert ha csak füstölt, az számomra nem tűnik olyan megnyugtatónak, mintha főtt lenne.


A helyedben ettől függetlenül nem rohannék azonnal orvoshoz, mert lehet hogy csak annyira telezabálták magukat, azért nem nagyon fickándoznak. Nézz utána a hasnyálmiriggyulladás tüneteinek, főleg kutyáknál és ha valami gyanús, akkor azonnal állatorvos.

2012. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A szalonna főtt volt.

2012. márc. 30. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!