Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek-kutya kerdes! Van...

Gyerek-kutya kerdes! Van valaki kozuletek akinek 4 imadott kutyaja van peldaul, de ha kevesebb is, es gyereket vallalt?

Figyelt kérdés
Ha igen,kerlek irjatok meg hogy csinaltatok hogy terhesseg alatt is,es a gyerek szuletese utan is jutott idotok a kutyakra?Vagy ez lehetetlen?Nekem 4 kutyam van,imadom oket,es a ferjem lassan szeretne gyereket,bar en meg nem vagyok ra felkeszulve,es nem tudom,mert tapasztalatlan is vagyok gyerek temaban,hogy hogy fogom tudni utana ugy csinalni,hogy a kutyaimmal is tovabbra is tudjak foglalkozni,illetve terhesseg alatt is,....Lehet hulyenek neztek,de aki kutyat vallal,es szereti a kutyat,barmi adodik,nem kellene hogy felretegye,elhanyagolja,mert nem babuk ok.Bar azt is tudom,hogy ha gyerek vam,a gyerek az elso,...csak szeretnek tanacsot kapni ezugyben,hogy lehetseges e az eletunket a kutyakkal tovabbra is ugy megoldani,hogy nekik ne valtozzon a gyerek miatt amit eddig megszoktak,foleg velem,stb,tehat hogy mindenkinek jo legyen!Kerlek ne nezzetek hulyenek,es irjatok tanacsokat,nektek hogy volt,mi valtozott,vagy hogy csinaltatok.OLyan tanacstalan vagyok...
2012. márc. 31. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
csak ha tökéletesen vannak nevelve a kutyák, instabil családban kockázatos egy új "falkatagot" vinni-hogyan foglalkoztok a kutyákkal jelenleg, minden nap le vannak mozgatva? sétáltathatóak együttesen is pórázon? nincs semmiféle versengés a kutyák között?
2012. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 kutyánk van. Mellettük egyenlőre 1 gyerek.

A kutyáknak szinte semmi nem változott. Séta, etetés, játék ugyan abban az időben történik mind eddig. Semmiben sincsenek elhanyagolva. Mikor én nem érek rá akkor a férjem foglalkozik a kutyákkal. De mikor a baba alszik akkor meg én is elviszem a kutyákat sétálni, meg játszunk velük a kertben.

Be lehet osztani gyereke mellett is a kutyázást.

2012. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok


De fontos, hogy a kutyák jól neveltek legyenek. Ne legyen semmilyen viselkedési problémájuk....

2012. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ennyi kutya elég sok egy pici baba mellé, de ha jól neveltek, akkor nem lesz gond. Csak neked lesz kevesebb időd rájuk. De mivel felelős vagy értük, természetesen nem hanyagolhatod el őket. A kutyákkal és a babával nehezebb lesz, de ha a férjed besegít, megoldható.
2012. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jaj,de megnyugtato ezt olvasni,...csak mert mindenki azzal jon nekem,hogy ''na ha gyereked lesz,meglatod hogy lesz idod a kutyakra,'',...meg hasonlo dolgokkal,...en meg tapasztalatlan vagyok,hogy mivel jar egy gyerek,es ezert felek,nem szeretnem ha ez ami most van,valtozna,mert ez nekem is nagyon jo,imadok a kutyaimmal lenni.
2012. márc. 31. 12:31
 6/15 A kérdező kommentje:
A kutyaim hala Istennek,nagyon kiegyensulyozott,nyugodt kutyak,nincs versenges,verekedes koztuk,es szotfogadnak,nincsenek viselkedesi problemajuk es nagyon toleransok is.Nem tartok toluk,hogy problema lenne,...nem ettol felek,...hanem annyira megijjesztettek hogy terhesseg alatt meg ne probaljak meg erintkezni se veluk,amirol viszont utanaerdeklodtem hogy semmi gond nincs,ha erintkezek veluk,es nem is volnek ra kepes hogy elhanyagoljam oket,...illetve hogy semmi idom nem lesz rajuk,ezt kapom mindenkitol.Ezt en nem akarom,es ez visszatartott eddig a gyerekvallalastol.Ezert irtam mar ide,hogy hatha vannak itt mas velemenyen is,akik szerint meg lehet oldani es minden jo maradhat ugy is.Nekem a kutyaim nagyon fontosak,most ok a ''gyerekeim'',...nem is birnak nelkulem,ugy ossze vagyunki nove.:-)
2012. márc. 31. 12:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Hasonló cipőben járok...

Nekem is 4 kutyám van.


Olyan szempontból talán könnyebb helyzetben vagyok, hogy amúgy is kutyákkal foglalkozom, és ide elkísérnek a sajátjaim is. Sőt, ha a kutyasuliban vagyok, jön velem a poronty is:)

A sétákat úgy oldom meg, hogy babahordozóban van velem a kicsi.


Mondjuk valóban kicsit sűrűbbek a napjaim, most kezdünk áttérni a pépes kajákra és még idő amíg belejövök a kutyulgatásba...(nem is gondolná az ember, hogy milyen sok időt elvesz egy egyszerű gyümölcsturmix készítése etetéssel és mosogatással együtt... Közben az ebéd is rotyogjon, hoppá peluscsere, kutyaetetés,...

Szóval néha bolondok háza van.

(és az csak egy tízórai volt, nem az ebéd!!:D)

Úgy szoktam még megoldani, hogy a mi ebédünk/vacsoránk alapja is a babakaja...

(pl. a csirke ha kész, a mellet leturmixolom főtt krumplival, a maradék csirkét meg wokban zöldséggel átfuttatom jó fűszeresen...)


Ha ne adj' isten már annyira hulla lennék, vagy egyszerűen szó szerint nem marad idő a kutyasétára, akkor este a férjem viszi őket sétálni.

Kárpótlásul viszont hétvégén nagy túrákat tartunk.

(Szintén bonyolultabb babával, de valahogy élvezem.:D)



Ugyan nem ismerlek, így nem tudom, hogy érted, hogy nem vagy felkészülve a babára, de ha adhatok egy jó tanácsot - vagy elmesélhetem, én mit tapasztaltam ezzel kapcsolatban, akkor én a helyedben még várnék kicsit a babával...

Nálunk anyukám sem érezte magát készen a gyerekvállalásra, még le akart diplomázni stb, de apukám meg siettette.

A vége az lett, hogy anyukám teljesen kifordult magából, nem tudta befejezni az egyetemet, évekig otthon dekkolt velünk gyerekekkel, félembernek érezte magát, és hab a tortán, kamaszkoromra mindenért engem oklt, mert hogy én voltam az, akivel 7 évesen otthon kellett maradnia matekozni stb...

A házasságuk pedig persze tönkrement, csak tisztességből nem váltak el... vagy lustaságból...


(Túl a 40-en szerezte meg az első diplomáját, de már nagyon nehezen tud beilleszkedni, igazából nem is nagyon...)



Ha Te is hasonló cipőben jársz, talán kérj még egy kis időt a férjedtől, nehogy hasonló legyen a vége, mint a mi családunkban...

Persze az is lehet, hogy te sokkal könnyebben belerázódsz majd az anyaságba, mint anyukám...



De akárhogy is hozza az élet, mindenképpen sok boldogságot kívánok!:)

2012. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én második gyerekként születtem egy olyan családba, ahol három kutya volt. Soha nem éreztem, hogy bárkire is kevesebb figyelem irányulna. Ráadásul a legszebb emlékeim között tartom számon, mikor apuval sétálni vittük a nagykutyát.
2012. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jaj,nagyon szepen koszonom a jotanacsokat,es mindent amit irtal,...jo volt elolvasni,hogy vegul akkor csak megoldhato a dolog,ez megnyugtato nekem nagyon,ha megosztja velem tapasztalatait olyan,aki tenyleg ilyen helyzetben van.Szoval nagyon koszonom.

Azt hogy nem vagyok meg felkeszulve a babara ugy ertem,hogy ugy erzem meg nem vagyok keszen arra hogy anya legyek,vagyom meg arra hogy a ferjemmel is meg csak egymasnak legyunk,mert gyerek utan ez is valtozik,pedig lassan mar 4 eve hazasok vagyunk...,es meg szeretnem elvezni a jelenlegi eletem ugy ahogy van,mert nekem most igy jo,es elvezni a kutyaimmal az eletem,annyira szeretek veluk lenni,...es meg az is kivaltja belolem ezt hogy nem vagyok meg keszen,hogy 3 ev munkakereses,illetve munkahelyen valo sinylodes es nelkulozes utan,nehany honapja megkaptam azt a munkat amire egesz eletemben vagytam,es hosszu tavu munka,nem szeretnem ennyi varakozas utan ezt most feladni,mert talan sose lesz ilyen ujra.Probaltam a ferjemmel errol beszelni,hogy legalabb egy evet meg varjunk,...termeszetesen elfogadja,de megis ujra es ujra felhozza,illetve az a baj,hogy sok a kulso befolyas,es ezert akarja o is,pedig belul meg o sem vagyik ra,...csak hogy o 34 eves lesz iden,mindenkitol azt hallja hogy hova var,stb,...de azt nem tartom helyesnek,hogy igy vallaljunk gyereket,hogy igazabol meg egyikunk sem akar,es en o miatta,o pedig az eletkora miatt,illetve a kulso befolyasok miatt vallalja,...mert biztos vagyok benne,hogy vegul nem lenne igy jo vege.Csak sajnos ezzel nem tudom meggyozni...

2012. márc. 31. 13:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy a kérdésedből egyértelműen kitűnik, hogy a kutyáknak semmi köze a gyerekvállalással kapcsolatos aggályaidhoz. Ha nem érzed egyértelműen, hogy akarod, ne szülj csak azért, mert a párod szeretné. Mondvacsinált okokra hivatkozni meg felesleges. Nem mindenki ugyanakkor érik meg a dologra.
2012. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!