Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan dobálja a...

A kutyám állandóan dobálja a tálkát? Mit csináljak, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
A kutyám mindig szétszórja a kaját a tálkájából, és a tálkát pedig mindig szétdobálja az udvaron. Nem vagyunk milliomosok, szóval elég nagy kárt okoz, hogy ha egy szép adag tápot például szétszór az egész udvaron. Mert így akár hetente is vehetjük az 1 havi adagot...

2012. márc. 31. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a nyulam csinálja ugyanezt. Eszik pár percet, aztán játszik és utána csodálkozik, hogy nincs kaja... Szerintem unatkoznak.

Nagyszüleim olyat csináltak, hogy egy betonkupacot, vagy mit csináltak (kerettel), abba belenyomtak egy műanyag tálat, amit utána ki-be lehetett veszegetni, de mivel a perem nem ért túl a huplin, a kutya nem tudta kivenni a tálat.

2012. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Majd kinövi! Egyébként én összekeverem egy kis dobozossal! Megoldás lehet az is, hogy lebetonozod a tálkát! Egyébként a kutya a földről is megeszi a kaját!
2012. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy hetente vehetitek az 1 havi adagot?

Ha szétszórja, új adagot adtok neki vagy mi?

2012. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

légy ott, amikor eszik, amint rákezdene az evés utáni műsorra, vedd el a tálat és az ételt. három napsem kell... egyébként nem kéne elől maradni kutyakajának. amit megeszik, az van, legközelebb következő etetéskor van kaja.

falkaépítés megvolt? ill. ki a falkavezér nálatok???

2012. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok még. Az enyém néha szórja csak ki, általában ha belelép véletlenül. Olyankor elveszem a tálat, néz rám bután, de "felporszívózza" ami a földön van. Ha nem veszem el, a tálból eszik tovább. Ami azért fura, mert inni szinte csak a virág alól szeret, meg a locsoláshoz gyűjtött állott esővízből.:D
2012. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van olyan tál, aminek az alját meglehet tölteni homokkal, és nem lehet arrébb tolni. A fressnapfan van is ilyen.
2012. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne éjjel-nappal előtte lenni a kajának. Oda adod, eltelik 10-15 perc, elveszed. De mivel problémás a kutya ilyen szempontból, inkább odaadod, és az ELSŐ pillanatban, mikor nem a kajára figyel, megtorpan az evésben, felkapod a tálat és vége, legközelebb megkapja. Probléma megoldva.
2012. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egész nap suliban vagyok, így ha elveszem tőle a kaját pl. reggel, akkor egész nap nem eszik semmit...az akkor nem baj?
2012. márc. 31. 14:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem baj :) Kapjon egy kicsit reggel, mielőtt elmész (a napi adagja felét), aztán a másik felét este felé. Ha hazaértél a suliból, játsszatok egy nagyot, és aztán mehet a kaja, ugyanúgy, ahogy reggel. Figyelj, hogy evés után már ne futkározzatok, mert könnyen gyomorcsavarodás lehet a vége, hagyd ilyenkor lepihenni egy kicsit :)
2012. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Most is elvettem tőle a tálat mert benne hagyta a kaját. :D
2012. márc. 31. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!