Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit tennél? Mit...

Ilyenkor mit tennél? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy faluban élek sok a kóbor/kidobott/"önsétáltató" kutya.

Már megszoktam merre megyek sétálni saját kutyával, hogy ne legyen ebből baj.

Tegnap sétáltam unokatesómmal,amerre mentünk tudom ott van kinn 1 szuka kutya. Mint mindig kinn volt, morgott.De ő nem jön ki az utcából ahol "lakik". Egyszer csak egy fehér westie jellegű keverék kutya rohant oda farkát csóválva. Még nem láttam, főleg nem ott. Követett minket, és ahova lehetett (nyitott kapunál) bement. Szerintem valami kaját keresett, mert mindig rágott valamit. Kis koszos szuka, de mindig vissza jött simogatásért. Egy nyakörv volt rajta. Odahívtam, a nyakörvön nem volt semmi adat hogy kié lehet. :/ Ha tovább kóborol akkor mit lehet tenni? És ha van gazdája de kinn csavarog?

Erdő felől jött. Kicsit félénk de oda-oda jött.



2012. márc. 31. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd haza, és tegyél ki hirdetéseket "talált kutya" címmel, fényképpel. Esetleg hirdesd a helyi újságban, vagy más olyan helyen is, ahol sokan látják. Kérdezősködj a környéken, hogy hol lakik westie-szerű keverék, hátha kiderül, honnan kóborolt el.
2012. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennék tovább.
2012. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam rajta, anyunak is mondtam. De van 2 kan kutyánk. És hát "húzta a seggét" szegény. És hát ha van valami baja..:/

Kérdeztük aki kinn volt, nem látta.

Volt olyan egy angol bulldogot dobtak ki, valaki befogatta elvitte dokihoz, kiderült hogy súlyos beteg, drága gyógyszerek kellenek neki, és csont sovány volt a kutya.

2012. márc. 31. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is e,vesztek a kutyáim, egy roti és egy stafi!

Bárcsak a becsületes megtaláló (mivel nagyon kezes barátságos kutyák voltak) megtenne mindent annak érdekében, hogy megtaláljuk egymást...:(

Vidd haza, vagy ha nem lehet, kérj megy egy ismerőst fogadja be ideiglenesen, amíg nem lesz meg a gazdája...

És hirdess minél több helyen. Állatmenhelynek feltétlenül szólj!

2012. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A legközelebbi állatmenhely Győrben van. Nekünk is veszett el kutyánk, valaki befogadta, mikor hirdettük nem szólt...Most is ott van és látom mikor elmegyek a ház előtt.

Hát próbáltam anyunak mondani, de áh, lehetetlen, unokatesómékhoz lehetetlen vinni, mamáék nem engedik sehova nem tudom tenni.


Remélem előkerülnek, sok szerencsét hozzá.

2012. márc. 31. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Vedd fel a kapcsolatot minél több menhellyel (pl. Noé), hogy nincs-e a közeletekben ideiglenes befogadó?

Készíts képet is a kutyáról, úgy küldd el a menhelyeknek.


Ha mázlija van a kutyának, elég hamar talál ideiglenest, és akkor legalább biztonságban várhatja a gazdi előkerülését, így nagyon valószínű, hogy előbb-utóbb széttépi egy kóbor kutya vagy elüti egy autó.



Sok sikert!!!


(esetleg ide is felteheted a képét, és akkor itt is meg tudjuk osztani facebookon vagy ilyesmi...)

2012. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van westie fajtamentés, kettő is asszem (egyiket google-lel találtam, a másik az Állatvédőrségen belül működik, nem tűnik ugyanannak a kettő), szólj nekik.
2012. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma el sétálok arra szerintem és megnézem arra van-e..:)
2012. márc. 31. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudnád elvinni az állatorvoshoz, hogy nézzen benne chipet? Ha van, akkor megoldott a gond, csak értesíteni kell a gazdáit.

A fenekét vagy azért húzza, mert férges, vagy mert megteltek a bűzmirigyei, és magától nem tud kiürülni. Állatorvos ezen is segít, és a legtöbb nagyon rendes, ha talált kutyáról van szó, olyan is van, aki nem kér semmit az ellátásért.

2012. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom mégis ha ott lesz hogy anyut megkérem valahova "tegyük". Onnan meg már csak lesz valami
2012. márc. 31. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!