Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az igazság, van tapasztalat...

Mi az igazság, van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a bolha-kullancs nyakörvek csak bizonyos kutya méretig hatékonyak, ez kb 50cm. Ennél nagyobb egyedeknél állítólag a hátsó végtag és környéke már nem védett. Ez igaz,van tapasztalat.
2012. márc. 31. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdekes okfejtés. Ugyan miért ne terjedne el a hatóanyag végig a testben? Nagy kutyánál megáll a derekánál?

Nekem ilyen tapasztalatom még nem volt .

A legnagyobbat használom, mióta kutyám van és az nem mostantól kezdődött.

2012. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezért kell kombinálva használni a nyakörvet és a spot-on-t!
2012. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82 cm a kutyám és hatékony a nyakörv.
2012. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Marhaság. A nyakörvből a hatóanyag bejut a kutya bőrébe és elterjed az egész szervezetében.

Egyedül bizonyos szőrtípusoknál nem hatékony a nyakörv, ahol a szőrtől egész egyszerűen nem tud hozzáérni a nyakörv a bőrhöz, így nem juttathat hatóanyagot a kutyába.

2012. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hosszú szőrű, rengeteg aljszőrű kutyánál is használtam. Annyi csak, hogy amikor felteszi az ember, érdemes kicsit eligazítani fedőszőrt alatta.
2012. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 82 centis vagyok. No, akkor azt is elárulom, hogy olyan tömött, hosszúszőrű bundája van a kutyámnak, hogy alig lehet alatta megtalálni a bőrét. Épp ezért volt hatástalan az összes spot-on, mert egyszerűen képtelenség volt a bőrére csepegtetni, nagy részét az aljszőrzet itta fel. A nyakörv se ér hozzá a bőréhez, mégis tökéletesen működik.
2012. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálom idáig csepegtetőst használta (kau keverék )
2012. márc. 31. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 16:08

Meg lehet oldani. Én csak annyit engedek a bőrére, amennyit beszív.Jó sok helyre el kell osztanom, mire elfogy. Igaz, idő és türelem igényes feladat.

2012. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dominika72 ***** válasza:
Én vettem a kutyának nyakörvet ien kullancs,bolha ellenit cseppet is kiprobáltunk de mindig volt benne kullancs
2012. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kutyától és a lakóhelytől is függ, melyik szer a hatásos. Sok orvos ma már azt ajánlja, tavasszal-ősszel dupla védelemre van szükség sok kutyánál.
2012. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!