Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó macska és kutya táp?

Jó macska és kutya táp?

Figyelt kérdés

Félek hogy az állataim nem esznek túl sok vitamint. Tudtok valami jó tápot vagy kaját?

Cicának és kicsi méretű kutyának kéne (csivava és yorki).

Köszi :)



2012. márc. 31. 16:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
az baj ha cicának kutyatápot adok? hogy ne kelljen külön venni
2012. márc. 31. 16:57
 2/16 anonim ***** válasza:

Bizony, hogy baj!

Erről mihamarabb állj le. Teljesen mást tartalmaz egy kuty-, mint egy macskatáp és nem véletlenül. Bár nem értem, ha már ott állsz a boltban, nem mindegy, hogy 1, vagy 2 zacskót veszel le?

Amúgy én ezt ajánlom: www.tapfutar.hu

Nagyon jók az áraik és korrektek.

2012. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Happy dog, Acana, Brit, Eukanuba, Proplan, esetleg Dog chow...


Én ezek közül Happy doggal etetek, de az Aldiban lehet kapni Romeo-t, zöld, visszazárható zacsiban, na ha spórolás van, akkor azt kapják - nem olyan jó, mint a Happy dog, de ár-érték arányban, ha olcsóbb tápot engedhetsz csak meg magadnak, akkor mindenképpen ezt ajánlom - hetekig kerestem, mire ráakadtam a Romeora:)


+ néha adhatsz nekik tojást (bár sajnos a szalmonella miatt én már csak főve merem nekik odaadni), meg persze csontot.



De őszintén szólva kistestű kutyákban nem vagyok otthon, bár a 8 kilós keverékemnek is a Happy dogot ajánlotta a dokim:)



Cicának pedig ahogy előttem is írták, csak megerősíteni tudom, mindenképpen macskakaját adj!


De ami még fontosabb, inkább arra figyelj, hogy a kutyák ne egyék meg a macskatápot, mert ha jól tudom, sokkal magasabb a fehérjetartalma (sok kérdőjel).


Amúgy cicának néha adhatsz csirkeszárnyat és/vagy nyakat, jót tesz a hasuknak a "mezei" táp mellé, amiben általában túl sok a búzaféle - hacsak nem valami prémium császársággal eteted:)


ja és igen, én is neten rendelem a Happy dogot, így 4.000-rel olcsóbb, mint a Fressnapfban.

2012. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Brit vagy Farmina...nem annyira drágák (Royal caninhoz képest),de sokkal jobb minőségűek,mint a Happydog és társai.
2012. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Brit, josera, susa

Ha jól tudom mind a 3gyárt egyaránt kutya és macskatápot is, jó minőségűek (azért még van feljebb pl acana, orijen, taste of the wild...) nagyon jó az ár/érték arányuk, ami annyit tesz, hogy teljes mértékben megfizethetőek és meg is érik az árukat (valamint jobbat csak sokkal többért lehet kapni, ellenben ezeknél rosszabbat is árulnak 2x ennyiért).

2012. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. ápr. 1. 09:25
 7/16 A kérdező kommentje:
a Britet hogy írjam be a tapfutar.hu-ra ?
2012. ápr. 1. 10:52
 8/16 A kérdező kommentje:
Royal Canin British ?
2012. ápr. 1. 10:54
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy most nézem 2kghoz képest rengeteg nekem az 5-6 ezer ft.

Kg-onként egy ezrest tudok rá szánni.

2012. ápr. 1. 10:56
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezért ajánlottam a Happy dogot.:)

Csak néhányan leszólják itt, de szerintem még sosem olvasták az összetételét...

A Happy dog erős középkategória, de valójában ennél jobb tápra csak sportkutyáknak van szükség, csak sokan bedőlnek a parasztvakító reklámoknak és ahelyett, hogy utánajárnának a dolgoknak és "tudományos" szempontból vizsgálnák a tápokat, csak azt nézik,melyik prémium, melyik drága, mert akkor biztos az a legjobb, és hát az ő kedvencüknek mindenből a legjobbat...


És kg-onként nem haladja meg az 1000 forintot...


Amúgy a "Brit" az Brit care, ha jó tudom, szerintem így kell beírnod.

2012. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!