Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apportírozás! Hogy lehet...

Apportírozás! Hogy lehet feltétel nélkülivé tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 7 hónapos német boxer kutyusom! Tanítom minden félére, a legtöbb feladatot már feltétel nélkül, megbízhatóan végre is hajtja. Pl. ha megkapja az "ÜL" parancsot, egy száguldó kamion elé is leül, ha szólok neki, 10 kutya közül is bármikor, elsőre visszajön, nem tereli el semmi a figyelmét, tényleg nagyon okos!

DE!!!! Mikor az apportírozást tanultuk, nagyon elrontottam és nem tudom kijavítani a hibát!

Bármit visszahoz, de CSAK akkor ha megmutatom neki a jutifalatot és mikor visszahozza az eldobott vagy kijelölt tárgyat, úgy másfél- két méterre előttem leteszi a földre és már ,üresen" jön és ül le elém!Mindegy ha a labdája az,vagy egy faág vagy épp a pórázt kell elhoznia a helyéről! Próbálkoztam már pár módon,de sehogy sem tudom elérni, hogy teljesen közel jöjjön és megvárja míg én veszem el tőle. Még az is elég lenne ha oda jönne a tárgyal! Tudtok segíteni? Van valami tippetek hogyan tanítsam meg rendesen neki? Vagy csak szakemberrel tudom erre megtanítani? azt nem akarom, mert jobb lenne ha én tanítanám, hogy ez is feltétel nélküli legyen! Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. márc. 31. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nem jó :S Én egyenlőre nem apportoznék vele.Vegyél 2db egyforma labdát, az egyiket dobd ki neki a másikkal pedig hívd meg látványosan hogy tudja mi van ott , és engedd át a lábad között a kutyát a labdával.Ezt csináld addig , amíg már megszokja azt hogy hova kell mennie visszafelé jövet , aztán kezd el felépíteni újra az apportot részenként.
2012. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Klikkerrel megpróbáltad újrakezdeni előről az apportot? Ilyenekre pont jó eszköz.

Illetve mit csinálsz, amikor elejti a tárgyat? Az én kutyám is csinálta, olyankor odamentem a cucchoz és mutogattam, mondtam neki, hogy hozza vissza, és ha felvette vagy csak közelített, már dicsértem. Erre persze abbahagyta, megint mutogattam, és addig-addig csináltam, amíg megtanulta, hogy csak akkor van kaja, ha elér hozzám a tárgy, és leszokott az eldobálásról. Szóval ett szó szerint "elmagyaráztam" neki, és működött :)

2012. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha klikkerezel, akkor építsd fel újra a feladatot FORMÁLÁSSAL, de először egy adott tárggyal!. Tedd le a földre, és klikkelj, ha arra néz, arra lép egyet, odaér, megszagolja, megfogja, tovább tartja, lép vele egyet, kettőt, stb. egészen addig, amíg oda nem ér vele Hozzád. Ez hosszú hetek munkája!!

Én azzal próbálkoznék a helyedben, hogy a szabályos apporttartást erősíteném meg, mivel közelre már odaviszi hozzád. Tehát ültesd le egy sarokban magaddal szemben, add szájába a tárgyat, fogd vezényszót, és klikk-kaja. Ha nem klikkerezel, akkor bármilyen dicsérőszó és utána kaja. A fontos, hogy először 1 másodperc tartást is jutalmazz, és így haladj tovább fokozatosan. Ha ez meg van, akkor lépj el a kutyától egyet, és kérd, hogy hozza a fát. Ha megtanulta a beülést, akkor elvileg feléd kell lépnie és beülnie a fával a szájával. Egyre hátrébb léphetsz, aztán már nem a sarokban ülteted le. Később az ülő kutya és közéd tedd le a tárgyat, és behívásból vegye fel a tárgyat és üljön be eléd...előbb-utóbb így meg lesz a teljes formális apport.

A lelkesedést pedig ingajátékkal tarthatod fent, ahogy az első válaszoló írta!

2012. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 alice_L ***** válasza:

Az apporttargyat ragcsalja mikor kozeledik hozzad?


Esetleg jatssz vele hurkaval, cibalosat, és ha mar eléggé belemelegedett a jatékba, (és mar egy jo ideje jatszol vele! azaz tudja mit jelent ha a hurk aa kezedben van, ahogy azt is tobbnyire tudjak mikor van séta, stb) nos, szoval mikor mar bene van a jétkban, dobd el a hurkat. Ne tul messzire, és ne is parancsold neki hogy hozza vissza, hanem lassan, turelmesen. Amint odahozza neked jatssz vele ujra, és LASSAN fokozd, masnap, a kovetkezo alkalommal mar jaték kozben kétszer is eldobhatod a hurkat, stb. De eleinte jatssal sokat a kutyaddal.


Ne siesd el a kutyadat, kar ha egy 7 honapos kutya mar feltétel nélkul csinal egy rakas dolgot. Jatsszal vele sokat, és turelmesen épitsd. Ha az alapok megvannak, azaz motivalt a kutya a munkara, (és ezt részben a veled valo kapcsolata hatarozza meg,) akkor nagyon gyorsan megtanul amugy is mindent.

2012. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Van klikkerem, de nem azzal tanítottam eddig, hanem sok dicséret és jutifalat, a tanulás végén pedig kiadós játék! Megpróbálom amit javasoltok remélem sikerül megtanítani rá, egyébként a tanulást ugyanolyan élvezettel csinálja mint a sétát vagy a játékot, szóval úgy vagyok vele, hogy ha így marad akkor sem gáz, nem kell neki díjnyertes agility hősnek lennie!


4. válaszoló!Nem rágcsálja a tárgyakat, csak tartja a szájában, mikor visszahozza akkor tőlem ugy két méterre leteszi és leül mögé! Néha a sípolós rágókáját szokta rágcsálni azt is csak akkor ha neki kell előhozni mert játék következik! Ha eldobom és ugy hozza vissza akkor nem.

Amit javasolsz azért nem működne, mert a hurka nagyon lekötné, rágcsálná megenné stb és nem lenne feltétel nélküli ill. a játék szigorúan a tanulás végén jön, jutalom jelleggel!

Miért baj h 7 hónaposan sok mindent tud? Az ül és a pacsi már 12hetesen feltétel nélküli volt,a többi,hogy fekszik, marad, pedig később! Nem erőltetem a tanítást, ez teljesen az ő érdeme,az ő tempója.Sőt! Az elején álmodni sem mertem volna,hogy ilyen okos, bevallom kicsit alá becsültem őt!De jó dolog a tudat és biztonságos is hogy feltétel nélkül végre hajtja ezeket a parancsokat!

2012. márc. 31. 22:34
 6/10 anonim ***** válasza:
ültsed le a kutyus megad elé, fogd meg a tárgyat. apport fogd vezényszóval, a szájába teszed, ha megfogta dicséred, alultartod az állát, simized a fejét. aztán ereszd, elveszed, dicséret azonnal, és jutalom. ha ez megy, ugyanez a gyakorlat, csak nem veszed el tőle, egyet hátralépsz, hozzám, és ha apporttal a szájában eléd ül, ereszd, dicséret, jutalom. először mindig közelre dobd el, akár csak magad elé fél méterre. Ha felvette hivd, a kezeddel segits neki. Ha jól megcsinálja, akkor utána egy hatalmas dicséret, és egy nagy labdázás. De türelem, még fiatal a kutyus:)
2012. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na ez az! Pont hogy így tanítottam az elején is apportra! Tudja ő,hogy mit kell csinálni és amit én "tanítottam" neki, ő azt ugy hajtja végre ami ebben az értelemben még helyes is!

Ja, egyébként elmondom mit rontottam! ott toltam el, hogy egyszer egy kicsit nagyobb labdát dobtam neki és mikor vissza akarta hozni, én már jutifalattal a kezemben vártam és ő elejtette de bezavarta a jutifalat, a labda nélkül jött én pedig még oda is adtam neki! Későn reagáltam! Ezután mikor nem hozta vissza a cuccot nem kapott jutalmat, elvesztette az érdeklődését. Nem tudtam jutalmazni sem, hiszen nem volt végrehajtva a feladat! Aztán már onnantól sehogy sem akarta vissza hozni a tárgyat

2012. márc. 31. 22:49
 8/10 anonim ***** válasza:
ha elejti, szólj rá, menj vele a tárgyhoz, vetesd fel vele, hátralépsz, hivod magadhoz, behozza, és mehet a jutalom. De tényleg csak módjával, mert nagyon fiatal még.
2012. ápr. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd el elölről más módszerrel, említetted, hogy van klikkered, az tökéletes.

Ez a kedvenc videóm, szerintem nagyon hasznos:

http://www.youtube.com/watch?v=h-vmX9IreBc

2012. ápr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

remélem a szögest is láttad a kutyuskán? nem csak a klikker hangja varázsolt el.



mennyit gyakorolsz a kutyával?

2012. ápr. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!