Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivava tényleg nagyon ugatós?

A csivava tényleg nagyon ugatós?

Figyelt kérdés
Azt hallottam mindenre ugat és még otthon hagyni sem lehet egyedül.

2012. ápr. 1. 10:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Főleg a gazdik véleménye érdekel.
2012. ápr. 1. 10:45
 2/7 anonim ***** válasza:
A kistermetű kutyák többsége a méretükből adódóan Napoleon komplexuszban szenvednek, így a többségük csak a nagy hangjukkal tudják felhívni magukra a figyelmet...
2012. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem az enyém, de nálunk van egy (közös albérlet szerűség), ahogy nyílik az ajtó (bármelyik legyen az szoba vagy bejárati) már ugat. Ha kinyitom reggel-este a hűtőt mikor még nincs nyüzsgés akkor szintén, de előfordult, hogy csak a vízcsapot kellett kinyitnom mielőtt rákezdett.

Engem annyira nem zavar, mert én korán kelek, de a gazdáit már annál inkább mert ők szívesen aludnának akár 9-10óráig is (mióta megvan a kutya fél7-7óránál tovább sose sikerült nekik).

2012. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is csivavám van, valóban van hangjuk, de a miénk csak annyira ugatós, mint bármely másik kutya. Akkor ugat csak ha a kinti kutyánk is ugat, valami szokatlant észlel a ház körül vagy pl ha a postás jön. Ami engem jobban zavar, az ha embereket ugat meg az utcán vagy a boltban, ha meg akarnák simogatni, de erről is le lehet szoktatni, már egész jól haladunk vele. Biztos, hogy egyedül lehet hagyni őket, bár én nem szoktam. Ahova csak tehetem viszem magammal. HA pedig valahova mégis nélküle kell mennem, akkor a családból valaki mindig vigyáz rá. Nyilván semmi baja nem lenne egyedül sem, de amíg ez nem probléma senkinek nálunk, addig inkább felügyelet alatt van :)
2012. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy nem ugat ha a nap 24órájában mindig van vele valaki. Engem az érdekelne, hogy az egyedüllétet hogy viseli.
2012. ápr. 2. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, nem azért nem ugat, mert vele vagyunk, hanem mert így lett nevelve. Ahogy pl előttem is írták, náluk a kutya akkor is ugat, ha ott vannak vele, szóval az nem általános, hogy ha vele vagy nem ugat. Az én ismerősömé is éjjel-nappal ugat, mindegy h egyedül van-e vagy sem.
2012. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahány kutya annyi féle. Nekem 2 csivavám van, az egyik nagyon ugatós, a másiknak meg hetente jó ha egyszer hallom a hangját :-)
2014. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!