Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok igazán gyerekbarát...

Ajánlanátok igazán gyerekbarát, játékos, nyugodt vérmérsékletű, megbízható idegzetű, nem agresszív, nem nagy testű, kertes házas környezetben télen is kint tartható kutyafajtát?

Figyelt kérdés

Van itt a fórumon köztetek olyan, aki esetleg tenyésztéssel is foglalkozik? Esetleg fajtamentőknél vagy menhelyen dolgozik?


Kölyökkutyát szeretnénk vásárolni, kant, fajtatisztát.

Hosszabb ideig labradorban gondolkodtunk, de főként az itt (a fórumon) kapott sok hasznos információ hatására, s nem utolsó sorban a számunkra nagyon magas ára miatt letettünk róla.


Fajtatiszta kutyust szeretnénk -s mondanám, hogy a törzskönyv nem fontos számunkra- de egy előző kérdésem kapcsán szinte mindenkitől olyan választ kaptam, miszerint ha nincs törzskönyv, akkor vélhetően nem is fajtatiszta az eladásra kínált kutyus.

Az ismeretségi körünkben nem mindenki osztja ezt a véleményt, de mi -mivel az anyagi lehetőségeink erősen korlátozottak- igen csak tanácstalanokká váltunk.


Többen javasolták a menhelyi kutyusokat, illetve, hogy fajtamentőknél próbálkozzunk.

Mivel mi mindenképp fajtatisztát és kölyköt szeretnénk sajnos az internetes keresgélés és érdeklődés ebben az irányban eddig nem vezetett célra.

A menhelyeken nem nagyon vannak fajtatiszta kölyök kutyusok, a fajtamentőknél pedig csak nagyobb kutyákat láttunk.


Ha esetleg tudtok a fentieknek megfelelő fajtát, és esetleg abból a fajtából tudtok menhelyit vagy fajtamentőknél lévő fiú kölyökkutyát ajánlani, kérlek jelezzétek. Előre is köszönjük!


2012. ápr. 1. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha nem tudjátok összeszedni a pénzt egy törzskönyves kutyára, miből fogjátok eltartani?
2012. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Na igen, egy kutya eltartása sehogy sem lesz olcsó, ha pedig összeszed valami komolyabb betegséget (ami olcsó, szaporított kutyánál valószínűbb), akkor a gatyátok is rámehet. Pénz nélkül ne tartsatok kutyát.

Ha meg van pénzetek, csak egyszerre nincs 100 000, akkor tegyétek félre pár hónapig, amit a kutya eltartására szánnátok, és előbb-utóbb összejön egy egészséges, fajtajelleget hozó és biztos kölyökkorral megáldott kutya ára.

Ha vesztek 20-30-ért egy szaporított kutyát, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olyan lesz jellemre, amilyet elvárnátok, mivel ennyi pénzért erre nem figyelnek. Kifoghattok jót persze, sok példa van erre is, de akkor is zsákbamacska, annak meg drága és hosszú távú dolog.


Az agresszió meg csak a nevelésen múlik, normális esetben egyetlen kutya sem agresszív ba családjával és azokkal, akikhez a család barátságosan viszonyul.

2012. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy annak ellenére, hogy nincs törzskönyve még fajta tiszta a kutya (bár a törzskönyv az ükszülőig visszavezeti az ősöket és ez egy 100% os biztosítás arról, hogy kiváló fajta és génállományból való a kutya)...ebből a tényből adódóan ha nicns törzskönyve sosem tudjátok meg hogy kik voltak a szülők és a felmenők, hogy azok milyen génállománnyal, fizikai illetve ami fontos jellembeli tulajdonságokkal bírnak/bírtak. Lehet, hogy küllemre egy szép labradort látsz,de idővel rá kell eszmélned, hogy beteges, vagyont kell költened a diszpláziájára, vagy esetleg hallás vagy látás sérült lesz....de a legrosszabb ami előfordulhat, hogy agresszív és/vagy hiperaktív a kutya...lássuk be ez nem pont jó tulajdonság, ha gyerek is van.


A menhelyi kutyák sokszor jóval hálásabbak,mint más a "jóba" beleszületett ebek...ők már tudják értékelni,hogy milyen amikor van valami....és nem utolsó sorban a te lelkiismeretednek is jó, ha azzala tudattal éslz, hogy megmentettél egy életet. Tehát ha nincs pénzed fajtatiszta tk-s kölyökre akkor max menhelyi...ne támogasd a szaporítókat!

2012. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem őt keresed, de ha mégis akkor itt van ő: [link]
2012. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"bár a törzskönyv az ükszülőig visszavezeti az ősöket és ez egy 100% os biztosítás arról, hogy kiváló fajta és génállományból való a kutya"

Ez így ebben a formában nem igaz. Sokan szaporítanak törzskönyvvel. Törzskönyvre minden kölyök jogosult, aminek törzskönyvesek a szülei, akkor is, ha a fajtájának nem kimondottan reprezentáns példányai.

2012. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Én egyet értek a kérdezővel,én sem vennék/veszek törzskönyves kutyát.

1.nekem nincs rá szükségem,nem vinném kiállításra

2.Csak pénz kidobás

Annyi,ha megveszed a kutyát TK-val 150 000. Ft-ér,rá egy hónapjára meg valaki bedob egy mérget,akkor mi van? Bukott 150 ezer forintod?!Soha a büdös életbe nem nyomozod ki,hogy ki volt.Sajnos nem egy ilyenről hallottam már.Nekem ez a véleményem.Szerintem lehet olyan értékes kutyát kapni akkor is ha nincs papírja.

2012. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van egy spánielem és egy német juhászom.

ha nem feltétlenül akarsz fajtisztát vagy törzs könyveset akkor egy menhelyen is nézhetsz spánielt nekem is menhelyi a német juhászom és gyönyörű kutyus és nem csak én szerintem az orvos és pár hozzá értő szerint is így menhelyen kilehet fogni jó kutyákat. a baráti körömben 14 spánielt tartanak ez egy nagyon nagyon barátságos kutyus 14ből 7 kint télen nyáron + én 3 lakásban 4 pedig kint bent tartják.

Múltkor a kerítésünkön benyúlt egy teljesen ismeretlen kislány és Suzy a spánielem meg megnyalta a kezét.

Szóval a spániel nem agresszív kutya sőt ha ház őrzésre kell akkor sem jó. Az enyém utálja a cicákat a nyuszinkat pedig majdnem meg ette így pedig kölyök kora óta cicához van szoktatva de kutyákkal jól kijön, a kisgyerekeket imádja, megbízik mindenkiben ezért van mellette egy nagyobb kutya mert már mérgeztek meg kutyánkat ezzel kell csak vigyázni. Ha kérdésed van más kutyákról akkor is írj mert tapasztalt vagyok ja és a szüleim magyar és afgán agarakat tenyésztenek luxus helyekre adják őket így ha nem akar elkényeztetett kutyát ne luxus kennelből vásárolj. Suzy 9 éve törzs könyvel volt 45.000 ft

most olyan 50-60 ezer közt mozog az ár de tk nélkül 30-40e vannak már jó félék.

Remélem segíteni tudtam.

2012. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

# 6/7 Időpont ma 13:04

HA az én kutyámat megmérgezném nem az lenne az első gondolatom, hogy Jajj buktam 180ezret,hanem az, hogy TE JÓ ISTEN! A KUYTÁM! JAJJ ISTENEM SZEGÉNYKÉM!!DE SZERETTEM!!!...tehát neked valóban nem való tk-s kutya...de még csak a nélküli sem....

2012. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
*megmérgezNÉK
2012. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Vannak menhelyen is kölykök:

[link]


[link]

2012. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!