Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sakál - kutya hibrid az...

Sakál - kutya hibrid az utcában? Lehetséges?

Figyelt kérdés

A kinézetét most nem ecsetelném, tudom, hogy néz ki egy sakál, a különbség csak annyi, hogy a füle nem áll teljesen, és egy kicsit kutyásabb a pofája, de a mérete, színe, testfelépítése, farka, görbe lábai egyeznek. Még a feje is, csak egy kicsit vaskosabb.

Minden nap 6 és 7 óra körül kóborol egy bizonyos útvonalon ez a kutyaféle. Nagyon félénk, a kutyák ugatják, de semmi válasz, csak végigjárja a szokásos útját. A múltkor próbáltam odahívni, elindult felém, de egy kocsi hangjától megijedt, és elsomfordált.

Lehetséges, hogy valahonnan ide került egy sakál? É-Mo.- n lakunk. Utánaolvastam az életmódjának is: mindig félhomályban mászkál, képes 80 km- eket kóborólni. Ha igen, mi a teendő vele?



2012. ápr. 1. 13:24
 1/8 Platypus ***** válasza:
87%
Nem túl valószínű. Egyes kutyák olyan szinten hasonlítanak a sakálra(kinézetben és viselkedésben is), hogy egy ideig komoly tudományos elmélet volt, hogy a kutya részben vagy egészben az aranysakáltól származik. Ezt azóta genetikusok megcáfolták, a kutyák 100%-ban a farkastól származnak. Sakál-kutya hibridek léteznek, de nem túl valószínű, hogy ilyennel találkoztál. Egyes jólsikerült keverékek nagyon sakálosan néznek ki, főleg ha ázsiai fajták is vannak bennük, pl. shiba.
2012. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Majd ma kimegyek, amikor jön, és készítek pár fotót. Köszönöm a választ.
2012. ápr. 1. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg létezhet, de kicsi a valószínűsége, lévén nem sok sakál mászkál az országban, és még kevesebb lenne hajlandó összeállni egy emberszagú és furcsa viselkedésű kutyával, az utódai meg aztán végképp nem tévednének emberlakta környezetbe. Valószínűleg csak egy nagyon hasonló keverékkutyát láttál, de ha hibrid lenne, akkor se lenne vele semmi teendőd.
2012. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Messziről indult el felém, kb 10 méterről, de az első zajra visszafordult. Ritka, kevés van az országban, de lehet hogy abból az egyik pont itt mászkál. Ki tudja?!
2012. ápr. 1. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy csak olyan sakál hajlandó kutyával párosodni, amit emberek neveltek fel. Amiből meg nem sok lehet, lévén a sakál vadászható, és vadásszák is, kétlem, hogy sokan foglalkoznának azzal, hogy kézzel nevelgessék...
2012. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
[link] ;)
2012. ápr. 1. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, párat felneveltek, de gondolod, hogy elengedték őket utána, vagy hogy a kölykeiket csak úgy kieresztik az utcára? Nem hinném :)
2012. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, énsem erre gondoltam :) poénnak szántam ;))
2012. ápr. 1. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!