Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás problémák?

Behívás problémák?

Figyelt kérdés
Tudom, millióegy ilyen kérdés van, de az enyém speciális eset. tegnapelőtt magamhoz vettem a szomszéd huskyját, gyönyörű, kedves kutya, eleinte rettegett, már kezd felengedni. A behívás horror. Vagyis nála ez egy nem létező fogalom, a szomszéd soha életében nem nevelte (most 10 hónapos a kutya), az hogy gyere ide vagy bármi ilyesmi teljességgel ismeretlen neki. Kivittem a töltésre, elengedtem, elrohant. Elbújtam, kb. 3 perc után vette csak észre, akkor odaszaladt, ezt már óriási jelnek vettem. Nem is raktam pórázra, megdicsértem, hagytam, hogy megint menjen. Elment, aztán megint odajött. Ha szólok, viszont nem jön. Ő mindig ilyen önsétáltató eb volt, egyedül kiszökött a töltésre, mert unta magát, nem foglalkoztak vele. Hogy kezdjek neki a behívásra tanításnak? Sajnos kutyasuli nincs a közelben.
2012. ápr. 1. 13:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és azért engedtem el, hogy lássa, hogy nem akarom őt 'fogva tartani', megbízom benne.
2012. ápr. 1. 13:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy rengeteg kérdés van, akkor láthattad a válaszokat is, és tudhatnád, hogy a tiéd sem speciális eset.

Tanítani kell a kutyát, de nem úgy, hogy elereszted és reménykedsz a sikerben. Vegyél egy hosszú pórázt, kösd rá, és ha hívod, utána kis rántásokkal érd el, hogy odamenjen hozzád. Viszont mivel huskyról van szó, kösd fel a gatyádat, tanulj meg kutyázni, könyvekből, kutyaiskolán, szakemberektől, mindenhonnan. Nem a tökéletes behívásáról híres a fajta.

2012. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már 2 mentett kutyán segítettem, elég szép eredménnyel. Akkor marad a hosszú póráz és a határozottság.
2012. ápr. 1. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy nevelhetsz akár 200 kutyát is, a 201-edik megint más lesz :)
2012. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!