Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a hatékony!? Nem elsősorban...

Mi a hatékony!? Nem elsősorban üzleti hasznot jelentő kullancs elleni szer kutya esetén?

Figyelt kérdés
Tudom, van nyakörv, drága cseppek. Ez utóbbit vettem, és állítólag 1 hónapig hatott. Nem voltam vele megelégedve, inkább a pénzt vitte el, a kutyusomon ismét volt kullancs, igaz, lassan az 1 hónap is letelt. (Elvakult kutyások ne írjanak, csak olyanok, akik a földön járnak, és nem idiótázzák le az ember, mert kérdezni mer) Nagybudás, bishon fajta kutyám van, naponta fésülöm, de így is tapintással vettem észre a számomra ráadásul undorító jelenséget. A kullancs már lencse nagyságban fúródott a testébe, és hirtelen mozdulattal, szőröstűl, picit bőröstűl rántottam ki, de undorodtam az egésztől. Utána lefertőtlenítettem a helyét. Ez már a 2.eset volt, és nem óhajtok állandó rettegésben lenni. Féltem a kedvencemet, és viszolygok az élősködő tudatától. Várom a segítő válaszolat. Köszönöm előre is
2012. ápr. 1. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A spotok nem "állítólag" hatnak egy hónapig, hanem valóban 4 hetes hatóidejűek.

Tavasszal és ősszel, ha fertőzött helyen élsz, jársz, sokszor dupla védelemre is szükség lehet.

A ma kaphatóak közül nagyon sok hatékony. Persze, kutya és környezet függő, kinek, mi jön be. Ráadásul egyik termék sem vállalja a 100 %-os hatást.

2012. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az egyik nem jött be, vegyél másikat. Minden kutyának kicsit más a kémiája, ezért nem mindegyik szer hat rájuk ugyanúgy.
2012. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt viszont felejtsd el, hogy 100%-os védelmet kaphatsz bármelyik szertől. 1-2 kullancsot fogsz találni a kutyában, ha fejreállsz, akkor is, ha kullancsos területen laktok. De mondjuk jó cucctól évente egyet-kettőtt találsz, nem havonta.
2012. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy "házi bolha nyakörvet" szoktam használni a kutyákra.

Elkészítése:

A kutyanyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem muszálas textilzsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni: 2-3 csepp levendulaolajat (vagy friss levendulát), fél teáskanál kakukkfüvet (ha van, akkor frisset!), 1 kávéskanál édesköményt, 1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagymát,1 teáskanál tiszta alkoholt (vagy vodkát) annyi szénsavmentes ásványvízben kell összekeverni, hogy a kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán a nyakörv mellé, a kutya nyakára kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen.


Ezt egy textil nyakörvvel is meg lehet csinálni.


Nekem nagyon bevált!

2012. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én például Advantix-et használok, nálunk az vált be. Ismerek olyat, akinek tökéletes az ExSpot. Nekünk az nem vált be.

Egyik szer sem 100%-os. Kirándulások előtt át szoktuk őket fújni más szerekkel is. (Neostromosan)

Idén két kullancsot találtam a már az egyik kutyámban (5 nappal korábban volt spotozva). Viszont mindkettő döglött volt már. Ilyen is előfordulhat.

2012. ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk biospotix csepp van. 4 hétig véd elvileg (nem 1 hónapig!) de van hogy elfelejtjük becseppenteni. Most utolsó 2 ampullát használtuk el a 2 pincsi keverékünkre, de utána lehet hogy nyakörv lesz nekik. Az is van biospotix. Meg van vmi aranyszínű nyakörv, ami 4 ezer ft és 7 hónapig véd. Neve most nem jut eszembe.
2012. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazi védelmet szerintem a nyakörv és a spot on (pl. Frontline Combo) együttes használata adhat. (lehet, hogy én "elvakult kutyás" vagyok?) Egy Kiltix nyakörv pl. 7 hónapig (én inkább fél évente cserélem) hatásos, az ára olyan 3-4ezer Forint, ez havi cirka 500 Ft-ot jelent, szóval nem egy eget verő költség. Inkább kifizetem ezeket, mint hogy beteg legyen a kutyám, mert azt viszont 80-100ezer alatt nem úszod meg.

2012. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Minegyikőtöknek köszönöm a hasznos, segítőkész tanácsokat:)
2012. ápr. 2. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!