Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek e két dologban?

Mit tehetek e két dologban?

Figyelt kérdés

Van egy hatéves labrador-németjuhász keverék szukánk. Sajnos el lett rontva kölyökkorban, és ennek az eredményeként hamissá vált az utóbbi három évben. Az idegeneket meg is harapná.Nagymamám testvére is váratlanul jött, majd elszakiította a láncot. A nagybátyám barátnőjét is úgy hathét után fogadta el. Naponta mozog, a lánc csak biztonságból van.

A másik dolog, hogy mivel elég éber és hamiskás, szabadon hagynánk éjszakára házőrzés céljából. Az rendben van, hogy területvédő, csak félünk, hogy meg ne mérgezzék. Velünk abszolót kedves, bújik. Csak az idegeneket akarja megtámadni. Mit tegyek, hogy ne akarjon ennyire harapni? És éjjelre elengedjük??

(kutyaiskola nem megoldható)



2012. ápr. 1. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A kutya nem csak kölyök korában lett elrontva, hanem utána sem neveltétek megfelelően. Ha házőrző is egy kutya, a gazda jelenlétében nem támadhat senkire, ha nem kap engedélyt.

Éjjel miként van megoldva, hogy nincs szabadon?

2012. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a multkor meg ezt a kutyat el akartad vitetni a haztol,mert szobakutyat akartal !!!!!

komolyba nyomod :D

2012. ápr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De, egy jó kutyaiskola megoldás. Nektek kell megtanulnotok komolyan kutyázni, megérteni, mit miért csinál. Nem hamis, csak úgy viselkedik, ahogy szerinte kell, mert ti nem magyaráztátok el neki érthetően, hogy mi az elvárás, és/vagy nem adtatok neki okot, hogy érdekelje, hogy mi az elvárás.

Falkavezérségnek olvassatok utána, Cesar Millan "csodálatos kutyadoki" című könyvét nagyon ajánlom, illetve a tévéműsorát is, vagy a Cerberos kutyaiskolát, ami kimondottan problémás kutyákra szakodosodott.

Ha meg akarod oldani a kutyával kapcsolatos problémákat, azt nem fogod tudni a számítógép mögül megtenni, meg kell mozdulni érte. Ha kényelmes megoldást akarsz, akkor most szólok, hogy nincs, úgyhogy döntsd el, mennyire komoly az elhatározásod, és annak fényében kérdezgess tovább.

2012. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves második! Valakivel összetévesztesz, én nem írtam ki semmi más kérdést.

A cerberos kutyaiskola itt nem működik, Hajdú-Biharban élünk. A kutyaiskolával az a probléma, hogy mivel félig meddig összeférhetetlen, nem merem elvinni. Sétáltatom elég gyakran, szereti, de érzek rajta egyféle frusztrált magatartást. Főleg forgalmas helyen. Szocializálva lett kiskorában, vagyis elkezdtem, de sajnos mamáéknál lett a kutya elhelyezve, és idő hiányában nem tudtam vele kellően foglalkozni. (iskola)

Nagy udvar van, el van kerítve neki a veteményestől. Kb. a kert fele. A láncon való tartás nem gondolnám hogy egy nagyon nagy gond neki, vagyis nem érzi rosszul magát, mert 280-300 cm a lánc. Szokott futkosni láncon is. Most negy úgy értem, hogy szeret rajta lenni, de nem olyan mintha félméteresen lenne. Naponta délelőtt szabadon szokott lenni, olyankor szaladgál. Éjjelre van csak megkötve, mégpedig a mérgezéstől tartva. A támadáskor ha rászólunk, akkor egy kicsit visszavesz. Csak ha pl. egyedül van ő és az idegen, akkor tuti összemennek.

De köszönöm a válaszokat, megpróbálok tenni valamit. Meg kell javítani!

2012. ápr. 2. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!